„Rat Race“ lenktynės – su pigiu automobiliu į nuotykius (0)

Publikuota: 2019-11-06 Kategorija: Sportas
„Rat Race“ lenktynės – su pigiu automobiliu į nuotykius
@Dumskis Photos / „Baltyre Rat Race“ akimirka.

Ar senas automobiliukas tinkamas tik metalo laužui ar bulių kautynėms? „Visai ne“, – sako mūsų kraštietė Oksana Ragauskienė. Atvirkščiai – nenauja mašina gali būti puiki priemonė kelių dienų smagioms lenktynėms ir nuotykiams miškais, laukais, žvyrkeliais. Tokio važiavimo malonumus automobilių mėgėjai galėjo išbandyti šį rudenį „Baltyre Rat Race“ ralyje, o sausio 11-12 d. kviečiami į žiemos trasą, 555 km dviejų dienų lenktynes. Apie „Rat Race“ idėją „Rokiškio Sirena“ kalbėjosi su jų entuziaste O. Ragauskiene.

– Kaip užsikrėtėte „Rat Race“ idėja? Kada patys pirmą kartą išvažiavote į jų trasą?

– Tokio tipo renginiai užsienyje vyksta jau daug metų. Jau kurį laiką mes su pavydo gaidele tuos renginius stebėjome socialiniuose tinkluose, o liepos menesi nusprendėme, kad gana stebėti, kaip linksminasi kiti. Ir nutarėme suorganizuoti tokį renginį Lietuvoje. Nusipirkome pigų AUDI automobilį, ir, nieko nelaukdami, pradėjome organizuoti varžybas, bei sudarinėti jų trasas.

– Kaip suprantu, šios lenktynės skirtos tiems, kurie turi senus automobilius. Senas – tai koks? Kokio amžiaus turi būti mašinytė, kad būtų galima ja lenktyniauti?

– Šiose varžybose automobilio amžius ne tiek svarbus, kaip jo kaina. Automobilis turi būti pigus, paprastas, neprašmatnus. Nes varžybų esmė – įveikti trasą visiškai sportui neparengtu automobiliu, kurio tiesiog nebūtų gaila. Kai jo negaila sugadinti ar sulaužyti, per miškus ir per laukus galima važiuoti daug drąsiau ir smagiau.

 – Štai Jūsų rengto „Baltyre Rat Race“ ralio prizas: nupirkta už 1000 Eur nugalėtojo mašina. O koks likimas jos laukia? Ar šeimininkai noriai atsisveikino su savo automobiliu?

– Kadangi laimėtojų automobilis puikiai atlaikė visus išbandymus ir įrodė, kad jis yra patikimas „darbinis arklys“, greičiausiai jis bus išnuomotas norintiems dalyvauti ir neturintiems automobilio dalyviams ateinančiose varžybose. Šeimininkai buvo labai patenkinti savo užimta vieta ir be jokios širdies graužaties atsisveikino su puikiai pasirodžiusiu automobiliu, bei gavo savo 1000 Eur prizą už automobilį, į kurį  jie buvo investavę iki 400 Eur.

– Kaip vertinate tai, kad dabar seniems automobiliams planuojama taikyti taršos mokestį. Jei toks būtų įvestas, ar tai nepakenktų Jūsų idėjai rengti senų mašinų lenktynes?

– Kadangi visi varžybose dalyvavę automobiliai Lietuvoje registruoti jau senokai, taršos mokesčiai jiems nebūtų taikomi. Tad ir mūsų varžybų tokios naujovės niekaip neįtakotų. Taršos mokesčio idėją vertiname teigiamai, tačiau norint atnaujinti visą Lietuvos automobilių parką, turėtų būti įvedami ne tik mokesčiai, bet ir lengvatos naujiems, mažiau taršiems automobiliams įsigyti.

 – Kuo Jus žavi seni automobiliai? Antai yra legenda, kad Golf II yra pati patvariausia iš visų šio automobilio laidų. Nes dar dabar gatvėmis galima rasti važinėjančių tokių mašinų. Ar yra daugiau panašių legendų, susijusių su senais automobiliais?

– Senų automobilių konstravimo principas kitoks: jie kurti kaip ilgaamžiai ir patikimi jūsų partneriai. O  dabartiniai automobiliai – kaip greito vartojimo prekė: jie patikimi tol, kol galioja jiems suteikta garantija. Turbūt nė vienas naujas automobilis nesugebėtų pravažiuoti nė pusės milijono kilometrų, ką lengvai sugeba visi senieji automobiliai. Juk visi esame girdėję posakį „Mersedesas ir Afrikoje Mersedesas“. Vienoje iš mūsų kelionių į Afriką patiems teko įsitikinti, jog šios markės automobiliai tikrai pravažiuoja ne po vieną milijoną kilometrų.

– Koks senas automobilis būtų Jūsų mėgstamiausias? O kokie patys populiariausi lenktynėse?

– Mūsų mėgstamiausiais - Audi 100, dar jeigu quattro… Mūsų ralyje ir buvo populiariausi AUDI bei VOLKSWAGEN. Ir ne be reikalo: juk šių markių mašinos yra vadinamos tautos automobiliais. Vokiška kokybė kalba pati už save. Labai nustebome, kad tarp dalyvių įvairių markių automobilių neišvydome nė vieno BMW automobilio!

  – Ar dalyvauti Jūsų rengiamose lenktynėse reikia kokio nors specialaus pasirengimo? Specialiai parengti automobilį?

Iš patirties galime pasakyti, kad nors minimaliai paruošti automobiliai, kurie turėjo bent dugno apsaugą –  galėjo trasoje jaustis gerokai smagiau. Mūsų renginyje yra reikalinga gera nuotaika, entuziazmas ir noras leistis į nepamirštamus nuotykius. Renginį laimėjo komanda, kuri pirmą kartą sėdo prie vairo automobilių sporto renginyje. Visos varžybos vyksta laikantis kelių eismo taisyklių, tad saugaus greičio laikymosi reikalavimas yra daug svarbesnis, nei sportinio vairavimo įgūdžiai. Varžybose dalyvavę automobilių sporto čempionai neturėjo jokio pranašumo prieš „pirmokus“.

Taip pat varžybos tapo prieš greičio viršijimo prevencija, dalyviai pasakojo, jog net ir po renginio pamatę greičio apribojimą, kerta per stabdžius ir griežtai laikosi kelių eismo taisyklių.

– Ačiū Jums už pokalbį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą