Iš probleminio ančiuko į gulbes – ledo aikštelė virto arena. Tik čiuožti joje dar negalima… (video) (4)

Publikuota: 2020-12-14 Kategorija: Sportas
Iš probleminio ančiuko į gulbes – ledo aikštelė virto arena. Tik čiuožti joje dar negalima… (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Tadas Stakėnas paskelbė džiugią žinią – ledo aikštelė visiškai baigta.

Rajono valdžia gali lengviau atsikvėpti – keletą metų trukusios ledo aikštelės stoginės statybos epopėja pagaliau baigta. Tik štai ledo ritulio bendruomenė vis neduoda ramybės su klausimu „o kada gi čiuošime?“ Akivaizdu, kad trečiasis iš eilės ledo ritulio sezonas bus beviltiškai sugadintas. Šįsyk dėl karantino kaltės.

Priduota naudoti
„Rokiškio Sirena“ primena, kad ledo ritulio aikštelės stoginės klausimas pastaraisiais metais buvo rajono valdžios ir sporto bendruomenės skausmu. Apie tai, kad aikštelei reiktų stoginės, ledo ritulio bendruomenė pradėjo diskutuoti prieš gerus trejus metus. 2017 m. gegužę rajono Taryba priėmė sprendimą teikti prašymą dėl stoginės statybos 2018-20 m. Vyriausybės investicijų programai. Prašymas buvo patenkintas, ir aikštelės statybos prasidėjo. Tačiau jos užsitęsė gerokai ilgiau, nei planuota: konkursą laimėjęs rangovas darbų nebaigė, nes… bankrutavo.
2019 m. lapkritį aikštelei pavyko rasti naują rangovą. Ir darbai ėmė vykti sparčiai. O gruodžio 4-ąją rajono valdžia ir ledo ritulio bendruomenė turėjo progą kelti putojančio gėrimo taurę už darbų pabaigtuves. Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Tadas Stakėnas „Rokiškio Sirenai“ pasidžiaugė: statybos darbai visiškai užbaigti, stoginė priduota šeimininkams – Kūno kultūros ir sporto centrui.

Ledas išlietas, o čiuožti bus galima
tik po karantino
Aikštelė ir dieną, ir naktį traukia akį. Ką ten aikštelė, dabar, kai pasipuošė naujutėliu stogu ir prašmatniais, pasaulio ledo ritulio čempionate, vykusiame prieš porą metų Kaune, naudotais bortais, ji tapo tikra arena. Įspūdį dar labiau sustiprina lygus it stiklas ledas, kuriame išbraižytos ne tik ledo ritulio žaidimui įprastos, bet ir naujos, iki tol nematytos linijos bei apskritimai.
Naktį aikštelė iš toli matoma ir akį traukia ryškiu apšvietimu, taip ir viliojančiu čia užsukti. Treniruočių pradžios nekantriai laukia daugiau nei 40 jaunųjų ledo ritulininkų. O kur dar vyresniųjų komandos, taip pat ir rokiškėnai, kurie tikisi progos išsitraukti iš sandėliukų pačiūžas.
Tačiau Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Tadas Stakėnas atsidūsta: karantinas, negalima. Pašnekovas neslepia, kad ir jis nekantriai laukia prasidėsiančio žiemos sporto ir pramogų sezono. Deja, jo pradžia po savaitgalį Vyriausybės itin sugriežtinto karantino, akivaizdu, kad nusikels greičiausiai iki vasario pradžios. Nors orai čiuožti būtų labai palankūs: spaudžia lengvas šaltukas. Todėl ir aplink aikštelę aplinką tvarkantis ledo ritulio entuziastas Vaidas Valotka pro šalį praeinančiam direktoriui uždavė tą patį, skaudamą, ir dabar jau retoriniu tapusį klausimą „Kada gi čiuošim?“
Ledo ritulininkams šis klausimas labai skaudus: dėl aikštelės statybų nesklandumų jie faktiškai prarado du ankstesnius sezonus. Su šiuo sieta labai daug vilčių, jam labai intensyviai rengtasi. Jau daugiau kaip mėnesį Kūno kultūros ir sporto centras, ledo ritulio bendruomenė, verslas telkė jėgas, kad tik kuo greičiau ir sėkmingiau aikštelė būtų parengta eksploatacijai ir imtų tarnauti sporto žmonėms bei rajono visuomenei. Deja, karantinas sumaišė visus planus.
Tuo labiau liūdna, nes jos sutvarkymui buvo sutelktos didžiulės pajėgos: Kūno kultūros ir sporto centro, savivaldybės, verslo – „Rokiškio Sūrio“ bei „Rokautos“. O kiek darbo įdėjo ir dabar įdeda ledo ritulio bendruomenė? Ji talkino ir statant naujus bortus, ir liejant, prižiūrint ledą. Šiuo metu rengiami persirengimo kambarėliai sportininkams. Lėšų statybinėms medžiagoms skyrė rajono savivaldybė bei „Rokauta“, o darbuojasi ledo ritulio bendruomenės žmonės.

