Mažų miestelių lyga: pirmajame ture nuo krepšių nuvalyti voratinkliai, antrajame laukia rajono komandų akistata (0)

Publikuota: 2021-11-05 Kategorija: Sportas
Lina Dūdaitė-Kralikienė / „Autodena“ komados greita ataka.

Lapkričio 5-ąją 20.30 val. Rokiškio kūno kultūros ir sporto centre Mažų miestelių lygos antrajame ture derbis – pečius surems abi mūsų rajono ekipos: Obelių „SK Entuziastai“ ir Rokiškio „Autodena“. Abi komandos pirmajame ture įrodė, kad gali kovoti dėl grupės lyderių titulo: abi namuose, savo sirgalių ir tiesioginių transliacijų žiūrovų džiaugsmui iškovojo pergales.

Nuvalė voratinklius
Obelių „Entuziastų“ ir Kupiškio „BC Devold“ dvikova, bent jau pirmuosius du kėlinius, buvo labai nervinga ir nerezultatyvi. Negausūs sirgaliai dūsavo: rodos abi komandos daro viską gerai, ir iki varžovų krepšio prasiveržia, ir į krepšį kamuolys lekia. Tačiau tai iš jo išsisuka, tai nuo lanko atšoka. „Tarsi kas būtų užrišęs. Negi per tuos pusantrų metų, kai nebuvo varžybų, krepšiai voratinkliais apaugo“, – nelinksmai juokavo nuolatiniai krepšinio varžybų sirgaliai.

Apylygėse rungtynėse sėkmė visgi lydėjo obeliečius. Komandos žvaigžde ir lyderiu tuomet, kai reikėjo persverti rungtynių iniciatyvą savo pusėn, tapo Karolis Kvedaravičius. Jei anksčiau jis dalino kamuolius komandos draugams, tai ketvirtojo kėlinio viduryje ėmėsi asmeninės iniciatyvos: keli perimti kamuoliai, taiklus tritaškis, keli metimai iš po krepšio, ir obeliečiai ėmė auginti persvarą. Ne veltui K. Kvedaravičius buvo pripažintas naudingiausiu šių rungtynių žaidėju.
Paklaustas, kaip vertina komandos grįžimą į aikštelę, vienas jos lyderių Tomas Trumpa kalbėjo atvirai: įtakos žaidimui padarė didžiulė, net pusantrų metų pertrauka. Tačiau žaidėjai jau pajuto savo aikštę, kamuolį, taigi ateityje žaidimas tik gerės. Nes visus vienija didžiulis džiaugsmas ir noras žaisti. Komandos perspektyvas jis taip pat vertina gerai, nors pačios grupės pajėgumą po tokios didelės pertraukos apskritai sunku prognozuoti.

Suvienijo noras žaisti
Rokiškio „Autodena“ – lygos naujokė. Jos pagrindas – prieš porą metų žibėję Kūno kultūros ir sporto centro krepšininkai. Jie – įvairių šalies aukštųjų mokyklų studentai. O kaip prasitarė rungtynes stebėję žaidėjų artimieji – vaikinus subūrė nostalgija komandai ir pamėgtai sporto šakai. Komanda išties labai simpatiška, demonstruojanti greitą krepšinį. Varžovas pirmajame ture jai teko nepalankus: Parovėjos „Agaras“, kuris yra šio krašto vienas lyderių. Ir komandų fizinis pajėgumas labai skirtingas: akivaizdu, kad „Autodenos“ varžovai buvo gerokai fiziškai stipresni. Galbūt jie manė, kad jaunuosius rokiškėnus apžais šokinėdami ant vienos kojos. Svečių pusėje buvo fizinis pranašumas ir patirtis, Rokiškio jaunimo – entuziazmas ir charakteris. Kaip pirmajame kėlinyje rokiškėnai įgijo persvarą, taip varžovams ir neledo prie jų priartėti. 83:65 pergalę šventė rokiškėnai. Jų gretose rezultatyviausi buvo Linas Kolosovas bei Nedas Valečka, įmetę po 19 taškų.

Laukia įdomi dvikova
Taigi, šį penktadienį laukia įdomi rajono komandų akistata. Juolab, kad abi žaidžia skirtingą, bet įdomų krepšinį, turi savo braižą. Taigi, krepšinio gurmanai galės mėgautis žaidimu. Norintieji stebėti rungtynes gyvai, privalo turėti galimybių pasą bei dėvėti kaukę.