Rajono krepšinio lygos finale – patirties pergalė prieš ryžtą (video +foto) (0)

Publikuota: 2020-06-30 Kategorija: Sportas
Rajono krepšinio lygos finale – patirties pergalė prieš ryžtą (video +foto)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Rajono krepšinio lygos 2019-20 m. sezono prizininkai.

Tvankų birželio 29-osios vakarą į rajono Kūno kultūros ir sporto centrą grįžo krepšinis. Rajono krepšinio lygos finale „Entuziastai“ ir „Sporto centras“ aiškinosi, kuri komanda šiemet yra geriausia. Trečiosios vietos laimėtojai „Gnomas“, kaip sakė varžybų rengėjas Martynas Karaliūnas, paaiškėjo po „labai atkaklios kovos, pasibaigusios 20:0“, mat jų varžovai iš Biržų tiesiog atsisakė varžytis.

Rajono žmonės pasiilgo krepšinio

Dar gerokai prieš rungtynes sporto salė ėmė pildytis žiūrovais. Jiems buvo pasiūlytos apsaugos priemonės: medicininės kaukės, padėtas dezinfekcinio skysčio buteliukas. Abi komandos: ir „Entuziastai“, ir „Sporto centras“ turėjo savų gerbėjų, palaikiusių plojimais ir šūksniais savuosius žaidėjus.

„Kas čia per jaunuoliai?“ – klausinėjo sirgaliai, žvilgsniais rodydami į arbitrų brigadą. Jaunyvos išvaizdos arbitrai iš Jonavos, kaip sakė patyrę krepšinio aistruoliai-žinovai, yra puiki komanda, gerai žinoma šios sporto šakos pasaulyje itin kokybišku darbu. Ir iš tiesų, arbitrai užtikrintai teisėjavo, iš karto gesindami mažiausius emocijų gaisrus, kad jie neįsipliekstų.

Ramios rungtynės...

Rungtynių pradžioje abiems komandoms „nekrito“. Kiek greičiau su startiniu jauduliu susidorojo jaunieji „Sporto centro“ krepšininkai. Tačiau patyrę „Entuziastai“ netrukus perėmė rungtynių vadžias į savo rankas. Komanda užtikrintai tolo nuo varžovų ir iki didžiosios pertraukos pasiekė komfortišką dviženklę persvarą. Buvo akivaizdu, kad jauniesiems „Sporto centro“ žaidėjams netrūko noro žaisti, kovingumo. Jie varžovams nusileido tik fizinėmis galimybėmis (šiek tiek mažesni ir fiziškai silpnesni už „Entuziastus“) ir patirtimi. Jei „Entuziastų“ patyrusiems žaidėjams Renatui Jegorovui, Tomui Trumpai, Egidijui Vilimui ir kitiems užtekdavo ramiausiai užsiimti pozicijas, tai jaunimui dėl patogių pozicijų tekdavo daugokai pabėgioti.

... iki ketvirtojo kėlinio vidurio

Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje atrodė, kad rungtynių pabaiga – tiesiog formalumas. „Entuziastai“ mėgavosi žaidimu ir 22-24 taškų persvara. Tačiau ramus žaidimas užliūliavo budrumą, ėmė šiek tiek atsiliepti nuovargis. O štai jaunieji „Sporto centro“ krepšininkai ryžto ir kovingumo neprarado. Ketvirtojo kėlinio viduryje, tvankioje salėje, kurioje, nepaisant atvirų langų, trūko oro kvėpuoti, jie surengė spurtą. Per keturias minutes jie didžiulę „Entuziastų“ persvarą taikliais tritaškiais ir greitomis atakomis sumažino iki 6 taškų. Deja, sužaisti sėkmingiau paskutiniąsias sekundes jauniesiems žaidėjams dar trūko patirties. Rungtynes 68:58 laimėjo „Entuziastai“.

Nors „Sporto centro“ treneris Gvidonas Markevičius emocingai reagavo į kiekvieną saviškių klaidą ar pavėluotą sprendimą. Tačiau po rungtynių jis „Rokiškio Sirenai“ sakė: „Didžiuojuosi savo auklėtiniais“. Treneris pasakojo, kad rungtynėms komanda neturėjo laiko rimčiau pasiruošti: karantinas nepagerino fizinės formos, o treniruotėms dabar jaunimas neturi laiko: daugelis žaidėjų vakarus leidžia prie knygų. „Dabar egzaminai – svarbiausia“, – treneriui antrino ir komandos žaidėjai.

Užsitęsęs sezonas

Kovo viduryje nutrauktas Rajono krepšinio lygos sezonas atnaujintas tik vienerioms rungtynėms. Po jų – iškilminga apdovanojimų ceremonija. Bronzos medaliai ir taurė – „Gnomo“ žaidėjams, sidabras – „Sporto centro“ auklėtiniams. O nugalėtojų taurę laimėjo „Entuziastai“, šiose rungtynėse iškovoję dar vieną trofėjų – geriausiu finalinių rungtynių žaidėju pripažintas Renatas Jegorovas.

Varžybų organizatoriaus M. Karaliūno „Rokiškio Sirena“ klausė, kaip gi bus su kitomis nutrauktomis varžybomis, pavyzdžiui, Mažų miestelių lyga. „Kadangi joje buvo prasidėję atkrintamosios varžybos, nebegalime ieškoti kito pabaigtuvių formato. Pasitarėme su komandomis ir nusprendėme varžybas atnaujinti vasaros pabaigoje. Jas baigtume rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje, o tada, po nedidelės pertraukos, pradėtume naują Mažų miestelių lygos sezoną“, – sakė jis.