Kaštai nemenki, bet ir kokybė kita
Galbūt sportininkų, čiuožimo mėgėjų pramogos leistų nors kiek sumažinti aikštelės išlaikymo kaštus. T. Stakėnas neslepia: jie yra nemenki, skaičiuojami tūkstančiais eurų per mėnesį. Kalbėta, kad aikštelės stogas leistų sutaupyti lėšų. Pašnekovas atviras: taip ir yra. Stogas iš tiesų leidžia taupyti elektros energiją. Tačiau jos daugiau sunaudojama aikštelei apšviesti. „Jei anksčiau švietė kelios apyblausės lempos, tai dabartinė po stogu įrengta apšvietimo sistema leidžia sportininkams net vakare čiuožti tarsi dieną“, – sake T. Stakėnas.


Kitas svarbus stogo privalumas: pagarba ledo ritulio visuomenės darbui. Menka paslaptis, kad anksčau daug įdomių renginių neįvykdavo tiesiog dėl oro kaprizų. O ledo kokybę akylai prižiūrinčiai ledo ritulio bendruomenei tekdavo po kiekvienos šlapdribos, sniego ar, dar baisiau, lietaus, kelias dienas ir naktis preciziškai tvarkyti ledą, kad jis vėl taptų bent jau pakenčiamos kokybės. Iki kitos oro išdaigos.
Dabar gi stogas leis išspręsti didžiąją dalį oro sukeliamų problemų. O ledo ritulio visuomenei tiesiog sumažės darbo. Sprendžiamas ir kitas aktualus klausimas. Ledo ritulys rajone – viena mėgstamiausių sporto šakų, jo varžybos sutraukia žiūrovų minias. Netgi vaikų varžybose netrūksta sirgalių. Kol kas prašmatnioje arenoje jiems vietos nenumatytos. „Kol kas varžybas tektų stebėti nuo įprastinės vietos – kalniuko“, – sake T. Stakėnas ir pridūrė, kad technologinių sprendimų, kur išdėlioti krėsliukus žiūrovams, ieškoma, ir tikimasi, kad vienas planuojamų sprendimų bus įgyvendintas.

Ledo ritulio bendruomenės skauduliai ir viltys
Ledo ritulio bendruomenė turi keletą skaudulių. Opiausias, žinoma – eina trečiasis sezonas, kai mūsų visuomenė faktiškai nemato namuose šio įdomaus, gilias tradicijas turinčio žaidimo. Tačiau epidemijai nepasipriešinsi.
Kita aktuali problema – trenerių klausimas. Daugybę metų rajono ir šalies ledo ritulio žvaigždes ugdė du žinomi ir gerbiami treneriai – Audrius Deksnys ir Genadijus Fitingovas. Šį kovą rajono gyventojus sukrėtė žinia – treneris G. Fitingovas buvo nužudytas. Ledo ritulio visuomenė neslepia – tai labai skaudi netektis ir smūgis. O pamainos treneriui, kuris kelioms rokiškėnų kartoms buvo aikštelės simbolis, dar nepavyko rasti. T. Stakėnas užsiminė, kad viltys siejamos su viena rajono ir šalies ledo ritulio jauna žvaigžde. Tačiau yra tam tikrų niuansų: kandidatas turi atitikti tam tikrą išsilavinimo cenzą. Tikimasi, kad netolimoje ateityje jam pavyks tą padaryti.

Vietoj pačiūžų –grąžtai ir cementas
O kol ledo aikštelė ir sportininkams, ir visuomenei uždaryta, ledo ritulio bendruomenė nesėdi rankas sudėję. Visu greičiu vyksta ledo ritulio žaidėjams skirtų persirengimo kambarėlių atnaujinimas. Jų remontui lėšų skyrė UAB „Rokauta“, rajono savivaldybė. Ne mažesnis ir ledo ritulio bendruomenės įdirbis. Štai ir „Rokiškio Sirenos“ komanda, su Kūno kultūros ir sporto centro direktoriumi užsukusi pasižiūrėti, kaip vyksta darbai, ten sutiko ir trenerį A. Deksnį, ir žinomus rajono sportininkus, mažųjų ledo ritulininkų tėvus.
Patalpose, kvepiančiose dažais, vyksta apdailos darbai. Jau dabar įspūdis – pribloškiantis. Vietoj senų, apsilaupiusiomis sienomis kambariukų, kur ant suoliukų grūsdavosi kelios dešimtys sportininkų su visa didžiule ekipiruote, dabar – modernūs persirengimo kambariai. Iškloti plytelėmis, šildomomis grindimis, su dailiomis spintelėmis sportininkams, sanitariniais mazgais; tualetais, dušinėmis. Kambarėliai dar nebaigti įrengti, bet akivaizdu, kad po karantino sportininkai galės švęsti dvigubas įkurtuves: ir arenoje, ir atnaujintuose persirengimo kambariuose.

Intriga – mokysimės žaisti… ledo šachmatais
Kūno kultūros ir sporto centro direktorius T. Stakėnas prasitarė, kad karantinui pasibaigus, aikštelė tarnaus ne tik ledo ritulininkams. Kas bent iš toli ją apžiūrėjo, matė, jog aikštelėje yra ne tik ledo rituliui būdingų ženklų. Pasirodo, rokiškėnai užmezgė ryšius su kerlingo, arba lietuviškai sakant, akmenslydžio federacija. Jei ne karantinas, jau būtų įvykę ir parodomosios varžybos. Jos kol kas atidėtos. Tačiau rajono žmonių lauks ne tik įdomus reginys, bet ir edukacijos, kaip žaisti šį įdomų, „valytojų sportu“ arba ledo šachmatais vadinamą žaidimą. T. Stakėnas džiaugėsi užsimezgusia draugyste su šalies akmenslydžio federacija. Ji rokiškėnus žada ne tik išmokyti žaisti šį smagų, olimpine sporto šaka esantį žaidimą, bet palikti įrangos ir priemonių.

Planuose – dėmesys ir kitiems sporto objektams
T. Stakėnas atviras: pabaigus ledo aikštelę, sporto bendruomenei it akmuo nuo širdies nusirito. Tačiau darbų laukia begalės. „Kai aš pamačiau, kokiais šautuvais šaudo mūsų šalį garsinantys jaunieji sportininkai šauliai, už galvos galima griebtis. Naujesniu pas juos vadinamas… 1984 m. pagamintas šautuvas. O tai, atleiskite, kokie gi tie dar senesni?“ – sake direktorius. Jis akcentavo, kad didžiausia Baltijos šalyse Rokiškio šaudykla taip pat prašyte prašosi remonto.
Kitas svarbus objektas – būsimos daugiafunkcės sporto arenos statybos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video