Rokiškio moksleivės – Lietuvos salės futbolo čempionės (0)

Publikuota: 2020-03-10 Kategorija: Sportas
Rokiškio moksleivės – Lietuvos salės futbolo čempionės
I. Markūnaitės/LFF.lt nuotr. / Rokiškio komanda

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos merginos pademonstravo didelį ryžtą, kovingumą ir pateikė staigmeną pirmą kartą laimėdamos merginų mokyklų salės futbolo žaidynes.

Kovo 5 d. vyko Masinio futbolo asociacijos organizuojamų mokyklų merginų salės futbolo (Futsal) žaidynių „LadyGolas“ U-14 (iki 14 metų) amžiaus grupės Lietuvos superfinalai. Juose dalyvavo dešimt stipriausių apskričių komandų. Panevėžio apskrityje geriausia buvo Senamiesčio progimnazija.

Vasarį rokiškietės liko antros Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose, kur triumfavo Ruklos J. Stanislausko mokykla – daugiafunkcis centras. Tačiau mažai kas tikėjosi, kad Rokiškio Senamiesčio progimnazijos komanda taps čempione, nes ir Ruklos, ir Grigiškių ekipos demonstravo rezultatyvesnį žaidimą. Visgi finale po įvarčio paskutinę minutę rokiškietės įveikė Grigiškių komandą.

„Užimti pirmąją vietą nesitikėjome. Tikėjomės laimėti apskrities varžybas, bet paskui apetitas kilo bevalgant. „LadyGolo“ superfinaluose žaidėme pirmą kartą. Manau, kad padarėme „virš savo galvos“, - pripažino Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokytojas Vytautas Vajega - Neturėjome laiko daug treniruotis, mums trūko technikos, bet dalyvavimas mokyklų žaidynėse buvo kaip pasiruošimas, gera patirtis.“

Rokiškio merginų pasiekimas ypatingas ir tuo, kad daugelis merginų iki šiol pasižymėjo ne futbole, o kitose sporto šakose. „Merginos labai sportiškos, jos du kartus tapo kvadrato čempionėmis. Tokią laidą paskutinį kartą turėjau prieš 11 metų. Jos azartiškos, turi sportinį pyktį. Futbolą lanko tik ketvirtadieniais, kitomis dienomis užsiima lengvąja atletika ar kitais sportais. Tačiau futbolą žaisti mėgsta. Treniruotėse prieš varžybas net teko raminti, kad nepatirtų traumų. Jos azartiškos, turi sportinį pyktį ir nori laimėti net treniruotėse“, - pasakojo V. Vajega.

Komandos kapitonė Orinta Navikaitė ne tik pelnė svarbius įvarčius ir asistavo komandos draugėms, bet ir atkakliai dirbo gynyboje bei net kartą stojo į vartus, kur atmušė baudinį. Po įvarčių tiek pusfinalyje, tiek finale ji susiėmė už galvos tarsi netikėdama tuo, ką pavyko pasiekti.

„Tikrai nesitikėjau, kad įmušiu, nes buvo labai sunku. Man buvo „wow“. Kiekvienos rungtynės buvo sunkios, prieš kiekvienas reikėjo pakovoti. Finale buvome labai susikaupę, - kalbėjo Orinta - Mokyklų žaidynės pridėjo pasitikėjimo, pagerino susižaidimą. Galvojau, kad ir čia galime užimti prizinę vietą, bet nesitikėjau, kad laimėsime. Tikrai džiaugiamės, nes tai tikrai didelis pasiekimas.“

Orinta pirmosiose klasėse žaidė kvadratą, estafetes „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, o pastaruoju metu daugiausiai užsiima lengvąja atletika. Ieties metimo sektoriuje ji seka rokiškietės Livetos Jasiūnaitės pėdomis. Tačiau ir futbolas yra jos mėgstamas žaidimas

„Futbolą nuo mažens žaisdavo mano brolis. Jis buvo vartininkas, todėl jam kieme mušdavau į vartus, treniruodavau, taip ir pradėjau žaisti nuo 5 klasės, - teigė mergina – Ladygole dalyvauti tikrai smagu, čia daug komandų, galima pabendrauti su merginomis iš kitų miestų. Visos draugiškos, padeda viena kitai.“

„LadyGolo” žaidynes ketvirtus metus organizuoja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) narė Masinio futbolo asociacija. Žaidynėse kasmet dalyvauja keli šimtai komandų trijose amžiaus grupėse.

 

LFF.lt informacija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą