Neeilinis įvykis ralio gerbėjams: B. Vanagas Rokiškyje pasirodys su Dakaro bolidu (0)

Publikuota: 2020-07-21 Kategorija: Sportas
Neeilinis įvykis ralio gerbėjams: B. Vanagas Rokiškyje pasirodys su Dakaro bolidu
R. Šeškaičio nuotr. / Neeilinis įvykis ralio gerbėjams: B. Vanagas Rokiškyje pasirodys su Dakaro bolidu

Lenktynininkas Benediktas Vanagas po mažiau nei dvejų metų pertraukos grįžta į klasikinio ralio trasas gimtinėje. Tačiau šis sugrįžimas – ypatingas. Lenktynininkas atliks nulinio ekipažo misiją su „Toyota Gazoo Racing Hilux“ bolidu, kuriuo sunkiausiose planetos lenktynėse Dakaro ralyje užėmė rekordinę Baltijos šalių istorijoje 11 vietą.

B.Vanagas neslepia, jog galimybė pirmą kartą Lietuvos trasose išvysti „Toyota Hilux“ atsirado dėl visą pasaulį sukrėtusių įvykių. Pandemija užkirto kelią varžytis „FIA World Cup for Cross Country Bajas“, tad komandai teko perdėlioti varžybų strategiją. Šiemet „Inbank team Pitlane“ kovą dėl rezultatų atideda svarbiausioms metų lenktynėms – Dakaro raliui, o laikotarpis iki jo bus skirtas pasiruošimui.

„Apmaudu, kad dramatiškai pasikeitė visas lenktynių planas, bet džiaugiuosi, kad turėsime galimybę pirmą kartą „Toyotą Hilux“ parodyti namuose“, – komentavo B.Vanagas.

Masyvus „cross-country“ tipo automobilis siaurose klasikinio ralio trasose – unikali patirtis ralio fanams, o įspūdingą bolido vaizdą papildys galingas 5 l, V8 variklio griausmas. Tuo jau įsitikino praėjusių metų Estijos ralio žiūrovai – tuomet B.Vanagas su Dakaro bolidu taip pat atliko nulinio ekipažo misiją.

Rokiškyje, kaip ir Estijoje, greta B.Vanago sėdės šturmanas Mindaugas Čepulis. Fanai šį tandemą prisimena dar iš 2018-ųjų, kai sportininkai drauge lenktyniavo iki B.Vanago pasitraukimo iš klasikinio ralio disciplinos.

B.Vanagas ir M.Čepulis Rokiškio ralyje vykdys saugumo funkciją. Profesionalūs lenktynininkai, išvystydami maždaug 75 proc. lenktyninio tempo, privalės stebėti aplinką, vertinti trasos tinkamumą lenktynėms ir visą informaciją perduoti atsakingiems varžybų asmenims.

Be viso to „Toyota Hilux“ pasirodymas praneš apie prasidedančias lenktynes, nes vos už 5 min. nuo nulinio ekipažo starto, išvažiuos pirmasis lenktyninis automobilis.

„Samsonas Rally Rokiškis“ vyks Rokiškio ir Zarasų apylinkėse liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis. Šios varžybos yra ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ralio čempionatų bei „Baltic Rally Trophy“ etapas.

Lenktynėse žiūrovai pamatys abu „Team Pitlane“ ekipažus, Lietuvos ralio čempionato favoritus bei užsienio lenktynininkus: WRC2 važiuojantį Nikolay Gryaziną, dukart Europos ralio kroso čempioną Reinisą Nitišsą, Suomijos čempioną Teemu Asunmaą, kylančią ralio žvaigždę keturiolikmetį Hubertą Laskowskį.Organizatorių inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video