Rokiškio krepšininkai gins rajono garbę Lietuvos čempionate (foto +video) (0)

Publikuota: 2021-04-30 Kategorija: Sportas
Rokiškio krepšininkai gins rajono garbę Lietuvos čempionate (foto +video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškio komandos treniruotės akimirka.

Rajono sirgaliai sulaukė puikios žinios: suburta krepšinio komanda, kuri jau šį šeštadienį žais pirmąsias rungtynes 3x3 krepšinio Lietuvos čempionate. Varžybų grafikas įtemptas: vyks šeši etapai ir finalas „Hoptrans“ arenoje. Čempionatui suteiktas aukšto meistriškumo varžybų statusas. Elito grupėje tarp 24 Lietuvos ir užsienio šalių komandų išvysime ir komandą „Rokiškis“. Varžybas sirgaliai galės stebėti Go3 televizijos transliacijų metu.

Įtemptas varžybų grafikas
„Rokiškio Sirena“ apsilankė vienoje paskutiniųjų prieš čempionato startą Rokiškio komandos treniruočių Kūno kultūros ir sporto centro salėje. Pasirengimas vyko rimtai: žaidėjai kartu su treneriu, praeityje garsiu „Žalgirio“ komandos ir Lietuvos rinktinės nariu, šlifavo derinius. Komandos ir trenerio nusiteikimas aiškus: atiduoti jėgas siekiant kiek galima aukštesnių rezultatų.
Komandos vadovas Martynas Karaliūnas atviras: čempionate rokiškėnai nežada būti tiesiog statistais. Keliamas uždavinys – patekti į finalą tarp 12-os geriausių Elito grupės komandų. Turnyras vyks itin dideliu tempu: kiekvieną gegužės savaitgalį bei pirmąjį birželio savaitgalį bus sužaisti šeši varžybų etapai. Tada, tik po savaitės atokvėpio – finalinis etapas „Hoptrans“ arenoje.
Varžybos vyks, deja, be žiūrovų. Tačiau sirgaliai galės stebėti Go3 televizijos transliacijas. Taigi bent nuotoliniu būdu bus galima sirgti už mūsų rajoną reprezentuojančią komandą.

Pasiilgę sportinių renginių
Rokiškio komandos dalyvavimas Lietuvos 3x3 krepšinio čempionate – didžiulės svarbos įvykis rajono sportiniame gyvenime. Išjudinsiantis ir krepšinio bendruomenę, ir sirgalius. O ir Rokiškio vardas bus garsinamas tokiame svarbiame renginyje. Ir pasiilgusiai sporto renginių rajono visuomenei tai bus puiki proga stebėti varžybas, sirgti už savojo rajono atstovus. Įdomu tai, kad Rokiškio vardą komanda nešios ne tik nominaliai. Net keturi iš šešių žaidėjų savo sportininko kelią pradėjo Rokiškyje. Tai Karolis Kvedaravičius, Mantas Virbalas, Robertas Keliačius, Arnas Juškevičius. Rajono sporto pasaulyje gerai žinomas ir komandos legionierius Mantas Kazlauskas, talkinęs Pandėlio miesto komandai. Dar vienas legionierius – Nacionalinės krepšinio lygos žaidėjo patirties turintis Mantvydas Staniulis.
Net įprastiniais metais Rokiškio komandos dalyvavimas tokio lygio varžybose būtų didelis įvykis. O ką jau kalbėti apie karantino laikotarpį, kai rajone apskritai labai mažai sporto renginių. Todėl komandos vadovas M. Karaliūnas neslepia: didžiulį norą žaisti demontruoja žaidėjai, dėmesį – sirgaliai ir rėmėjai.
Kol kas sirgaliai komandos pasirodymą stebės transliacijų metu. O vasarą, jei leis epidemiologinė situacija, galbūt pavyks krepšiniu pasidžiaugti ir varžybose rajone.

Nebus statistai
Kaip teigė komandos vadovas, idėja suburti komandą kilo jam kartu su K. Kvedaravičiumi. Ir tada ėmė apie save burti norinčius žaisti rokiškėnus. Komandoje galima registruoti šešis žaidėjus, prasidėjus čempionatui bus galimi komandos papildymai ir sudėties korekcijos. Ypač turint omenyje, kad varžybų sparta didžiulė: šeši etapai ir finalas faktiškai per pusantro mėnesio. Taigi, ekipos akiratyje, natūralu, bus daugiau rajono krepšininkų. Tikimasi, kad ekipa Lietuvos čempionatuose žais ne vienerius metus, taigi ir jauniems rajono žaidėjams bus puikiu pavyzdžiu ir tikslu tobulėti.
M. Karaliūnas neslepia: varžybos itin aukšto lygio. Tarp 24-erių komandų ne tik Lietuvos, bet ir Vokietijos, Belgijos, pora Latvijos ekipų. Taigi rokiškėnai žaidėjai gaus ir tarptautinių varžybų patirties. Ir komandos vadovas, ir treneris, ir žaidėjai akcentuoja: nevažiuojama tiesiog dalyvauti. Tikslas – finalininkų dvyliktukas.

Sulaukė ir verslo dėmesio
Kad komanda galėtų sėkmingai žaisti, reikia ne tik sportininkų noro, entuziazmo, meistriškumo, sirgalių palaikymo bei dėmesio, bet ir komandos biudžeto. Svarbu žinoti, kad visos rungtynės bus žaidžiamos išvykose, o tai irgi svarbus faktorius formuojant biudžetą. Taigi, komandai talkina rėmėjai: „Rokiškio Sirena“, Kūno kultūros ir sporto centras (kuris rūpinsis treniruočių sale ir transportu vykti į varžybas), mineralinis vanduo „Ūpas“ bei jo gamintoja UAB „Lamikara“, „Rokiškio mėsinė“. Už komandos marškinėlių dizainą ir gamybą ekipa dėkinga bičiuliams iš Latvijos, Jekabpilio.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video