Covid-19 situacija rajone gerėja, bet neramina mirčių skaičius (1)

Publikuota: 2021-01-18 Kategorija: Sveikata
Covid-19 situacija rajone gerėja, bet neramina mirčių skaičius
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. /

Per savaitgalį – 7 nauji covid-19 atvejai rajone. Viso nuo epidemijos pradžios jau užsikrėtė 1275 rajono gyventojai. Tačiau sparčiai auga ir pasveikusiųjų skaičius.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Daivutė Bulovienė sakė, kad nedžiugina tik mirčių nuo covid-19 statistika: ši infekcija nuo kovo jau pasiglemžė 34 rajono gyventojų gyvybes. Nuo kitų ligų mirė (bet buvo užsikrėtę ir covid-19) 25 rajono gyventojai.
Per savaitgalį ženkliai išaugo ir pasveikusiųjų dalis: nuo epidemijos pradžios jų yra jau 889, o sergančiųjų šiuo metu – 325.
Židiniai lieka tie patys: Rokiškio psichiatrinė ligoninė, Skemų socialinės globos namai, AB „Rokiškio sūris“ bei „Maxima“ prekybos centras Respublikos g. 111 B.
Pašnekovė pabrėžė: nemažai gyventojų užsikrečia šeiminiuose židiniuose, todėl po vienu stogu gyvenant su sergančiuoju, nereiktų pamiršti apsaugos priemonių.
D. Bulovienė ragino atsakingai žiūrėti į apsaugos priemones: mirčių nuo covid-19 skaičius rajone nėra mažas. „Mitas, kad miršta tik senukai. Jauniausias rajono gyventojas, kurio gyvybę nusinešė covid-19, gimė 1970-aisiais. Yra ir mirusių šešdešimt penkerių, šešiasdešimt septynerių metų žmonių“, – sakė pašnekovė. Ji paaiškino, kad vyresnių žmonių mirtis lėmė ir protrūkiai rajono ligoninės Slaugos skyriuje, Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato senelių globos namuose, neišvengta mirčių ir Skemų socialinės globos namuose. Laimė, kad buvo išsaugotos medikų, kurie dirba su covid-19 sergančiais pacientais, gyvybės.
Sveikimo viltys siejamos pirmiausia su vakcinavimu. Artimiausiu metu bus paskiepyta nemažai rizikos grupėms priklausančių asmenų. Savo korekcijas epidemiologinėje situacijoje įneš artėjantis pavasaris, šylantys orai. Visgi pašnekovė pabrėžė, kad nors situacija rajone ir atrodo vis labiau optimistiška, beatodairiškai atsipalaiduoti negalima.
Lina DŪDAITĖ-
KRALIKIENĖ

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video