Rokiškio baseinui – vieneri: gimtadienį šventė varžybomis (foto + video) (2)

Publikuota: 2019-10-21 Kategorija: Sportas
Rokiškio baseinui – vieneri: gimtadienį šventė varžybomis (foto + video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Jaunieji Rokiškio plaukikai laukia savo startų.

Rokiškio baseinas savaitgalį šventė pirmąjį gimtadienį. Nors pastatas ir erdvus, jame buvo gerokai per ankšta. Mat į gimtadienio varžybas atvyko per šimtą jaunųjų plaukikų ne tik iš Rokiškio, bet ir Panevėžio, Latvijos miestų. O kur dar sirgalių gausa.Varžybos buvo smagios: prasidėjusios griausmingas Rudolfo Lymano muzikos mokyklos pučiamųjų orkestro ritmais, atsispindėjusiais nuo sienos ir vandens. Mažųjų apšilimu, kurio metu baseine buvo tiršta plaukikų. Vandens ir sienų akustika, mažųjų plaukikų džiaugsmo ir palaikymo šūksniai baseiną užpildė smagia kakofonija. Kurios peršaukti renginio vedėjui Romui Kundeliui nepadėjo net mikrofonas.
Prieš varžybų pradžią baseino direktorius Vitalijus Jocys pagerbė ir pasveikino savo esamus ir buvusius darbuotojus. „Ech, netgi su tuo pačiu kostiumu. Puikus buvo metas dirbti čia, nuostabus kolektyvas. Nesakau, kad savivaldybėje man nepatinka, bet ir baseine dirbti buvo smagu ir gera“, – apžiūrinėdamas dovanų gautą nuotrauką įspūdžiais dalinosi rajono vicemeras Tadas Barauskas. Su gimtadieniu baseino kolektyvą sveikino ir Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Augutis Kriukelis.
O varžybos žavėjo ne tik dalyvių gausa, bet ir mielais nesusipratimais, lydinčiais pirmuosius atletų žingsnius į didįjį sportą. Antai, viena mažoji Latvijos plaukikė, arbitrui liepus šokti į vandenį ir užsiimti plaukimo nugara starto poziciją, paklausė jo, bet iš karto, dar iki starto švilpuko, it žuvelė šovė plaukti link finišo. Jos trenerė ir šaukimu, ir plojimu bandė atkreipti auklėtinės dėmesį. Tačiau balsų, aidų kakofonija ir starto jaudulys mažajai plaukikei pakišo koją – ji trenerę pastebėjo nuplaukusi jau du trečdalius trasos. Teko grįžti. Ir startuoti kartu su kitomis plaukikėmis. Nors nuplaukė beveik dvigubą distanciją, latvė sugebėjo gana sėkmingai pasirodyti plaukime.
Panašių nesklandumų būta ir daugiau: antai vienam plaukikui besitaisant akinius nuaidėjo starto švilpukas. O ką, juk nėra kur skubėti: ramiausiai pasitaisė akinius, ir atsilikęs kokiais keturiais metrais, ramiausiai nuplaukė varžovams iš paskos.
O treneriams ir arbitrams darbo nestigo, kaip gi surikiuoti tokią gausybę dalyvių, surinkti būtent to plaukimo sportininkus. Kai kurių plaukimo stilių varžybos buvo itin gausios dalyvių, net po 12-ka sportininkų, tad juos teko skirstyti po tris plaukimus. Ir apdovanojimų ceremonija užtrukdavo: mat ne visi mažieji plaukikai išgirsdavo šaukiamą savo vardą. Užtat kiek daug reiškė pergalės džiaugsmas, galbūt pirmasis iškovotas medalis ar diplomas.
Įdomu tai, kad vos vienerius metus veikiantis Rokiškio baseinas taip pat paruošė gausų būrį plaukikų, kurie sėkmingai varžėsi dėl medalių su kur kas gilesnes šios sporto šakos tradicijas turinčių miestų sportininkais.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą