Rokiškėnams namų stadionas buvo nesėkmingas (foto) (0)

Publikuota: 2019-05-25 Kategorija: Sportas
Rokiškėnams namų stadionas buvo nesėkmingas (foto)
N. Kralikas / „Entuziastų“ ataka buvo sėkminga: kamuolys atsidūrė uteniškių komandos vartų tinkle.

Gegužės 25-ąją startavo Utenos apskrities futbolo federacijos 7x7 pirmenybės. Pirmieji pirmenybių etapą rengė Rokiškio futbolininkai. Pirmenybėse dalyvauja šešios komandos, iš kurių net dvi – mūsiškės: „FK Tornado“ ir „Entuziastai“. Abiems namų stadionas sėkmės neatnešė: mūsų komandos liko be taškų.

Didžiojo futbolo šiemet nebus

Pernai Utenos apskrities futbolo asociacijos pirmenybių finale, kuris vyko Rokiškyje, tuometinis asociacijos vadovas Dainius Širvys vylėsi, kad tai ne paskutinės 11x11 futbolo pirmenybės. Deja, viltims išsipildyti nebuvo lemta. Pernai vargais negalais jose žaidė keturių Aukštaitijos miestų vienuolikės. O šiemet žaisti didįjį futbolą, pasak Rokiškio futbolo klubo vadovo Eriko Gaigalo, panoro vos dvi komandos, tarp jų ir rokiškėnai. Tačiau dviejų komandų pirmenybių juk nerengsi...

Kodėl 11x11 futbolo pirmenybės tapo nebepatrauklios Aukštaitijos komandoms? Pašnekovas atviras: provincijos futbolą jau daug metų kamuoja ta pati problema: sunku surinkti pilnavertes vienuolikes. Tam, kad komanda  galėtų žaisti, vienuolikos žaidėjų aikštėje nepakanka, dar reikia turėti mažiausiai tris atsarginius žaidėjus (įskaitant vieną vartininką). Problema, kad provincijos miestų komandoms trūksta žaidėjų, jau ne kartą kelta įvairaus lygio pasitarimuose.

Dvi rokiškėnų komandos

Net ir Utenos apskrities futbolo asociacijos 7x7 pirmenybėse komandų nėra gausu, jų – šešios. Iš kurių dvi – rokiškėnų. Be mūsiškių dar žaidžia Kupiškio „Narjanta“, „FSK Anykščiai“, Utenos „FK 2003“ bei Zarasų „Liepsna“.

Teoriškai, kiekviena komanda etape turėjo sužaisti po penkerias rungtynes. Tačiau tokio formato atsisakyta. Ir visos Rokiškyje žaidusios ekipos žaidė po dvejas rungtynes.

Varžovai – gerai žinomi. Viena pirmenybių favoritų bus, be abejonės, „FSK Anykščiai“, kuri ir 11x11 pirmenybėse visuomet buvo tarp lyderių. Pakankamai gerą žaidimą demonstruoja ir uteniškiai.

Rokiškėnų komandoms pirmenybių pradžia tradiciškai nelengva. „FK Tornado“ jaunimas demonstravo pakankamai gražų žaidimą, kiekvienose rungtynėse kūrė nemažai progų įvarčiams. Reikia pripažinti ir tai, kad jie – jauniausia turnyro komanda, kurios pagrindą sudaro moksleiviai.

Tačiau „Tornado“ žaidėjai garbingai priešinosi varžovams. Jie 1:3 pirmosiose rungtynėse nusileido zarasiškiams. O antrajame susitikime 2:5 pripažino „FK Anykščiai“ pranašumą.

Po pertraukos atidavė iniciatyvą

O štai Rokiškio „Entuziastai“ – jau pakankamai brandi komanda, kurios gretose nemažai sėkmingai rajono turnyruose žaidžiančių futbolininkų. Neabejotinas komandos lyderis, kuris varžovus lenkė ir individualiu meistriškumu, ir greičiu – jau keletą metų Rokiškio futbolo klubo gretose žibėjęs jaunasis talentas puolėjas Renatas Giriūnas.

Tačiau vien jo meistriškumo nepakako pergalėms pasiekti. Pirmąsias rungtynes „Entuziastai“ 0:2 pralaimėjo anykštėnams. O štai su „FK 2003“ susitikimas priminė aštraus siužeto trilerį. Pirmąjį kėlinį rokiškėnai dominavo aikštėje. Jų atakos buvo aštrios, žaidimas ganėtinai ramus ir užtikrintas. Puolimo grandyje neabejotinas komandos lyderis buvo R. Giriūnas, kuris inidvidualiu meistriškumu pranoko varžovų gynėjus. Ir netrukus persvara virto įvarčiais. Pirmąjį kėlinį uteniškių vartininkui net triskart teko žvejoti kamuolį iš savųjų vartų tinklo. Uteniškiai žėrė priekaištus arbitrui, rizikuodami užsidirbti geltonas korteles. Tačiau arbitras tramdė aistras aikštelėje, ir bausti žaidėjų neprireikė. Kėliniui besibaigiant, sėkmė nusišypsojo ir uteniškiams: jie pelnė įvartį. Taigi, arbitrui paskelbus rungtynių pertrauką, „Entuziastų“ persvara buvo daugiau nei solidi – 3:1.

Antrajame kėlinyje šią komandą tarsi kažkas pakeitė. Mūsiškių klaida gynyboje ir uteniškiai pelnė įvartį. Kėliniui įpusėjus, dar viena varžovų ataka buvo sėkminga, jiems pavyko išlyginti rezultatą. O tada vaizdas aikštėje pasikeitė: ėmė dominuoti uteniškiai, mūsiškių atakos retėjo, pasipylė klaidos aikštės viduryje bei gynyboje. Rezultatas skaudus: antrajame kėlinyje uteniškiai be atsako įmušė 5 įvarčius ir rungtynes laimėjo 6:3.

Už savųjų auklėjimą – geltona kortelė

Kaip jau minėta, pastarajame susitikime netrūko aistrų. Tačiau gretimoje aikštelėje vykusios „FK Liepsna“ ir „Narjantos“ komandų rungtynės buvo dar „garsesnės“. Įprasta, kad vartininkas vadovauja savosios komandos gynybai. Tačiau „Liepsnos“ vartų sargas vadovavo taip emocingai, kad užsidirbo geltoną kortelę. Mat gynėjams ne visuomet sekėsi tiksliai vykdyti vartininko komandas, tad šis savąsias komandas papildė tokias žodžiais, kurie padorioje kompanijoje neminėtini. Iš pradžių teisėjas jį įspėjo tvardytis, o keiksmažodžių tiradai pasikartojus, parodė geltoną kortelę.

Dar žais Rokiškyje

Ar rokiškėnai dar turės progų sirgti už savojo miesto komandas? Taip. Kadangi mūsų miestą pirmenybėse atstovauja dvi komandos, tai ateityje Rokiškyje bus surengtas dar vienas 7x7 futbolo pirmenybių etapas.

Be to, Rokiškio futbolo klubo komanda žaidžia Panevėžio apskrities futbolo federacijos 8x8 futbolo pirmenybėse. Pirmąjį jų susitikimą rokiškėnai žais Panevėžyje gegužės 29 d. su vietos „SC Baltic-Flora Expresׅ“.