Ledo vingiai – Ledo ritulio tradicijų eksportas į Panevėžį (foto +video) (4)

Publikuota: 2019-12-09 Kategorija: Sportas
Ledo vingiai – Ledo ritulio tradicijų eksportas į Panevėžį (foto +video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Po draugiškų Rokiškio (žalia apranga)-Panevėžio rungtynių abiejų komandų jaunieji sportininkai pozavo bendrai nuotraukai.

Rokiškėnai visoje Lietuvoje garsėja ledo ritulio tradicijomis. Tik štai ledu pastarosios žiemos jų nelepina. Todėl ir Kultūros sostinei skirtą „Ledo vingių“ šventę teko eksportuoti į Panevėžį. Sprendimas pasiteisino: nors Rokiškyje ir išlietas ledas, šventės dalyvių teigimu, tokią lietingą dieną kaip šeštadienį, šventę būtų tekę atšaukti. O rokiškėnų desantui Panevėžyje šventė buvo vaisinga: ir jaunimas, ir senjorai pasiekė pergales draugiškose ledo ritulio rungtynėse. Ir akis buvo kur paganyti: pasirodymu sužavėjo kaunietės, sinchroninio dailiojo čiuožimo grupė, elektrėniškiai greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkai pažindino su šios sporto šakos niuansais. Viražus ant ledo raižė kartingo automobiliukas.


Apdovanojimai – prieš varžybas
Kaip ir reikėjo tikėtis, didelio rokiškėnų antplūdžio Panevėžyje nebuvo: šventės dalyvių gerokai daugiau, nei tiesiog žiūrovų. Atvažiavo ledo ritulininkai, jų šeimų nariai, keli sporto sirgaliai, Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, Kūno kultūros ir sporto centro vadovai. Panevėžio ledo aikštelės prieigose lauko virtuvėlėje pukšėjo šefo Kolobok – juodupėno Vladimiro Baravikovo su šeima verdama košė ir arbata. Labai pravarčios tokią šaltą ir drėgną dieną. Mat šventė užsitęsė ir karšta arbata bei košė šildė žiūrovus. Ne vienas skubėjo antrosios šio skanėsto porcijos ir gyrė rokiškėnus, pasirūpinusius žiūrovais.
Belaukdami šventės, rokiškėnai turėjo progą apžiūrėti ir įvertinti, kaip atrodo dengta arena, įvertinti jos privalumus. Mat ir pas mus jau netrukus bus tęsiami ledo aikštelės stoginės įrengimo darbai. Panevėžiečiai ledo ritulininkai atviri: tokia stoginė – tikras išsigelbėjimas. Mat čiuožti lauko sąlygomis, kai lietų keičia šlapdriba, būtų neįmanoma. Ir šventę tektų paprasčiausiai atšaukti.
Suskambėjus fanfaroms prasidėjo oficialioji šventinė dalis. Susirinkusiuosius pasveikino ir „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ simbolika papuoštomis dovanomis apdovanojo meras Ramūnas Godeliauskas. Dovanos gražios ir įdomios: ir rajono verslininkų duona bei sūriai, ir įspūdingi kiškio, čiuožiančio pačiūžomis, medaliai, Rokiškio miestui pristatyti skirti leidiniai. Taigi, šventės dalyviams bus progų prisiminti ir renginį, ir jį organizavusį Rokiškį.
Šventė buvo puiki proga padėkoti ir ilgamečiam Kūno kultūros ir sporto centro direktoriui Augučiui Kriukeliui už darbą. Jis savo postą paliko gruodžio 6-ąją. Taip pat ir daug jėgų rajono sporto raidai skyrusiam entuziastui Romui Kundeliui.

Dailus pasirodymas
Po neilgos apdovanojimų ceremonijos ant ledo iščiuožė sinchroninio čiuožimo komanda iš Kauno. Jų pasirodymas sužavėjo žiūrovus. Netrukus jas ant ledo pakeitė Elektrėnų greitojo čiuožimo sportininkai: ir jau varžybų skonio ragavę, ir pirmuosius žingsnius ant ledo žengiantys. Tiesiogine prasme: mažiausiai čiuožėjai, po ledą ratus sukusiai vaikštynėje – vos metukai. Kai kuriems jauniesiems sportininkams ši šventė ypatinga ir tuo, kad jie pirmą kartą iščiuožė su specialiomis, ilgosiomis pačiūžomis, leidžiančiomis išvystyti didelį greitį. Tačiau čiuožėjai su vėju nešvilpė: programa parodomoji, o ir arena dideliems greičiams nepritaikyta. Žiūrovų plojimų sulaukė elektrėniškių merginų komanda, parodžiusi, kaip čiuožiama estafetės rungtyje, kaip joje keičiasi sportininkės.

Ledo ritulininkai rodė klasę
O toliau sekė ilgoka pertrauka. Mat autolenktyninko Kristijono Pelanio kartingas parodė charakterį ir teikėsi neužsivesti. Todėl pirmieji ant ledo iščiuožė Rokiškio ir Panevėžio ledo ritulininkai. Pastarieji džiaugėsi proga pažaisti savųjų žiūrovų akivaizdoje. Ir sakė, kad rezultatas nesvarbus, juk varžybos draugiškos. Kad jos tokios, buvo matyti iš to, kaip čiuožia sportininkai. Nebuvo aršios fizinės kovos, grumtynių, bandymų varžovus prispausti prie borto. Rokiškėnai, žinoma, pademonstravo, kad yra padėties šeimininkai: jie sirgalių džiaugsmui į varžovų vartus pataikė net 8 kartus. Panevėžiečiai savuosius 3 įvarčius įmušė tik besibaigiant rungtynėms.
Abiems komandoms Rokiškio rajono meras R. Godeliauskas įteikė taures. Jo kolega, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, dėkojo rokiškėnams už dovanotą šventę, smagų bendradarbiavimą.
Pasibaigus šioms rungtynėms, smagią programą parodė K. Pelanis. Jo kartingas arenos ledu suko neįtikėtinus viražus, įspūdį sustiprinant specialiais dūmų efektais.

Mokiniai varžėsi atkakliai
Jaunimo komandų rungtynės, kaip sakoma, buvo į vienus vartus. Ir jie – ne rokiškėnų. Nors rokiškėnai svečiams ir paskolino savąjį vartininką. Mūsiškiai aikštelėje dominavo. Panevėžiečių treneriui po kiekvieno praleisto įvarčio teliko tik skėsčioti rankomis ir raginti saviškius aikštelėje galvoti. Į priekaištus, kad vartai kiauri kaip rėtis, treneris auklėjo: „Vartininkas yra šventas. Jį reikia ginti bet kokia kaina. Vartininkas irgi ne stebukladaris, todėl gintis reikia visiems“.
Rokiškėnai gi mėgavosi žaidimu ir nė minutei neatsipalaidavo. Tą liudija ir sėkmingas rezultatas – 15:4.
Jaunimo komandoms taip pat rajono meras R. Godeliauskas įteikė taures šioms varžyboms atminti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą