Patirties pergalė prieš viltis: Rokiškio futbolo klubas – Panevėžio apskrities pirmenybių prizininkas! (video +foto) (2)

Publikuota: 2021-09-28 Kategorija: Sportas
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Panevėžiečių (raudona apranga) baudos aikštelėje buvo karšta.

Rokiškio futbolo klubas savo sirgalių akivaizdoje pasiekė įspūdingą pergalę – net 5:1 įveikė Panevėžio futbolo akademijos auklėtinius. Pati rezultatyviausia mūsiškių pergalė buvo nelengva: jaunieji futbolininkai buvo gana kovingi, visgi lemiamomis rungtynių akimirkomis jiems pritrūko ir fizinių jėgų, ir patirties. O Rokiškio futbolo klubui ši pergalė lėmė bronzos medalius Panevėžio apskrities futbolo federacijos pirmenybėse (Lietuvos futbolo federacijos III lyga).

Jaunimui žaidimas nesusiklostė
Panevėžio futbolo akademijos jaunimas pastaruoju metu buvo neparankus varžovas: jei pirmajame pirmenybių rate ši komanda buvo visiška autsaiderė, tai antrajame rate stabiliai rinko taškus ir jau sugebėjo pakilti iš turnyrinės lentelės dugno į šeštąją vietą, į septintąją nustūmę Biržų „Širvėną“. Futbolo akademijos jaunimas buvo įdomus rajono sirgaliams ir dėl to, kad tai – mūsų šalies būsimosios futbolo viltys. Rokiškio futbolo klubo vadovo Eriko Gaigalo teigimu, į Rokiškį atvyko žaisti 10-12 klasių Futbolo akademijos moksleiviai.
Jaunimo pranašumas, be abejonės, buvo greitis ir technika. Esminis trūkumas – tuščias atsarginių suolelis, ant jo sėdėjo tik atsarginis vartininkas. Taigi, progos atgauti jėgas po kovų aikštelėje panevėžiečiai neturėjo.
Rungtynės prasidėjo jaunųjų varžovų atakomis. Tačiau patirtis – pavojingas ginklas: kontrataką sužaidę tarsi iš natų, rokiškėnai išmaudė panevėžiečių gynybą ir kamuolys jau antrąją rungtynių minutę suspurdo tinkle.

Visgi tolesnė rungtynių eiga parodė, kad Futbolo akademijos auklėtiniai rokiškėnams – neparankus varžovas. Pagrindinis pastarųjų rungtynių ginklas buvo mūsų komandos greiti kraštiniai saugai ir puolėjai. Žaidžiant su Futbolo akademijos jaunimu, greičio pranašumas nebuvo toks pastebimas. Visgi vėliau, kai be keitimų žaidę panevėžiečiai pavargo, rokiškėnų atakos kraštais buvo vis pavojingesnės.

Po praleisto įvarčio žaidimas tarsi išsilygino: kamuolys didžiąją dalį kėlinio buvo aikštės viduryje. Daug asmeninės kovos, meistriškumo reikalaujantis žaidimas sekino abiejų komandų jėgas. Rokiškėnai demonstravo puikų komandinį žaidimą. Ir 31-ąją vėl ramiai ir užtikrintai atlikę baudos smūgį, kamuolį pasiuntė į varžovų vartų tinklą.

Po šio įvarčio persvara tapo akivaizdi. Tačiau palengvėjimo rokiškėnų futbolininkų veiduose nebuvo matyti: šios rungtynės – bronzos vertės. „Dar niekas nebaigta. Kad nebūtų kaip Pasvalyje, kai išėjome žaisti, jau patikėję pergale“, – sakė futbolininkai.

Baimes ir abejones dar labiau sustiprino paskutiniąją pirmojo kėlinio minutę grubi klaida gynyboje: mūsiškiai nuvertė varžovą baudos aikštelėje ir rungtynių teisėjas Saulius Vilniškis nedvejodamas parodė į 11 m žymą. Panevėžiečiai pasinaudojo proga sušvelninti rezultatą. Progos surengti ataką mūsiškiai nebeturėjo: teisėjas sušvilpė, kviesdamas komandas petraukai.

Jėgų užteko tik pusei kėlinio
Antrojo kėlinio pradžioje panevėžiečiai dar rodė iniciatyvą išlyginti rezultatą. Surengė keletą pavojingų atakų. Tačiau tašką rungtynėse padėjo mūsų komandos gynėjo 53-ąją minutę pelnytas įvartis. Po jo faktiškai ir subyrėjo panevėžiečių žaidimas.

Vienas svarbiausių faktorių, lėmusių panevėžiečių klaidas gynyboje, buvo akivaizdus jėgų trūkumas. Kadangi išvargę jauni futbolininkai nebespėjo gaudyti rokiškėnų greitų saugų ir puolėjų, varžovų aikštelėje vienas po kito kilo „gaisrai“: baudos smūgiai, kampiniai. Dar vienas akivaizdus simptomas, kad sportininkai pavargo, tai varžovų stabdymas pražangomis. Tą lėmė ir tai, kad jaunimas nebespėjo padėti vieni kitiems: saugai vėlavo grįžti į gynybą, rokiškėnai vis tvirčiau dominavo aikštės viduryje. Iš ten viena po kitos buvo rengiamos aštrios atakos. Ir jaunimas ėmė grubiai klysti: vėluodami užkirsti kelią varžovams, jie mūsiškius ėmė stabdyti pražangomis jau baudos aikštelės prieigose. O 60-ąją minutę mūsų puolėją panevėžiečiai sustabdė jau baudos aikštelėje. Jaunimas dar bandė ginčytis, bet teisėjas į jų argumentus tik ranka numojo: „Suprasčiau, jei bent ant linijos būtum pargriovęs, bet dabar – geri keturi metrai baudos aikštelėje. Tad nė nesiginčyk“, – besipiktinantį panevėžiečių gynėją ramino arbitras. 11 m baudinį realizavo komandos kapitonas Gedvidas Sirvydis.

Tačiau jaunimas nurimo neilgam. Jėgos seko, pylėsi klaidos. O jų rezultatas – didėjantis geltonų kortelių skaičius. Ypač didelis krūvis teko jaunajam panevėžiečių dešiniojo krašto gynėjui. Ir jis su juo nesusitvarkė. Grubi klaida gynyboje – ir prieš akis raudona kortelė. Vėl bandymas apeliuoti į arbitrą, vėl be rezultatų. Žaisti dešimčiai žaidėjų prieš vienuolika – jauniesiems futbolo akademijos auklėtiniams per sunkus uždavinys. Todėl natūralu, kad vėl klaidos gynyboje ir vėl – pražanga baudos aikštelėje. 11 m baudinį realizavo Alikas Samoilovas. Rungtynes rokiškėnai laimėjo 5:1. Hettriką rungtynėse pelnė A. Samoilovas, po įvartį – G. Sirvydis ir Mindaugas Veikšys.

Turnyrinė situacija jau aiški
Pergalė lėmė, kad rokiškėnai iki pirmenybių pabaigos likus dvejoms rungtynėms užsitikrino bronzos medalius. Mūsiškiai iš 10 rungtunių laimėjo penkias, dvi sužaidė lygiosiomis ir surinko 17 taškų. Pirmoje vietoje įsitvirtino Panevėžio „Atomas“, surinkęs 29 taškus per 11 rungtynių, antri –FK „Dembavos“ futbolininkai, kurių sąskaitoje 22 taškai per 11 rungtynių. Šios ekipos rokiškėnams jau sunkiai bepavejamos. O štai Pasvalio ekipa, kuriai praėjusiame ture apmaudžiai nusileista 0:3, sužaidė 11 rungtynių ir turi 12 taškų, taigi, mūsiškių jau niekaip nepavys.

Įdomu, kad tik komandos pirmenybių prizininkės turi teigiamą įvarčių skirtumą. Rokiškėnai jų įmušė 19-ka, praleido 5.

Dabar jiems belieka tik sėkmingai sužaisti dvejas likusias rungtynes ir pasidžiaugti itin sėkmingu sezonu, kuris net tik buvo užbaigtas be karantino pertraukų, bet ir pelnyti medaliai.