Rokiškio plaukikai vėl sužibėjo plaukimo čempionate: dėkoja prie to stipriai prisidėjusiems rėmėjams (0)

Publikuota: 2024-05-22 Kategorija: Sportas
Asmeninio archyvo nuotr. / Rokiškio plaukikai – auganti stiprių sportininkų karta.

Karštomis gegužės 17-18 dienomis Rokiškio plaukikai vėsinosi Alytaus baseine, kur vyko Lietuvos vaikų plaukimo 50 m baseine čempionatas. Iškovoti aukščiausius titulus siekė net 377 sportininkai iš kurių 8 – rokiškėnai.

Debiutas

Iš 22-iejų čempionate dalyvavusių komandų, rokiškėnai iškovojo VIII-ąją vietą bendroje įskaitoje, už savęs palikdami mažesnių miestų plaukikus, tačiau šiek tiek nusileisdami didžiųjų Lietuvos plaukimo mokyklų auklėtiniams.

Visgi, asmeniniai visų Rokiškio plaukikų rezultatai buvo daugiau nei puikūs. Vaikų plaukimo čempionate su auklėtiniais „debiutavęs“ ir Rokiškio Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) plaukimo treneris Laurynas Jasiūnas džiaugėsi, kad visų šalies stipriausių plaukikų kontekste rokiškėnai – aukštumoje.

„Man, kaip treneriui, šis čempionatas buvo debiutinis. Įspūdžiai – geri! Turim čempioną, gausybę antrų-trečių vietų. Vienam mūsiškių vos sekundės pritrūko iki trečiosios vietos ir būtumėme namo parsivežę trylika medalių“, – juokėsi treneris nebijodamas velnio tuzino.

Pagerinti asmeniniai rodikliai

Pernai metais čempionu tapusiam Adomui Staskoniui titulų apginti šiemet nepavyko, tačiau plaukikas vis tiek grįžo namo pasidabinęs net 6-iais medaliais: 400 m, 200 m ir 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse iškovojo sidabro, o 50 m laisvu stiliumi ir 200 m nugara – bronzos medalius. Tokie rezultatai buvusiam čempionui lėmė ir II-osios vietos jo amžiaus grupėje bei bendroje įskaitoje apdovanojimą.

Marijus Meškauskas, plaukdamas krūtine 100 m ir 200 m, buvo nepavejamas ir tapo šių rungčių čempionu. Dar smagesnė žinia, kad jaunasis plaukikas labai priartėjo prie savo amžiaus Lietuvos rekordų.

M. Meškauskas du kartus lipo ir ant II-osios vietos pakylos: 200 m plaukimo kompleksu ir 400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse. Čia pasiekti aukšti rezultatai pelnė ir II-osios vietos bendroje įskaitoje apdovanojimą.

Rokiškio Rūta Meilutyte tituluojama Luka Bardiševičiūtė, varžydamasi su metais vyresnėmis konkurentėmis, parodė savo gebėjimus: 400 m laisvo stiliaus rungtyje iškovojo II-ąją vietą, o 200 m plaukimo krūtine ir 200 m laisvu stiliumi rungtyse buvo III-oji.

Justinas Šapranauskas tik šimtosiomis sekundės dalimis atsiliko nuo prizininkų. Plaukdamas 100 m peteliške pelnė IV-ą vietą ir liko VI-as 50 m plaukimo peteliške rungtyje.

Viltė Janočkinaitė geriausiai pasirodė plaukdama nugara 100 m ir 200 m. Mergaitė užėmė, atitinkamai, VIII-ą ir VII-ą vietas, o Egilė Bardiševičiūtė iškovojo VIII-ą vietą 400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Gabrielius Mackus plaukdamas 50 m laisvu stiliumi liko VI-oje vietoje, o plaukdamas 100 m nugara – VII-oje.

Dariui Kazlauskui, nors ir pagerinus savo asmeninus laikus, iki geriausiųjų dešimtuko šiek tiek pritrūko.

Turėjo galimybę treniruotis

L. Jasiūnas džiaugėsi, kad šiais metais aukštus rezultatus pasiekę auklėtiniai turėjo galimybę prieš čempionatą pasitreniruoti olimpinio ilgio baseine.

„Likus porai savaičių iki čempionato, mes visi net savaitę praleidome Alytuje ir treniravomės tame pačiame baseine, kuriame vyko varžybos. Tokią „nerealią“ galimybę mums padovanojo AB „Rokiškio sūris“, finansavusi gyvenamojo ploto ir baseino nuomos išlaidas. Nuoširdus ačiū direktoriui, kad suprato treniruočių poreikį ir kiek daug tai reiškia vaikams“, – dėkojo treneris ir pridūrė, kad didžiulis indėlis į sėkmę yra ir Sigito Striupo, kuris visai savaitei neatlygintinai davė mikroautobusiuką, kuriuo vaikai nuvyko į Alytų, keliaudavo iš bendrabučio į baseiną treniruotis.

Prisijaukino baseino sienas

Anot trenerio, ši savaitės trukmės stovykla „davė“ Rokiškiui dar čempionų ir labai geros patirties kiekvienam plaukikui: „Tame pačiame baseine juk ir vyko čempionatas. Visą savaitę mes treniruodavomės po du kartus per dieną, ko vaikai iki šiol gal nėra darę. „Prisipratinom“ baseiną, čempionato metu jau buvo žinomi visi kampai ir posūkiai. Kitas svarbus dalykas – plaukimai 50 m ir 25 m baseinuose yra visai skirtingi. Skiriasi ir rezultatai, juk 50 m takelis yra olimpiadinė rungtis. Vaikai tikrai įdėjo daug darbo ruošdamiesi šiam čempionatui“.

Trenerio pasiteiravus, ar šios varžybos buvo jau paskutinis plaukikų darbas, L. Jasiūnas juokėsi – vyšnia ant torto uždėta, tačiau smulkių desertų dar liko – dar suplanuota keletas varžybų.