Krašto apsaugos savanorių žaidynėse bronzos medaliais pasipuošė ir rokiškėnai (0)

Publikuota: 2020-09-12 Kategorija: Sportas
Krašto apsaugos savanorių žaidynėse bronzos medaliais pasipuošė ir rokiškėnai
Arturo Čiro nuotr. / Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai su iškovotu prizu.

Savaitgalį Trakuose vyko jau trisdešimtosios, jubiliejinės, Krašto apsaugos savanorių žaidynės. Vyčio apygardos 5-oji rinktinė pakartojo pernykštį pasiekimą: bendrojoje įskaitoje vėl iškovojo trečiąją vietą ir unikalų apdovanojimą. Prie šios sėkmės prisidėjo ir rokiškėnai kariai: karinio biatlono komandai tradiciškai vadovavęs 506-osios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Sergejus Afanasjevas ir šios komandos gretose rinktinės garbę gynęs eilinis Karolis Skužinskas. Karinio biatlono rungtyje Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai iškovojo trečiąją vietą.

„Šiandien mūsų kariai kovingai nusiteikę, sportiškai pasiruošę ir sugeba greitai reaguoti, o prisimenant pirmąsias KASP žaidynes, tuomet organizavome įvairias sportines rungtis parodydami savo šalies žmonėms, kad esame stiprūs ginti, o priešui, kad esame taikūs ir kovosime už savo teisę į laisvę.“ – sveikindamas žaidynių dalyvius ir nugalėtojus kalbėjo KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas.
Žaidynės šiemet yra jubiliejinės – 30-osios, todėl ir apdovanojimai komandoms nugalėtojoms buvo išskirtiniai, unikalaus dizaino.
Po dviejų įtemptų varžybų dienų žaidynes laimėjo Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai surinkę 94 taškus, nuo jų 17 taškų atsiliko ir antrąją vietą iškovojo Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė , o nuo jų tik 5 taškais atsiliko ir trečiąją vietą iškovojo Vyčio apygardos 5-oji rinktinė.
Granatų svaidymo rungtyje po 19 granatų skirtingais atstumais metė ir geriausius komandinius rezultatus parodė – 5-oji rinktinė (1 vieta), 3-ioji (2 vieta) ir 1-oji (3 vieta) rinktinės, kurių geriausiajai prizą įsteigė Logistikos valdybos vadas plk. Ramūnas Baronas.
Karinio biatlono rungtyje po bėgimo, automatinio šautuvo G-36 išardymo ir surinkimo bei šaudymo į taikinius iš pneumatinio šautuvo, nepralenkiami buvo 6-osios rinktinės (1 vieta), 8-osios rinktinės (2 vieta) ir 5-osios rinktinės (3 vieta) kariai savanoriai. Pirmąją vietą iškovojusiems prizą įsteigė Gynybos štabo viršininkas gen. mjr. Gintautas Zenkevičius.
Savanorių moterų karinės penkiakovės nenugalimos buvo 3-iosios (1 vieta), 8-osios (2 vieta) ir 1-osios rinktinių (3 vieta) karės. Šioje rungtyje joms teko bėgti, surinkti du automatinius ginklus, įveikti kliūtis, mesti granatą ir iki finišo nusinešti sukomplektuotą karišką kuprinę. Prizą pirmosios vietos nugalėtojoms įsteigė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.
Krepšinio 3x3 rungtyje nenugalimi buvo 8-osios rinktinės (1 vieta), 6-osios (2 vieta) ir 5-osios (3 vieta) rinktinių kariai savanoriai, kuriems prizą įsteigė Lietuvos kariuomenės Sporto klubas.
Galiūnų rungties, kurios metu stūmė kariai sunkvežimį, pernešinėjo smėlio pilnus maišus, skubėjo išnešti tariamai sužeistus karius, pristatė šaudmenis ir vertė padangas, prizą nugalėtojams įsteigė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Šioje rungtyje stipriausios buvo 3-ios rinktinės (1 vieta), 8-osios (2 vieta) ir 6-osios (3 vieta) rinktinės karių savanorių komandos.
Svarsčių kilnojimo estafetėje kariai savanoriai atliko 24 kg svarsčių stūmimo ir rovimo veiksmus, po kurių išaiškėjo kas gaus Sausumos pajėgų vado brg. gen. Raimundo Vaikšnoro įsteigtą prizą. Svarsčių rungtyse geriausieji buvo 2-oji rinktinė (1 vieta), 5-oji rinktinė (2 vieta) ir 1-oji rinktinė (3 vieta).
Antrąją dieną nuo pat ryto karių savanorių komandos varžėsi virvės traukimo rungtyse. Šiai rungčiai prizą įsteigė 6-osios rinktinės vadas plk. ltn. Mindaugas Statkus. Pirmąją vietą laimėjo 5-osios rinktinės kariai savanoriai. Antrąją ir trečiąją vietas atitinkamai iškovojo 3-iosios ir 2-osios rinktinių komandos.
Savanorių vyrų penkiakovės nugalėtojams prizą įsteigė Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. Mindaugas Steponavičius. Šią rungtį laimėjo 8-osios (1 vieta), 1-osios (2 vieta) ir 2-osios (3 vieta) rinktinių kariai.
Bendram žaidynių rezultatui buvo skaičiuojami rinktinių iš anksčiau vykusių varžybų „Žvalgo takas 2020” ir geriausio pėstininkų skyriaus varžybų balai. Daugiausiai balų turėjo Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai laimėję varžybų „Žvalgo takas 2020" pirmąją vietą ir geriausio pėstininkų skyriaus varžybų antrąją vietą. Žaidynėms balų taip pat turėjo Prisikėlimo apygardos 6-sios rinktinės ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai savanoriai geriausio pėstininkų skyriaus varžybose laimėję pirmąją ir trečiąją vietas.
Į iškilmingą nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo ceremoniją buvo atvykęs Gynybos štabo vadas gen. mjr. Gintautas Zenkevičius, vienas iš KASP kūrėjų, buvęs kariuomenės vadas dimisijos gen. ltn. Arvydas Pocius, KASP rinktinių vadai, kiti svečiai.
Nugalėtojų apdovanojimo ir žaidynių uždarymo ceremonijoje nuleistą žaidynių vėliavą šiais metais renginį organizavę Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai perdavė Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariams savanoriams, kurie kartu su KASP štabu, kitais metais organizuos žaidynes.
„Rokiškio Sirenos“ ir
Krašto apsaugos savanorių pajėgų inform.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video