Rokiškio futbolo klubas sirgaliams namuose dovanojo pergalę (video +foto) (0)

Publikuota: 2021-09-14 Kategorija: Sportas
Rokiškio futbolo klubas sirgaliams namuose dovanojo pergalę (video +foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškėnai (mėlyna apranga) apgulė biržiečių vartus.

Rokiškio futbolo klubas namuose 3:1 įveikė kaimynus – Biržų „Širvėnos“ komandą ir įsitvirtino Panevėžio apskrities futbolo pirmenybių (Lietuvos futbolo federacijos III lyga) trečiojoje vietoje. Be to, komanda pasirodė vilkėdama naujutėlaitę uniformą. Ir treneris didžiąją dalį rungtynių buvo naujas – šiose pareigose debiutavo Raimondas Vilkickis, futbolo sluoksniuose labiau žinomas „Meistro“ pravarde. Debiutas buvo solidus: kol į stadioną atvyko Rokiškio futbolo klubo prezidentas Erikas Gaigalas, „Meistro“ vadovaujama komanda jau buvo pelniusi du įvarčius.

Sėkmingas ir rezultatyvus žaidimas
Rokiškio futbolininkai pastaruoju metu demonstruoja solidų ir labai rezultatyvų žaidimą. Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė laikinai trenerio pareigas ėjęs R. Vilkickis, šios rungtynės buvo labai svarbios. „Pergalė leistų mums įsitvirtinti turnyrinės lentelės trečiojoje vietoje“, – sakė pašnekovas tuomet, kai rokiškėnai užtikrintai pirmavo 2:0. Tačiau jis komandą ramino: solidžia persvara pasitikėti neverta ir reikia žaisti iki finalinio švilpuko: svarbūs ne tik trys taškai komandos sąskaitoje, bet ir pelnyti įvarčiai.

Pirmasis mūsiškių gretose, baigiantis pirmajam kėliniui pasižymėjo Vaidas Bulovas. Persvarą 51-ąją minutę įtvirtino Laurynas Streikus.

Atsipalaidavimo akimirka brangiai kainavo
Įmušę įvartį rokiškėnai nemažino apsukų: jie ramiai ir užtikrintai draskė varžovų gynybą. Tą daryti leido ramus ir patikimas saugų žaidimas aikštės viduryje. Retas varžovų atakas ramiai stabdė mūsiškių gynybos linijos žaidėjai: arba tiesiog atimdami kamuolį, arba varžovus įviliodami į nuošales.
Tuo tarpu puolimas buvo aštrus ir aktyvus: biržiečių vartininkui neteko nuobodžiauti: tai atmušinėti į vartų tinklą skriejančius kamuolius, tai rikiuoti komandos draugus gintis nuo mūsiškių kampinių ir baudos smūgių. Kampinių gausą lėmė ypač pastebimi greiti kraštuose žaidę mūsų komandos futbolininkai – Renatas Giriūnas, Alikas Samoilovas. Puikiais techniškais smūgiais varžovų vartininko budrumą tikrino ir komandos kapitonas Gedvidas Sirvydis.

Tačiau, kaip ir įprasta futbolo rungtynėse, įpusėjus antrajam kėliniui jau buvo juntamas ir nuovargis. Trumpa atidumo stokos akimirka, ir biržiečiai uždirbo baudos smūgį. Taiklus šūvis į vartus trumpam atkūrė rungtynių intrigą. Laimei, neilgam.

Įvartis „vaiduoklis“
Esant tokiai neramiai situacijai, rokiškėnai nusprendė „paauklėti“ biržiečius atakomis, kad jiems dingtų noras sukinėtis prie mūsiškių vartų. Viena po kitos vis aštresnės atakos, vis didesni „gaisrai“ kilo prie svečių vartų. Taiklus smūgis privertė sirgalius pašokti nuo suolelių: rokiškėnų siųstas kamuolys iš vidinės pusės pataikė į vartų skersinį, palietė tinklą ir... išlėkė į aikštę. Buvo įvartis, ar ne? Pagal futbolo taisykles, kad įvartis būtų įskaitytas, visas kamuolys turi atsidurti už vartų linijos. Ir rokiškėnai futbolininkai, ir sirgaliai bandė įrodyti akylam arbitrui, kad taip ir nutiko. Deja, šis buvo nepalenkiamas: įvarčio nėra, ir nėra ko ginčytis.

