Išvargta jaunųjų rokiškėnų krepšininkų pergalė (video +foto) (0)

Publikuota: 2021-11-11 Kategorija: Sportas
Išvargta jaunųjų rokiškėnų krepšininkų pergalė (video +foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Šiose rungtynėse rokiškėnams krepšininkams labiausiai stigo sėkmės.

Kūno kultūros ir sporto centro U-18 vaikinų krepšinio komanda namuose žaidė Moksleivių krepšinio lygos rungtynes su Kupiškio bendraamžiais. Rungtynės mūsiškiams buvo permainingos ir sunkios: įtvirtinti savo persvaros ir ramiau atsikvėpti nepavyko. Tašką rungtynėse padėjo grubi kupiškėnų klaida paskutiniąją minutę: jie prasižengė tuo metu, kai rokiškėnas metė tritaškį. Trys taškai ir įmestas baudos metimas lėmė, kad rokiškėnai šventė pergalę 79:72.

Runtynės vyko pakankamai korektiškai. Rokiškėnams žaidimas nesusiklostė nuo pat pirmųjų minučių. Lyginant su tuo, kaip ši ekipa žaidė savaitgalį „RRKL – Rokiškio Sirenos taurės“ rungtynes, atrodė, kad per kelias dienas ją kardinaliai pakeitė. Nesisekė daugelis dalykų: snaiperiai prametė nemažai tritaškių, nekrito metimai ir iš po krepšio, buvo daug netikslių perdavimų, o žemesni kupiškėnų krepšininkai graibė kamuolius ir po savo, ir po mūsiškių krepšiais. Pirmajame kėlinyje kiek netikėtai į priekį buvo išsiveržę varžovai, ir tik didelėmis pastangomis mūsiškiams jauniesiems krepšininkams pavyko rezultatą išlyginti ir persverti. Antrajame kėlinyje komanda po truputį įsižaidė. O štai trečiajame – ir vėl duobė. Kupiškėnai niekais pavertė įgytą persvarą.

Rokiškėnų treneris Gvidonas Markevičius aikštelėje „audė“ savo auklėtinius. Kupiškėnai ketvirtojo kėlinio pabaigoje keliais taikliais tolimais metimais išlygino rezultatą. Visgi pačią rungtynių pabaigą rokiškėnai sužaidė ramiau ir tiksliau. Rizikos būta didelės: prasidėjus paskutinei minutei komandas teskyrė vos trys taškai. Visgi rokiškėnai sugebėjo maksimaliai išnaudoti varžovų grubią klaidą: mūsiškiams metant tritaškį, jie prasižengė. Keturi lengvi taškai ir sunki išvargta pergalė. Ji dar kartą pademonstravo vieną išskirtinių šios komandos bruožų: kovingumą. Rokiškėnų gretose pasižymėjo: Ignas Jarušauskas, įmetęs 27 taškus, Justas Lukošiūnas, kurio sąskaitoje 19. Jiems svariai talkino ir Matas Juozapavičius.

Įdomus buvo šiose rungtynėse ir arbitrų duetas: žinomas ne tik rajone, bet ir šalyje krepšinio teisėjas Martynas Karaliūnas ir jo jaunasis kolega, tik besimokantis šios profesijos paslapčių. Tačiau komandos vienodai klausė ir patyrusio, ir jaunojo arbitrų, rungtynės, nepaisant įtampos, vyko korektiškai, pagarbiai, be ginčų ir kritikos arbitrams.