Į nemokamą treniruotę kviečiami visi norintieji (1)

Publikuota: 2020-08-26 Kategorija: Sportas
Į nemokamą treniruotę kviečiami visi norintieji
Asmeninio archyvo nuotr. / Treneris Remigijus Pečkys (viduryje) rokiškėnus kviečia į nemokamą treniruotę.

Rugpjūčio 27 d. 15-18 val. Laisvės g. 13 Rokiškyje visi norintieji kviečiami atvykti į nemokamą pažintinę šotokan karatė treniruotę. Nors karatė skamba kaip kovinis sportas, tačiau, pasak treniruotės rengėjo, klubo Rokiškio „Karatė Do“ vadovo Remigijaus Pečkio, visų pirma, tai – sveikos gyvensenos būdas, tinkamas ir vaikams, ir senjorams. Tad susipažinti su šia sporto šaka kviečiami visi, be jokių amžiaus apribojimų. Su savimi reiktų turėti sportinį kostiumą ir batelius.

Kaip sakė pašnekovas, šiemet Vasaros olimpinėse žaidynėse Tokijuje turėjo vykti karatė, kaip olimpinės sporto šakos, debiutas. Tačiau spręsti, ar siekti sportinių aukštumų, ar tiesiog mėgautis kūną ir protą lavinančiomis treniruotėmis, spręsti kiekvienam, atsižvelgiant į amžių, sveikatos galimybes ir tikslus. Todėl treneris pabrėžė: ši sporto šaka yra universali. Kurie sportininkai norės, galės siekti sportinių aukštumų, ginti diržus, dalyvauti varžybose. O tie, kurie norės tiesiog sportuoti savo malonumui, galės tiesiog turiningai leisti laiką treniruotėse, ugdyti pasitikėjimą savimi, gerinti sveikatą.

Kaip sakė R. Pečkys, karatė tinkama bet kokio amžiaus žmogui. Jauniausias jo treniruotes lankantis vaikas – penkerių metukų. O vyresniems nėra jokių amžiaus apribojimų. „Po pasaulį važinėja ir paskaitas skaito aštuoniasdešimtmetis iš Japonijos. Kad jūs matytumėt, ką jis sugeba“, – sakė pašnekovas.

Įdomu tai, kad Lietuvoje šotokan karatė puikiai sekasi ne tik vaikinams, bet ir merginoms: ne viena jų pasidabino Europos čempionato, kitų tarptautinių varžybų medaliais. Kaip jau minėta, karatė tapo olimpine sporto šaka, todėl konkurencija čia didžiulė ir medaliais pasidabina tik didelio meistriškumo sportininkai.

Su tuo, kad karatė tapo olimpine sporto šaka, susijusi ir jos pastarųjų kelių dešimtmečių raida, neigianti jos, kaip žiauraus kovinio sporto mitą. Dvikovose varžovai nėra žalojami: už per stiprų smūgį karatistui gresia netgi diskvalifikacija. „Todėl nereikia manyti, kad treniruotėse reikės skaudžiai muštis. Tai, kad karatė yra sporto šaka, kurioje reikia ir pačiam stipriai smūgiuoti, ir gauti smūgių nuo varžovų, yra netiesa“, – sakė pašnekovas.

Jis pabrėžė, kad treniruočių metu bus ugdoma ne tik fizinė sveikata, ištvermė, bet ir propaguojamas sveikas gyvenimo būdas. Karatė nesuderinama su tabaku, alkoholiu, kitomis svaigiosiomis medžiagomis. Taigi, norintieji susipažinti su šia sporto šaka, – nuo vaikų iki senjorų laukiami rugpjūčio 27 d. 15-18 val. parodomojoje treniruotėje Laisvės g. 13. Jei bus geras oras, treniruotė gali vykti lauke, jei lis – salėje.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video