Rokiškio futbolo klubas sirgaliams dovanojo užtikrintą pergalę (video + foto) (0)

Publikuota: 2021-07-19 Kategorija: Sportas
Rokiškio futbolo klubas sirgaliams dovanojo užtikrintą pergalę (video + foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rokiškėnai (dryžuota apranga) draskyte draskė varžovų gynybą, O jų vartininkas neturėjo nė akimirkos poilsio.

Penktadienio vakarą į Kūno kultūros ir sporto centro stadioną rinkosi rokiškėnai aistruoliai, pasiilgę futbolo. Lietuvos futbolo federacijos III lygai prilygintose Panevėžio apskrities pirmenybėse Rokiškio futbolo klubas iki tol namų runngtynėmis sirgalių nelepino. Vieninteles jų sužaidė prieš gerą pusantro mėnesio. Taigi, rokiškėnams sirgaliams buvo proga pamatyti ilgai lauktas rungtynes gyvai. Jos žadėjo intrigą: Rokiškio futbolo klubas pastaruoju metu skina pergales. Ir atėję pažiūrėti rungtynių nenusivylė: pradžiugino ir rokiškėnų futbolininkų žaidimas, ir rungtynių rezultatas.

Ilgas atsarginių suolelis teikė vilčių
Išvarginti kaitros, į rungtynes sirgaliai iš pradžių rinkosi negausiai. Tačiau likus gerai valandai iki susitikimo pradžios, virš stadiono ėmė tvenktis debesys, oras pastebimai atvėso. Tai pradžiugino ir futbolininkus, ir sirgalius: pirmiesiems nereikėjo kovoti su kaitra, antrieji galėjo tikėtis kokybiškesnio, greitesnio futbolo. Vilčių tam teikė ir labai ilgas Rokiškio futbolo klubo atsarginių žaidėjų suolelis. Ant jo: ir patyrę ekipos žaidėjai, ir perspektyvus jaunimas. Sirgaliai džiaugėsi: taip gausiai susirinkusių komandos žaidėjų jie jau seniai nematė.
Saviškiams futbolininkams Rokiškio futbolo klubo prezidentas ir komandos treneris Erikas Gaigalas akcentavo kelis dalykus. Pirmiausia, nusiteikti nelengvoms rungtynėms su turnyrinės lentelės kaimynais – Pasvalio FC komanda. Rokiškėnų komandos vadovas prognozavo, kad pergalę pasiekti pakankamai sudėtinga. Jis akcentavo ir kokybiško žaidimo svarbą, susiklausymo būtinybę.

Nuo pirmųjų minučių brendo įvartis
Rokiškėnai futbolininkai sirgalius pradžiugino, visų pirma, pasikeitusia žaidimo koncepcija. Jei įprastai ekipa žaisdavo „nuo gynybos“, varžovų vartininko nervus bandydama kontratakomis, tai šįsyk nuo pat rungtynių pradžios mūsiškiai dominavo aikštėje. Jei porą pirmųjų minučių žaidimas dar buvo apylygis, tai netrukus iniciatyvą perėmė ir vis pavojingesnes atakas ėmė regzti rokiškėnai. Ir jau penktąją minutę, po labai gražios atakos ir Pasvalio gynėjų klaidos kamuolys suspurdėjo jų komandos vartų tinkle. Įvartį įmušė Lukas Čeikauskas.
Rokiškėnų sėkmės priežastimi buvo puikus žaidimas aikštės viduryje. Kova dėl kiekvieno kamuolio, rami, sutelkta gynyba, ir pasvaliečių atakos slopo jau pačioje užuomazgoje. Dominuodami aikštės viduryje, mūsiškiai saugai trumpais tiksliais perdavimais išvesdavo į priekį puolėjus L. Čeikauską ir Renatą Giriūną. Šis greitas, techniškas žaidėjas rungtynėse buvo ypač pastebimas. Jo reidai aikštelės kraštu draskyte draskė pasvaliečių gynybą. Mūsiškius jiems beliko arba stabdyti pražangomis, arba smūgiuoti kamuolius už galinės linijos.
Progas rokiškėnai kūrė vieną po kitos. Ir įpusėjus pirmajam kėliniui, vėlgi po puikaus R. Giriūno prasiveržimo, kamuolys antrą kartą atsidūrė pasvaliečių vartuose. Deja, šįsyk įvartis nebuvo įskaitytas: aikštės arbitras užfiksavo nuošalę.

Pajuto žaidimo skonį
Antrasis kėlinys klostėsi taip, kaip ir pirmasis. Rokiškėnai dominavo aikštės viduryje, nestigo efektingų prasiveržimų kraštais. Atvėsęs oras leido žaisti greitą futbolą, o mūsiškiai žaidėjai tuo naudojosi, kadangi lenkė varžovus greičiu. Akivaizdu, kad vėl brendo įvartis. Ir nuojauta sirgalių neapgavo: 64-ąją minutę pasižymėjo Vaidas Bulovas. Saugi dviejų įvarčių persvara rokiškėnų netenkino: 67-ąją minutę pasižymėjo Matas Lungevičius. Buvo juntama grėsmė, kad turėdami saugią trijų įvarčių persvarą, rokiškėnai kiek atsipalaiduos. Visgi apie antrojo kėlinio vidurį nuovargis jau buvo juntamas: atakos lėtėjo, o komandos lyderiai ant atsarginių suolelio sėdo akivaizdžiai pavargę. Tuo pasinaudojo pasvaliečiai: 74-ąją minutę jie sušvelnino rezultatą 3:1. Atrodė, kad įkvėpti sėkmės, jie puls šturmuoti mūsiškių vartų. Tačiau ir pasvaliečiai pavargo, ir praleistas įvartis išjudino rokiškėnus. Nors rezultatą lyginti reikėjo varžovams, tačiau daugiau progų turėjo mūsiškiai: ypač graži buvo ataka, kai kamuolys po stipraus rokiškėno smūgio atsimušė į virpstą. Deja, jis nusileido prieš vartų liniją.
Taigi, kovingas, gausias įvarčių rungtynes dovanoję Rokiškio futbolininkai sulaukė žiūrovų pagyrų. Ir patys jie buvo patenkinti savo žaidimu: pelnyti ne tik svarbūs trys taškai, bet ir sau, ir žiūrovams parodyta – ši komanda turi puikų potencialą žaisti gražų, atakuojantį, rezultatyvų futbolą.

Tikisi daugiau taškų
Po šių rungtynių rokiškėnai futbolininkai jau turi 9 taškus, surinktus per 5 rungtynes: trejas laimėjo, dukart patyrė pralaimėjimą. Rokiškėnai iki minimumo sumažino atsilikimą nuo Biržų „Širvėnos“ komandos, kuri šiuo metu trečia. Pirmauja Panevėžio „Atomas“, surinkęs 14 taškų, antri Dembavos futbolininkai, turintys 12 taškų. Visos komandos, išskyrus mūsiškius ir autsaiderius FA „Panevėžys-PRSSG-Komex“, jau sužaidė visas pirmojo rato šešerias rungtynes. Tarpusavio susitikimą mūsiškiai futbolininkai ir ši ekipa turėjo žaisti birželio 12-ąją namuose, bet jis buvo atidėtas. Sirgaliai tikisi, kad jis netrukus bus sužaistas, ir rokiškėnai vėl pradžiugins pergale.
Apie tai, kad rokiškėnams pastaruoju metu sekasi kovoti, rodo ir teigiamas įvarčių santykis: įmušta dviem daugiau, nei praleista.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video