Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo projekto dėka čempionus ugdančio klubo patirtis ir žinios prieinamos kiekvienam norinčiajam (1)

Publikuota: 2021-03-25 Kategorija: Sportas
Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo projekto dėka čempionus ugdančio klubo patirtis ir žinios prieinamos kiekvienam norinčiajam
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Sporto klubo „Grizlis“ atletai tikisi, kad jų klubo gretas papildys norintys sportuoti rokiškėnai.

Rokiškio rajono atletinės gimnastikos sporto klubas „Grizlis“ per daugiau nei tris dešimtmečius išugdė ištisą plejadą ryškiausių sporto žvaigždžių, garsinančių Lietuvą Europos, Pasaulio čempionatuose. Klubas atviras kiekvienam norinčiajam: ir siekiantiems medalių, ir tiesiog norintiems sveikai ir prasmingai leisti laisvalaikį, įgyti sveiko gyvenimo įgūdžių. O klubo vykdomas projektas „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas“ (SRF-SIĮ-2020-1-0072), finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir švietimo mainų paramos fondas, paskatins visuomenę dar labiau atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos, sporto naudą.

Sporto klubo „Grizlis“ Rokiškio rajono visuomenei pristatyti nereikia: tai vienas ilgiausią istoriją ir labiausiai apdovanojimais nukrautas lentynas turintis klubas. Jo didžiulį autoritetą liudija faktai, kad kasmet jo dėka Rokiškyje rengiami įvairiausi šalies jėgos trikovės čempionatai, o auklėtiniai tampa ne tik Lietuvos, bet ir Europos, Pasaulio čempionatų prizininkais. Sporto pasaulyje plačiai žinomos čia sportinį kelią pradėjusių Kondratenko dinastijos sportininkų pavardės, Milda Bruverė, Dainius Repšys, Nojus Konstantinas ir Jokūbas Čypai, Robertas Bartkevičius ir gausybė kitų tituluotų sportininkų.
Kyla klausimas, kaip nedideliame rajone pavyksta išugdyti tokį didžiulį būrį sportininkų? Klubo atstovė Ala Sketerienė atvira: tiesiog čia laukiamas kiekvienas norintis sportuoti, smagiai ir naudingai praleisti laisvalaikį, sustiprėti fiziškai, išmokti sveikos gyvensenos pagrindų. Mat žalingi įpročiai ir jėgos trikovės sportas yra tiesiog nesuderinami. Jaunimą vilioja smagus bendravimas, draugiška aplinka, įkvepiantis jau daug pasiekusių atletų pavyzdys, jų paprasti, praktiški patarimai, pagalba. Taigi, į šalies ir tarptautinių varžybų prizininkų kalvę kviečiami visi, nepriklausomai nuo amžiaus, sportinės patirties. „Kiekvieną kviečiame patirti judėjimo, kylančių asmeninių pasiekimų džiaugsmą. O kartu su jais ateinantį ir pasitikėjimą savimi, tvirtėjantį charakterį“, – kvietė A. Sketerienė.
Klubo atstovė neslepia: rajoną ir šalį garsinantis klubas turi nemažai svajonių: norėtų ir erdvesnių patalpų, ir modernesnės sportinės įrangos. Pastaroji svajonė pildosi: projekto„Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas“ dėka, bus panaudota 10852,00 eurų, iš kurių 9752,00 eurų - Sporto rėmimo fondo lėšos, likusi dalis – klubo lėšos. Prie projekto finansavimo prisidėjo Rokiškio rajono savivaldybė, skirdama 1000,00 eurų. Projekto tikslas – gerinti sporto klubo techninę bazę.
Projekto metu įsigyta sportinės įrangos: bėgimo takelis, skersinis-lygiagretės-pilvo preso treniruoklis, tricepso treniruoklių virvė, kojų tiesimo ir lenkimo treniruoklis, gumuotų svarmenų su stovais komplektas, hantelių komplektas, stovai grifams, grandinės svorių kėlimui. Projekto lėšomis prisidėta prie 2020 m. spalio 3-ąją Rokiškyje organizuoto Lietuvos klasikinės štangos spaudimo čempionato (taurių ir medalių įsigijimas, tento gamyba). Planuojama, kad pagerinus sporto klubo techninę bazę, išaugs klubą lankančių gyventojų skaičius.
Pašnekovė akcentavo: įsigyta įranga puikiai tinka tiek patyrusiems sportininkams, tiek pradedantiesiems atletams. Taigi, kiekvienas norintysis pradėti sportuoti, bus laukiamas klube. Įsigytą sporto klubo inventorių jau išbandė čia ugdomi atletai. Kai tik bus kiek atlaisvinti karantino ribojimai, visuomenė bus pakviesta į atvirų durų renginį, kuriame kiekvienas norintysis galės susipažinti su klubo veikla, taikomomis treniruočių metodikomis. O tie, kurie panorės įgytus treniruotėse įgūdžius pademonstruoti varžybose, tą galės padaryti vasarą planuojamame Rokiškio rajono štangos spaudimo čempionate.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video