Stalo teniso klubas "Rokis" kviečia prisijungti (3)

Publikuota: 2018-11-16 Kategorija: Sportas
Stalo teniso klubas
Asociatyvi nuotr.

2013 metų rudenį stalo teniso entuziastai neištvėrė – reikia kurti oficialų klubą. Taip ir prasidėjo kelionės pirmyn ir atgal – pas notarą, į rajono savivaldybę... Ir viskas vardan vieno tikslo – kad stalo teniso klubas imtų gyvuoti. Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje stalo teniso klubas pasivadinęs „Rokiu“ veikia iki šiol.

Klubas – dėl pomėgio

Paklaustas apie tai, kaip apskritai gimė idėja įkurti stalo teniso klubą Rokiškyje, Juozas Vilimas atsakė, jog kuomet pats buvo studentas, labai aktyviai užsiimdavo šiuo sportu, tačiau laikui bėgant pomėgį užgožė kiti reikalai. „Dar būdamas studentu esu pelnęs bronzos medalį stalo teniso varžybose. Tačiau laikui bėgant sportą apleidau. Tarnyba, kiti reikalai..., - pasakojo klubo prezidentas, - Tačiau po didelės pertraukos vėl pradėjau žaisti ir pastebėjau, kad visi įgūdžiai išliko. Ir, nors iki tol kamuoliuką mušinėjau tik savo malonumui, nusprendžiau įkurti klubą, kuris vienytų visus stalo teniso entuziastus. Ir narių nemažai susirinko. Tačiau norėtųsi, kad klubas plėstųsi dar labiau“.

Stalo teniso klubo „Rokis“ prezidentas Juozas Vilimas teigė, jog stalo teniso klubo įkūrimo pradžia nebuvo lengva – juk neužteko tik teniso entuziastų, pinigų reikėjo stalo teniso įrangai. Tačiau, ant senų, praktiškai naudoti netinkamų stalo teniso stalų žaisti pradėję klubo nariai šiuo metu turi net šešis naujus vokiškus teniso stalus. „Iš pradžių įsigijom vieną stalą. Išbandėm. Laikui bėgant supratom, kad ant senų stalų žaisti absoliučiai nebesinori – tai skatino pirkti dar daugiau reikalingos įrangos, kurios šiuo metu mums visiškai nebetrūksta,“ – šypsojosi prezidentas.

Stalo teniso klubas įsikūręs Senamiesčio progimnazijoje, kurioje net septyniolika klubo narių susirenka tris kartus per savaitę. „Tris vakarus per savaitę išsinuomojame progimnazijos sporto salę, kurioje įgūdžius laviname iki pat nakties,“ – sakė J. Vilimas.

Pasiekimai gerėja

Stalo teniso klubo nariai kamuoliuką mušinėja ne tik progimnazijos salėje, bet ir vyksta į įvairias varžybas. „Praėjus dviems metams po klubo įkūrimo ėmėme dalyvauti Lietuvos Respublikos stalo teniso komandinėse pirmenybėse. Nors iš pradžių sekėsi sunkokai, užimdavome prastesnes vietas žemesnėje lygoje, tačiau tai nenumušė mūsų ūpo. Ėmėme treniruotis aktyviau ir štai rezultatas – pernai dvi mūsų komandos iš B lygos perėjo į A. Labai tuo didžiuojamės, tačiau suprantame, kad dar yra kur tobulėti, todėl laiko neleidžiame veltui,“ – kalbėjo pašnekovas.

 „Rokis“ taipogi žaidžia ir Aukštaitijos lygoje, kurioje kaunasi kartu su kitų klubų atstovais. Prezidento teigimu kai kurie miestai turi net po kelis stalo teniso klubus, todėl prizinės vietos jiems, toli gražu, ne naujiena.

Šiemet Rokiškio stalo teniso klubo atstovams geriausiai sekėsi visos Respublikos seniūnijų žaidynėse, kuriose, atstovaudami Rokiškio rajono kaimiškąją seniūniją, užėmė trečią vietą. „Džiugu, kad visos Respublikos akivaizdoje užėmėme trečią vietą, o savo regione buvome pirmieji,“ – džiaugėsi J. Vilimas.

Prakalbus apie tarptautinius stalo teniso turnyrus, klubo prezidentas sakė, jog „Rokis“ pasirodo ir Latvijos miestuose Jekabpilyje bei Daugpilyje vykstančiuose turnyruose. „Per metus Latvijoje vyksta vienas ar du turnyrai. Visada stengiamės juose dalyvauti, o rezultatų būna įvairių – ir geresnių, ir prastesnių, tačiau rankų nenuleidžiame niekada,“ – kalbėjo „Rokis“ prezidentas.

Tobulėjimas akivaizdus

„Rokis“ klubo prezidentas džiaugėsi, jog akivaizdžiai pastebimas stalo teniso entuziastų tobulėjimas. Tai atsispindi ir geresniuose rezultatuose, ir priešininkų požiūryje. „Dalyvaujant pirmosiose varžybose buvo be galo nejauku, nesijautėme gerai. Tačiau laikui bėgant apsipratome, patobulėjome. Jei kiti miestai organizuoja turnyrus – būtinai pasikviečia ir mus,“ – šypsojosi pašnekovas.

Nors iš pradžių dalyvauti turnyruose teniso entuziastai prisibijoję, prezidentas teigė, jog ta baimė buvo visai nereikalinga – nuvykę į turnyrus suprato, kad rokiškėnų jėgos ne ką silpnesnės nei priešininkų. „Taip ir užsikabinom. O tada ėmė didėti ir komandų bei narių skaičius,“ – kalbėjo jis.

Ieško „pastiprinimo“

Nors J. Vilimo teigimu žvarbiais žiemos vakarais visi salėje esantys stalo teniso stalai būna užimti, tačiau vietos visuomet atsiras ir naujiems klubo nariams. Prezidento teigimu – ypač laukiamas jaunimas. „Sportas ir saugus, ir įdomus, todėl galiu garantuoti, jog laiko tikrai nepraleisite veltui,“ – sakė jis.

Prisijungti į klubą gali visi turintys bent minimalius stalo teniso sporto įgūdžius. Savo norui pažaisti atėjusių taipogi niekas nevaikys – atsivedę draugą ar atradę savo jėgoms tinkamą varžovą ir atsinešę savo stalo teniso raketes visuomet atrasite vietos sau.

Treniruotės vyksta kiekvieną pirmadienį, trečiadienį (nuo 19 val.) ir penktadienį (nuo 17 val.). „Visi norintieji gali tiesiog ateiti ir prisijungti. Reikalavimas – sportiniai bateliai,“ – pokalbį užbaigė „Rokis“ klubo prezidentas.

Daugiau informacijos galite rasti oficialioje "Rokio" svetainėje paspaudę ČIA.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą