Kitąmet Rokiškyje – pasaulinio lygio tinklinio turnyras? (4)

Publikuota: 2019-07-30 Kategorija: Sportas
Kitąmet Rokiškyje – pasaulinio lygio tinklinio turnyras?
L. Dūdaitė-Kralikienė / Stasys Mekšėnas mano, kad Rokiškiui verta svariai išnaudoti Velykalnio bendruomenės įdirbį.

Velykalnio bendruomenės vadovas, tinklinio entuziastas Stasys Mekšėnas prasitarė apie kitų metų planus. Rokiškis turi unikalią galimybę siekti, kad mūsų mieste būtų surengtas paplūdimio tinklinio pasaulio vienos žvaigždutės turnyro vienas etapų. Velykalnio aikštynas turi visas tam reikiamas sąlygas. Ar pavyks miestui pasinaudoti unikalia proga išgarsėti ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje?

Sėkmę išpranašavo pavyduolis

Kai prieš gerus penkiolika metų tinklinio ir Velniakalnio entuziastas S. Mekšėnas, ekskavatorių fone, dėstė apie savo svajonę įkurti sporto aikštyną su paplūdimio tinklinio aikštelėmis ir teniso kortais, ten, kur kurkė varlės ir pelkyne buvo galima sužvejoti seną padangą ar viryklę, ne vienas rokiškėnas sukiojo pirštą apie smilkinį ar atlaidžiai mojo ranka „Keistuolis!“. S. Mekšėnas pasakoja, kad pasidalinęs svajonėmis, kad Velniakalnį galima sutvarkyti taip, jog jame bus rengiamos respublikinės varžybos, išgirdo tik pašaipią repliką: „Tai gal ir pasaulinės?!“.

Ir, pasirodo, pavyduolio žodžiai pranašiški: kitąmet Velykalnio bendruomenė pretenduos tokias rengti. Ne viena, žinoma. Ji jau turi ir Lietuvos tinklinio federacijos pritarimą. Su federacijos vadovais kalbėjęs S. Mekšėnas teigė, kad jie pasirengę Velykalnio bendruomenei padėti pateikti reikiamus dokumentus.

Techninės sąlygos atitinka

Ar, siekiant, kad Rokiškyje vyktų pasaulinio lygio paplūdimio tinklinio varžybos, teks daug investuoti? Pašnekovas atviras: joms jau pasiruošta. Velniakalnio sporto aikštynai iš esmės atitinka tokioms varžyboms keliamas sąlygas: yra ir puikios penkios aikštės, skirtos ir varžyboms, ir sportininkų apšilimui. Ir penkis šimtus žiūrovų (toks minimalus vietų skaičius turi būti užtikrintas tokio lygio varžyboms) Velniakalnis tikrai sutalpins. Ir dar gerokai daugiau.

Jau yra ir privalumų. Mat 2014, 2017 m. ir šiemet Velykalnio bendruomenė jau organizavo EEVZA Rytų Europos tinklinio varžybų etapus. Aikštyną lankę tinklinio specialistai, įvairių tarptautinių organizacijų atstovai puikiai įvertino ir patį aikštyną, ir bendruomenės darbą. „Kalbėjau su daugelio šalių sportininkais, arbitrais, tinklinio specialistais. Jie tikina, kad mes pajėgūs rengti aukšto lygio varžybas“, – sakė S. Mekšėnas. Ir tokie žodžiai – ne mandagumo gestas šeimininkams. Rokiškėnai iš tiesų labai vertinami tinklinio visuomenėje ir Lietuvoje, ir toli už jos ribų. Viena iš kozirinių kortų mūsiškių rankovėje – nuostabus Velniakalnio ir Rokiškio kraštovaizdis, jaukūs, kompaktiški aikštynai, simpatiškas miestas, puiki publika. Ir tai ne S. Mekšėno nuomonė. Tokius mūsų miesto privalumus vardino EEVZA varžybų organizatoriai.

Būtų didžiulė galimybė Rokiškiui

Tarptautinių varžybų patirtis Velykalnio bendruomenei davė daug vertingų pamokų. S. Mekšėnas mano, kad pasaulinio lygio tinklinio varžybos būtų puiki, ilgai laukta proveržio galimybė miestui. Jis mano, kad jau seniai nebereikia populiarinti tinklinio Rokiškyje. Dabar jau reikia tinkliniu populiarinti Rokiškį ir Lietuvą. Ir tam dabar yra puiki proga.

Pašnekovas neslepia: jei rokiškėnai pavėluos į kitąmet rengiamų varžybų traukinį, progą praleis. Mat mūsiškių privalumas ir yra tai, kad Velniakalnio sporto aikštynas pradėtas rengti ne prieš porą, o prieš penkioliką metų ir buvo susikrautas nemenkas įdirbis ir patirtis. Menka paslaptis, kad tokių varžybų pageidauja ir Lietuvos didmiesčiai. Kurie, sutikime, turi visai kitokias finansines galimybes. Ir jie, jei rokiškėnai praleis progą, netrukus pasivys įdirbiu mūsiškius.

