Triskart kvadrato čempionių treneris: apie populiariausią šalyje sporto šaką ir jos pergalių receptus (9)

Publikuota: 2020-02-27 Kategorija: Sportas
Triskart kvadrato čempionių treneris: apie populiariausią šalyje sporto šaką ir jos pergalių receptus
V. Savicko nuotr. / Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato finalinių varžybų dalyvės.

Jei reiktų rinkti tikrąją Lietuvos sporto religiją, oranžinis kamuolys ko gero nusileistų kvadrato kamuoliui. Ši sporto šaka demokratiška: nereikalaujanti nei didelio ūgio, nei kitų fizinių duomenų. Nereikia ir didelių investicijų: tik aikštelės ir kamuolio. Todėl ją žaidžia kiekviena mokykla, kiekviena klasė, netgi daugiabučio kiemas. Kaip sako treneris Valdas Savickas, vargu ar daug yra tokių, kurie nė karto gyvenime nežaidė šio įdomaus, įtraukiančio žaidimo. Tad ir talentų, ir šios sporto šakos ekspertų mūsų šalyje pilna. Tad ir konkurencija dėl lyderystės – milžiniška. Ir visgi Rokiškio Senamiesčio pagrindinės mokyklos merginų komanda jau trečiąjį kartą iš eilės tapo šalies čempione. Šiemet ir mokyklos vaikinai pradžiugino puikiais pasiekimais: nepralaimėję nė vienerių rungtynių, jie tapo šalies čempionais.

Treniravosi nuo rugsėjo
Kvadratas – neatsiejama Senamiesčio progimnazijos mokyklos kultūros ir kasdienybės dalis. Su šia sporto šaka moksleiviai susipažįsta jau pirmojoje klasėje ir sėkmingai tobulina įgūdžius. Pradinėse klasėse vaikus rengia mokytojas Remigijus Beconis. Penktoje klasėje iš jo kvadrato komandas perima treneris Valdas Savickas. Tokio darnaus bendradarbiavimo dėka faktiškai nejuntama kartų kaita. Ir šiemet komandą paliks trys šeštokės, jų įpėdinėmis taps būsimosios penktokės. Tiesa, perėjimas nėra visiškai automatinis: keičiasi žaidžiančių komandos narių skaičius, taktika. Tačiau jau dabar yra ketvirtokių, kurios puikiai įsijungė į vyresnių mergaičių komandą.
Specialios kvadrato treniruotės moksleiviams rengiamos kartą per savaitę. Ir, žinoma, daug dirbama kūno kultūros pamokų metu.
Didelę naudą jauniesiems Senamiesčio progimnazijos talentams teikia ir bendros treniruotės, varžybos su Juodupės gimnazijos moksleiviais. „Ir mums, ir jiems šis bendradarbiavimas labai svarbus. Kokią naudą jis atneša, matyti iš pastarųjų metų abiejų mokyklų komandų rezultatų: jos nuolatos tarp finalų dalyvių ir prizininkų“, – sakė treneris V. Savickas.
Šioms varžyboms komandos rengėsi jau nuo pat rugsėjo.
Pergalės receptas –
žibančios akys
Koks yra pergalės receptas? Treneris V. Savickas teigė, kad didžiulio pasirinkimo, iš ko burti komandas, nėra. Rajone mažėja vaikų. Tad tenka dirbti ir rengti tuos vaikus, kurie ateina į mokyklą. Ir jie tampa čempionais.
Treneris neslėpė: dar gerokai iki varžybų jis tikėjo abiejų – ir berniukų, ir mergaičių – komandų sėkme. „O nuojauta manęs paprastai neapgauna“, – sakė treneris.
Pagrindiniai dalykai: nuolatinis darbas, komandos telkimas, bendradarbiavimo ugdymas. Treneris neslepia: sudominti vaikus aktyvia veikla, nuvilioti nuo kompiuterio ir mobiliojo telefono, yra nemenkas uždavinys. Visgi komandų nuolatinė sėkmė, asmeninis žaidėjų tobulėjimas, žibančios vaikų akys, gebėjimas susitelkti sunkią akimirką, rasti savo gretose lyderius, jais pasitikėti, rodo, kad pasirinkta taktika yra teisinga.

Čempionų titulai
Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse kvadrato varžybose, surengtose Senamiesčio progimnazijoje, mergaičių grupėje varžėsi šeimininkai, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos, Šiaulių Jovaro progimnazijos, Kauno r. Domeikavos gimnazijos ekipos.  Trenerio teigimu, visos komandos buvo labai stiprios. Laimėti galėjo bet kuri komanda. Tačiau Senamiesčio merginų pergalė – ne sėkmės elementas.Tai darbo ir pastangų vaisius.
Štai šioje komandoje žaidžia triskart šalies čempionės Smiltė Dainytė, tapusi naudingiausia turnyro žaidėja, bei Dovilė Vaičiontytė. Dukart čempionės – Viltė Eidukaitė ir Gabija Šileikaitė. Čempionėms tapo Liepa Rudnickaitė, Karina Sapagova, Simona Samuilovaitė, Smiltė Jasiūnaitė, Luknė Gabrielė Galvydytė, Smiltė Aleksiejūtė ir Liepa Bulovaitė.
Senamiesčio progimnazijos vaikinai varžėsi su Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos, Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos beiVilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“ gimnazijos ekipos. Kaip ir merginos, rokiškėnai vaikinai nepralaimėjo nė karto. Naudingiausiu komandos žaidėju išrinktas kapitonas Karolis Zizas. Kiti komandos nariai: Džiugas Verbilis, Tautvydas Pilibaitis, Justas Pašakarnis, Lukas Roščinas, Donatas Juozėnas, Gustas Švelnys, Paulius Šnioka. Už palaikymą komandos dėkingos moksleivių tėvams, draugams, mokytojams.
Už gražias varžybas dėkojama rėmėjams: Rokiškio mėsinei, kurios marškinėlias dvejus metus puošiasi merginų komanda, Rokiškio sūriui, merui, dovanojusiam kamuolius komandoms ir geriausiems jų žaidėjams bei Kūno kultūros ir sporto centrui, visoms komandoms įsteigusiam medalius.
Senamiesčio progimnazija komandoms dovanojo saldžiuosius prizus.
Už pagalbą varžybų rengimui padėkos nusipelno arbitrai: Audrius Rinkevičius, R. Beconis, Vytautas Vajega, Valdas Barzdonis, Arūnas Navickas, Virgilijus Barauskas, bei vyr. teisėjas Edmundas Ščiuplys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą