Dėl covid-19 židinio dviems savaitėms uždaroma Juodupės gimnazija (papildyta) (32)

Publikuota: 2020-09-09 Kategorija: Sveikata
Dėl covid-19 židinio dviems savaitėms uždaroma Juodupės gimnazija (papildyta)
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Juodupės gimnazijoje dvi savaites nevyks pamokos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vadovas Pavlius Gaigalas pranešė, kad dėl covid-19 židinio uždaroma Juodupės gimnazija. 14 dienų saviizoliacijai teks užsidaryti 234-iems šios ugdymo įstaigos moksleiviams, daugiau nei 30-čiai pedagogų bei 10-čiai administracijos darbuotojų.

Kaip „Rokiškio Sirenai“ teigė P. Gaigalas, gimnazijos darbuotojams buvo užfiksuoti jau trys simptominiai covid-19 atvejai: vienam pedagogų ir dviem administracijos darbuotojų. „Žmonės, pajutę įtartinus simptomus, kreipėsi į karštąją liniją. Buvo atlikti testai. Visiems trims jie – teigiami“, – sakė pašnekovas. Buvo nuspręsta imtis priemonių užkardyti tolesnį užkrato plitimą, nuspręsta dviems savaitėms uždaryti mokyklą. Tuo tarpu gimnazijos direktorė Dainora Mineikienė teigė, kad jai kol kas žinoma tik apie du patvirtintus atvejus. „Gal painiavos įsivėlė dėl to, kad asmuo užima dvejas pareigas“, – svarstė ji.

Gimnazijos direktorė D. Mineikienė teigė, kad pirmoji iš sergančiųjų jos įstaigos darbuotojų blogai pasijuto penktadienį, antroji ligos simptomus pajuto šeštadienį. „Kadangi buvo įtarimų dėl kontaktų su asmeniu iš Kamajų, tai rekomendavome atlikti testus. Jie buvo teigiami“, – pasakojo D. Mineikienė. Pasak pašnekovės, abi darbuotojos jaučiasi neblogai. „Viena sakė, kad jai tris dienas tarsi kaulus laužė“, – apie ligos simptomus kalbėjo gimnazijos direktorė.

Kol kas daugiau viruso atvejų nei gimnazijoje, nei Juodupėje nežinoma. Tačiau P. Gaigalas kviečia visus tėvelius, kurių vaikai bus saviizoliacijoje, labai rūpestingai sekti, ar nepasireiškia kokie nors simptomai. Kilus bent menkiausiam įtarimui, pranešti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyriui. Taip pat visoms moksleivių, pedagogų, administracijos darbuotojų šeimoms kaip įmanoma labiau apriboti savo judėjimą, asmeninius kontaktus. Pasak P. Gaigalo, mokytojai, kurie dirba šioje ir dar kitose mokyklose, prašomi nebevykti į kitas darbo vietas, kad nepaskleisti užkrato.

Juodupės gimnazijoje moksleiviai bus mokomi tas dvi savaites nuotoliniu būdu. Gimnazijos direktorė paaiškino, kad situacija buvo suvaldyta žaibiškai, todėl tikimasi, kad virusas toliau neplis. O moksleivių mokymui nuotoliniu būdu yra visiškai pasirengta, todėl didelių bėdų dėl to nekils ir ugdymas vyks sklandžiai.

Pirminis užkratas, pirminiais duomenimis, į Juodupės gimnaziją galėjo patekti iš Kamajų. Tačiau, pasak D. Mineikienės, asmeniui, kuris galėjo tiesiogiai kontaktuoti su infekuotais kamajiškiais, abu covid-19 testo rezultatai yra neigiami. Dar ir kitose mokyklose ieškoma kontaktų su užsikrėtusiais asmenimis. Kaip sakė pašnekovas, žmonės, nežinodami apie savo ligą, lankėsi ir prekybos centruose, ir paslaugų teikimo vietose. Todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyrius dabar įtemptai dirba atsekdamas šių asmenų galimus kontaktus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video