Įvarčio medžioklė
Tačiau netrukus R. Giriūnas privertė sirgalius dar kartą kilti nuo suolelių su džiaugsmo šūksniais. Šis greitas krašto puolėjas jau kelerias rungtynes iš eilės tikrino varžovų vartų sargų budrumą, dalino puikius perdavimus komandos draugams. Sirgaliai nekantriai laukė, kada gi pačiam puolėjui pavyks pelnyti įvartį. Ir šios rungtynės – ne išimtis, net dviese biržiečių gynėjams nepavyko sustabdyti mūsiškio žaidėjo. Stiprus smūgis iš toli, ir kamuolys pagaliau vėl suspurdo biržiečių vartų tinkle. R. Giriūno 88-ąją rungtynių minutę pelnytas įvartis faktiškai padėjo galutinį tašką rungtynėse.
Akivaizdu, kad naujieji komandos marškinėliai – neįprastai ryškių spalvų, kuriuos puošia ir „Rokiškio Sirenos“ logotipas (kartu su „Rospo“ klubo bei mineralinio vandens „Ūpas“ logotipais) yra sėkmingi.

Turnyrinė situacija nuteikia optimistiškai
Po šių rungtynių Rokiškio futbolo klubas įsitvirtino pirmenybių lentelės trečiojoje vietoje. Mūsiškių sąskaitoje – 14 taškų per 8 rungtynes. Lyderiai – Panevėžio komandos „Atomas“ bei „FK Dembava“ – jau sunkiai bepavejamos. „Atomo“ komada surinko 26 taškus, „FK Dembava“ – 22. Tačiau jos sužaidė po 10 rungtynių. Rokiškėnai šį savaitgalį komanda vyks žaisti į Pasvalį, o toliau namuose laukia dvejos atidėtos rungtynės: su „Atomu“ bei Panevėžio futbolo akademijos auklėtiniais.

Laimėtos rungtynės lėmė, kad nuo ketvirtoje vietoje esančios FK „Orfa“ komandos mūsiškiai atsiplėšė jau 5 taškais. O be to, „Orfa“ yra sužaidusi rungtynėmis daugiau, nei rokiškėnai. Į penktąją vietą nukritę Pasvalio futbolininkai dabar yra sužaidę dešimt rungtynių, ir kaip ir „Orfa“, turi 9 taškus. Po pralaimėjimo Rokiškyje biržiečiai nukrito net į šeštąją turnyrinės lentelės vietą. O jos dugne – Panevėžio futbolo akademijos jaunieji auklėtiniai.

Svarbios permainos...
Į rungtynių pabaigą iš Utenos grįžęs Rokiškio futbolo klubo prezidentas Erikas Gaigalas atvežė įdomių žinių. Mat tądien vyko Utenos apskrities futbolo federacijos vadovo rinkimai. Juos laimėjo futbolo entuziastas Dainius Širvys. Rokiškio futbolo klubas turėjo rinkimuose vieną balsą.

... ir pagarba klubui nusipelniusiems
Rokiškio futbolo klubas bebaigia skaičiuoti jubiliejinius metus. Prieš 15 metų, 2005-ųjų spalio pabaigoje grupelė entuziastų subūrė klubą. Tada jie Kūno kultūros ir sporto centre tilpo prie vieno stalo. Dabar klubas išaugo į didelę organizaciją, vienijančią įvairaus amžiaus ir patirčių žmones. Rugsėjo 3-ąją klubas pakvietė savo narius bičiulius į gimtadienio šventę (apie ją papasakosime artimiausiu metu).

Joje buvo pagerbti žmonės, kurie visus šiuos metus buvo su klubu: vieni aikštelėje, kiti už jos ribų, džiaugdamiesi pergalėmis ir palaikydami iššūkių laikotarpiu. Vienas tokių žmonių, ištikimiausių sirgalių ir talkininkų – Bronius Trumpa.

Kadangi jis nedalyvavo gimtadienio šventėje, tai įspūdingo grožio padėką už didelę širdį Rokiškio futbolo klubo prezidentas Erikas Gaigalas aidint komandos ir sirgalių plojimams, jam įteikė stadione.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video