Didžiausios su dantų implantais susijusios baimės (0)

Publikuota: 2020-10-16 Kategorija: Sveikata
Didžiausios su dantų implantais susijusios baimės
Dantų implantas

Dantys turi didelę įtaką ne tik mūsų išvaizdai, bet ir sveikatai. Todėl jų netekus jaučiamas visapusiškas diskomfortas. Dantų implantacija leidžia atkurti natūraliai atrodančią šypseną palyginus greitai ir nesudėtingai. Tačiau kai kuriuos vis dar persekioja tam tikros su šia odontologine procedūra susijusios baimės. Visgi, ar jos tikrai pagrįstos? 

1. Tai labai skausminga procedūra 

Skausmo baimė yra bene dažniausia priežastis, kodėl vengiama lankytis pas odontologus. Šiuolaikinė įranga ir priemonės leidžia atlikti gydymą be skausmo, taikant vietinę nejautrą arba sedaciją. Tiek pati dantų implantacija, tiek gijimas po jos nėra skausmingi, tačiau gali sukelti diskomfortą. Priklausomai nuo individualių organizmo savybių ir skausmo suvokimo, kai kurie pacientai jaučia maudimą, sunkumą veide ir panašiai. Esant poreikiui, nemalonius pojūčius galima numalšinti vaistais. 

2. Dantų implantacija ilgai trunka 

Įprastai vieno danties implanto įsukimas trunka iki 20 min. Jei reikia implantuoti visą žandikaulį, procedūra, įkaitant pasiruošimą ir instrukcijas pacientui, užtrunka apie 2–2,5 val. Maždaug po daugiau nei savaitės išimami siūlai. Gijimo laikotarpis, per kurį implantai tvirtai suauga su natūraliu kaulu, trunka iki 4 mėn. Jiems prigijus, atliekama paprasta ir neskausminga procedūra. Jos metu prie implanto viršūnėlės pritvirtinama atrama danties vainikėliui arba tiltui. Paskutinis žingsnis – dantų funkcijas atliekančių vainikėlių ar tiltų primontavimas. 

3. Dantų implantai dažnai neprigyja 

Dar viena su šia odontologine procedūra susijusi baimė, jog dantų implantai gali neprigyti. Dažniausiai tai būna susiję su netinkama asmenine burnos higiena, žalingais įpročiais arba tam tikromis organizmo ligomis, pavyzdžiui, cukriniu diabetu. Visgi statistika rodo, jog net 97–98 % įsriegtų dantų implantų puikiai prigyja. 

Kruopštus odontologo darbas ir tinkama implantų priežiūra po procedūros leidžia džiaugtis ilgalaikiais rezultatais. Todėl daugiau nebereikia kompleksuoti dėl netobulos šypsenos ar jausti diskomforto valgant. Domina dantų implantai Vilniuje? Paspaudę ant nuorodos galite sužinoti dar daugiau apie jų privalumus. 

4. Amžiaus apribojimai 

Kartais žmonės bijo atlikti dantų implantaciją, nes mano, kad yra tam per jauni arba per seni. Tačiau ši procedūra gali būti atliekama įvairaus amžiaus žmonėms – svarbiausia, kad žandikaulis būtų jau pilnai susiformavęs. Dažnai pasitaiko atvejų, kai reikia atkurti vieną ar daugiau dantų, prarastus avarijos arba kito nelaimingo atsitikimo metu, taip pat dėl ligos. Nuo to nėra apsaugotas nei vienas, todėl ypač svarbu žinoti, kad yra efektyvus problemos sprendimo būdas. 

Vyresniojo amžiaus žmonės dažnai turi papildomų sveikatos problemų, todėl mano, kad dantų implantai jiems nėra tinkami. Tačiau daugeliu atveju jaudinamasi be reikalo. Svarstantiems apie tokią galimybę rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu. Jis profesionaliai įvertina paciento būklę ir paskiria individualiai tinkamiausią prarastų dantų atkūrimo būdą. 

5. Dantų implantai neatrodo natūraliai 

Tai visiškai nepagrįsta baimė, nes ant implantų tvirtinami vainikėliai savo išvaizda visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Šiuo metu bene populiariausi yra bemetalės keramikos vainikėliai (karūnėlės). Jie pasižymi puikiomis estetinėmis (natūrali spalva ir skaidrumas) ir funkcinėmis (tvirtumas, atsparumas dėvėjimuisi ir temperatūros pokyčiams) savybėmis. 

6. Dantų implantus sunku prižiūrėti 

Iš tiesų jiems reikalinga tokia pati priežiūra, kaip ir natūraliems dantims. Kruopštus kasdienis valymas šepetėlių ir pasta, reguliariai atliekama profesionali burnos higiena leidžia užtikrinti naujųjų dantų ilgaamžiškumą. Po procedūros odontologas suteikia visą reikalingą informaciją apie tinkamą implantų priežiūrą. 

Dantų implantai Vilniuje – efektyvus prarastų dantų atkūrimo būdas. Jau kurį laiką kompleksuojate dėl neestetiškai atrodančios šypsenos ar jaučiate diskomfortą valgydami? Nebekentėkite ir kreipkitės į specialistus. Susigrąžinkite norą šypsotis ir vėl visapusiškai mėgaukitės gyvenimu.

 

Užs. nr. 1154.

Dalintis naujiena

Sponsored Video