S. Mekšėnas neslepia, kad mintis rengti tokio lygio varžybas nekyla tiesiog šiaip. Iki to kryptingai, atkakliai ir nuosekliai eita visus pastaruosius penkiolika metų, žingsnis po žingsnio. Taigi, stoti pusiaukelėje ir dvejoti lyg ir nebeverta.

Kiek kainuotų tokių varžybų rengimas? Pašnekovas mano, kad tam reiktų sutelkti rajono savivaldybės, verslo, įvairių bendruomenių pajėgas. Bet ir privalumų pajustų visi.

Jau dabar, kai buvo rengiamas EEVZA Rytų Europos paplūdimio tinklinio varžybų etapas, jo privalumus pajuto rajono verslas. Buvo apgyvendintos aplinkinės kaimo sodybos, naudą pajuto viešojo maitinimo įstaigos, prekybininkai. Ar Rokiškio verslas pajėgus pasinaudoti tokių varžybų teikiamais privalumais, tinkamai pasirūpinti varžybų dalyviais bei svečiais? S. Mekšėnas mano, kad miestas turi visas galimybes priimti pasaulinio lygio varžybas.

Nuo svajonės iki realybės – penkiolika darbo metų

Kokia bus varžybų aplinka? S. Mekšėnas rodo pradžių pradžią, nuo ko prasidėjo Velniakalnio renesansas, – jauną dvidešimtmetį ąžuolyną. Pasodintą prieš 20 metų, Rokiškio 500-ojo gimtadienio proga. Pasodinta buvo 500 ąžuoliukų, o dabar jų skaičius, pašnekovo manymu, seniai perkopė 520. Ąžuolyno viduriu vingiuoja dailiai nupjautas platus takas Velniakalnio kalvomis, skatinantis patogų ir ramų pasivaikščiojimą tarp jaukių pavėsinių, senove dvelkiančių Kalvarijų koplyčių, vaikų žaidimo aikštelių, tvenkinių ir aikštynų. Velniakalnio erdvės užima 14 ha ploto. Jame tik menki ploteliai, kaip sakoma, pirmykštės gamtos. Tvenkiniai vietoj užkemsijusių pelkių. Iškirsti menkaverčiai krūmai, išrinktos šiukšlės. Visame didžiuliame plote nematyti nė vieno numesto popiergalio. Ir visa tai pasiekta pačios bendruomenės pastangomis. Nors prieš penkiolika metų, kaip prisimena S. Mekšėnas, ne vienas svarstė, kaip gi jis sugebėjo „privatizuoti“ tokį didelį plotą ir dar pačiame miesto centre. Žinoma, kad kalvos, nuo kurių atsiveria miesto panorama, dabar būtų neįkainojamos, tačiau ant jų taip ir neatsirado lentelė „privati valda“. Pašnekovas neslepia: nė minties nebuvo tokį grožį savintis. Atvirkščiai, norisi, kad jis kuo geriau tarnautų visuomenės reikmėms. „Pagalvokit, kiek reiktų darbo ir rūpesčio, jei tai būtų tik mano turtas. O kai turtas yra bendruomenės, daug paprasčiau sutelkti jėgas jo priežiūrai. O gėrėtis, džiaugtis ir naudotis juo gali kiekvienas rokiškėnas“, – sakė S. Mekšėnas.

Nors įdiegtos visą parą veikiančios stebėjimo kameros, pašnekovas atviras – žiūrėti jas yra nuobodybių nuobodybė. Niekas čia nekrečia eibių. Tiesiog sutvarkyta vieta, kurioje netoleruojamas alkoholio ir tabako vartojimas, savaime kviečia pasitempti. Bendruomenės žmonės sakė jau pasiilgę talkų gražinant šią jaukią poilsio zoną. S. Mekšėnas atviras: Velniakalnio tvarkymui yra sutelktos savivaldybės, verslo ir visuomenės pajėgos. Todėl ir rezultatas toks – mažo miesto veikli bendruomenė tikisi, kad ambicingas planas surengti pasaulinio lygio paplūdimio tinklinio varžybas taps realybe. O kartu ir postūmiu toliau rajone vystyti šią sporto šaką. Su viltimi, kad ateityje tokio rango varžybose rokiškėnai jau sirgs už savus. Ir tai ne pasigyrimas: jau dabar čia ugdomas pajėgus jaunimas, kuris kitąmet startuos respublikinėse U-16 paplūdimio tinklinio varžybose. O iš ten jau atsiveria galimybės į didįjį sportą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą