Paplūdimio tinklinio sezono pradžios teks palaukti mažiausiai iki liepos (0)

Publikuota: 2020-06-10 Kategorija: Sportas
Paplūdimio tinklinio sezono pradžios teks palaukti mažiausiai iki liepos
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Pasak S. Mekšėno, varžybos Velniakalnio aikštyne bus rengiamos anksčiausiai liepą.

Paplūdimio tinklinio varžybos Rokiškį garsina toli už šalies ribų. Šiuo metu šios sporto šakos sezonas jau turėtų būti gerokai įsibėgėjęs: jau būtų praėjusios Rokiškio miesto seniūno taurės varžybos, o Velykalnio bendruomenė visu pajėgumu ruoštųsi Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) vyrų paplūdimio tinklinio čempionato etapui. Tačiau šiuos planus tenka atidėti. Kai kuriuos vasarai, o kai kuriuos – ir kitiems metams.

Neteko pusės sezono

Paplūdimio sezonas trumpas: maždaug keturi mėnesiai. Dabar, birželiui įpusėjus, jau prarasta maždaug lygiai pusė šio laiko. Pasak tinklinio entuziasto, Velykalnio bendruomenės vadovo Stasio Mekšėno, planai šiam sezonui pradėti dėlioti jau pernai. Ir dėl korona viruso epidemijos visi jie negailestingai sužlugdyti.

Ir taip yra ne tik Lietuvoje. Jei Vakarų Europa jau pamažu atšaukia karantino apribojimus, atveriamos sienos tarp valstybių, tai Rytų Europoje kol kas pats epidemijos įkarštis.

Štai kad ir Rokiškio miesto seniūno taurės varžybos. Jos tradiciškai turėjo vykti pirmąjį birželio sekmadienį. Tačiau tik birželio 1-ąją mūsų rajone panaikinta valstybinės sienos su Latvija kontrolė. Renginių organizatoriams galiojo griežti apribojimai dėl varžybų organizavimo, dalyvių jose skaičiaus. Tik gegužę buvo panaikinti apribojimai sportininkams rengti kolektyvines treniruotes, atvėrė duris sporto klubai. Taigi, profesionalūs paplūdimio tinklininkai praleido ne tik pusę varžybų, bet ir, faktiškai, svarbiausius pasirengimo joms etapus. Taigi, jiems dar reikia laiko pasiekti ne tik optimalią, bet tiesiog varžyboms tinkamą sportinę formą.

Kalendorių dėlios kitą savaitę

S. Mekšėnas pasakojo, kad karantino metu nuolatos palaikė ryšį su Latvijos, Rusijos, Baltarusijos kolegomis. Netgi latviai, kurie, kaip ir mes, jau laisvina karantino ribojimus, pasak pašnekovo, pasakė tiesiai šviesiai: be liepos apie jokias varžybas net nereiktų galvoti. „Sankt Peterburgo tinklininkai taip pat norėjo atvykti į mūsų rengiamas varžybas. Kalbėjau su jų atstove, ji atvirai sako: kol kas tam nėra net menkiausių galimybių. Tokia pat situacija Baltarusijoje, Ukrainoje, Armėnijoje, Azarbaidžane ir kitur. Net jei paskelbtume apie Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) vyrų paplūdimio tinklinio čempionato etapą, vargu ar jie galėtų atvažiuoti. Juk neaišku, kada ir kam būtų panaikinti apribojimai iš šių šalių atvykti į Lietuvą“, – sakė pašnekovas.

Tartis dėl paplūdimio tinklinio planų Lietuvos tinklinio federacijos, kurios tikruoju nariu yra Velykalnio bendruomenė, nariai rinksis birželio 19-ąją. Ten, pasak pašnekovo, ir paaiškės galimi planai.

Kol kas dėliojami varžybų grafikaiMekšėnas kalbėjo, kad netgi įprastoms varžyboms, tokioms kaip Rokiškio miesto seniūno taurė, organizuoti dabar reikės įdėti daug pastangų. Mat jos jau seniai išaugo ir rajono, ir šalies ribas. Ir Lietuvos, ir kaimyninių valstybių tinklinio bendruomenės dabar susiduria su ta pačia problema: kaip į faktiškai likusius du mėnesius sukišti varžybas, kurioms rengti buvo numatyti keturi mėnesiai. „Latvijos kolegos pasakė atvirai: jie dabar dėliojasi varžybų tvarkaraščius. Liepos pradžioje bus matyti, kada optimaliausias laikas rengti seniūno taurės varžybas“, – sakė pašnekovas. Jos gali įvykti arba liepos, arba rugpjūčio mėnesį.

Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) vyrų paplūdimio tinklinio čempionato etapą šiemet reiktų nurašyti į nuostolius. Mainais į tai Lietuvos tinklinio federacija siūlo rokiškėnams pateikti prašymą, kad federacija galėtų ieškoti galimybių surengti vienos žvaigždutės Pasaulio tinklinio federacijos ar Europos tinklinio federacijos turnyrą, kuris būtų skirtas Vakarų Europos, Baltijos, Lenkijos ir kitų šalių sportininkams, kuriems būtų galimybių atvažiuoti į Lietuvą.

Taip pat mūsų šalies federacija rengs ir Lietuvos suaugusiųjų, jaunimo, jaunių bei jaunučių čempionatus. Galbūt vieną ar net kelias tokias varžybas būtų galima rengti ir Velniakalnio sporto aikštyne? Pasak S. Mekšėno, tai ir paaiškės federacijos rengiamame susitikime.

Rokiškėnai jau džiaugiasi šiltėjančiais orais

Nors didžiųjų sporto varžybų Velniakalnyje teks laukti dar gerą mėnesį, tai paplūdimio tinklinio aikštynai ir teniso kortai nėra tušti. Atvirkščiai, juose virte verda gyvenimas. Nuo pat ryto čia bumbsi kamuoliai: žaisti renkasi vaikai, jaunimas, senjorai. „Ypač daug moksleivių, smagu, kad jie renkasi smagų sportišką laisvalaikį gryname ore“, – sakė S. Mekšėnas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą