Rokiškėnai jėgos trikovininkai – su medaliais (1)

Publikuota: 2020-08-31 Kategorija: Sportas
Rokiškėnai jėgos trikovininkai – su medaliais
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Jėgos trikovė.

Šeštadienį, rugpjūčio 29-ąją, vyko klasikinės jėgos trikovės jaunių ir jaunimo Lietuvos čempionatas. Varžytis dėl jo medalių į Pravieniškes atvyko per 50 sportininkų, atstovavusių 15 komandų. Jėgos trikovės klubas „Grizlis“ į varžybas delegavo jaunimą: Vykintą Strungį ir Jokūbą Čypą. Jaunieji atletai nenuvylė: abu pasidabino čempionato medaliais.

Abu rokiškėnai varžėsi jaunių grupėje. Svorio kategorijoje iki 66 kg V. Strungys pritūpimo veiksmu iškėlė 122,5 kg ir šiame veiksme laimėjo sidabro medalį. Štangos spaudimo veiksme jo rezultatas – 70 kg ir trečioji vieta. Atkėlimo veiksme – 110 kg ir taip pat trečioji vieta. Bendrojoje sumoje V. Strungys surinko 302,5 kg ir laimėjo bronzos medalį.

Svorio kategorijoje iki 74 kg Jokūbas Čypas pateko į labai konkurencingą grupę. Apie tai, kaip sportininkas rengėsi šioms varžyboms, liudija tai, kad jis pagerino visų veiksmų ir jėgos trikovės sumos rekordus. Taigi, J. Čypas pritūpė su 132,5 kg sveriančia štanga ir šiame veiksme buvo antras. Spaudimo veiksme jis priartėjo prie medalių pakylos: iškėlęs 72,5 kg buvo ketvirtas. O kai atkėlimo veiksmui užsiprašė 170 kg svorio, Jėgos federacijos prezidentas pajuokavo, kad ant štangos uždėtų šimtu kilogramų daugiau. Į tai kiti sportininkai ėmė juokais šaukti, kad prezidentas supainiojo Jokūbą su vyresniuoju jo broliu Nojumi Konstantinu. N. K. Čypas ką tik baigė Juozo Tumo-Vaižganto gimnaziją ir į Vytauto Didžiojo universitetą išvyko studijuoti geidžiamos specialybės – psichologijos. „Taigi matote, kad aukšti sportiniai pasiekimai netrukdo siekti ir mokslo aukštumų“, – sakė „Grizlio“ klubo atstovė Ala Sketerienė.

Atkėlimo veiksmu Jokūbas Čypas iškėlė 170 kg ir buvo nepralenkiamas. Jėgos trikovės sumoje surinkęs 375 kg, jis iškovojo čempionato sidabro medalį. Pasak A. Sketerienės, po dviejų veiksmų turnyrinės lentelės viršuje buvo labai ankšta. Tačiau sėkmę abiems atletams lėmė mūsų „Grizlio“ koziris: atkėlimo veiksmas.

Klasikinės jėgos trikovės varžybos yra ypatingos tuo, kad jose atletai varžosi be specialiųjų aprangų. Specialioji apranga ne tik leidžia siekti geresnių rezultatų, bet ir mažina traumų riziką. Todėl „Grizlio“ auklėtinia mieliau varžosi ją vilkėdami. „Tačiau šis čempionatas – faktiškai pirmosios rimtos varžybos po karantino. Vadinasi, nelabai turėjome iš ko rinktis“, – sakė A. Sketerienė.

Ir ji pati pajuto karantino sunkumus. I Nacionalinės kategorijos arbitrė A. Sketerienė teisėjavo jaunių varžyboms. „Nuo 8 iki 17 val. ištisai sėdėti su kauke buvo labai sunku“, – sakė ji. 

Ir toliau jėgos trikovininkai nebus lepinami varžybomis. Rugsėjo 12-ąją numatomas klasikinės jėgos trikovės vyrų ir veteranų Lietuvos čempionatas Vilniuje. 

O spalio 3-4 d. jėgos trikovės sostine taps Rokiškis: čia rengiamas Lietuvos štangos spaudimo čempionatas. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video