Europos štangos spaudimo čempionė neslepia – kartais į treniruotes eiti tingisi, bet reikia (4)

Publikuota: 2018-10-11 Kategorija: Sportas
Europos štangos spaudimo čempionė neslepia – kartais į treniruotes eiti tingisi, bet reikia

Šeštus metus štangas kilnojanti Žaneta Skavičienė iš Europos štangos spaudimo čempionato, kuriame pagerino Lietuvos rekordą, parsivežė aukso medalį. Čempionė neslepia – kartais į sporto salę tiesiog „neneša kojos“, tačiau pripažįsta, kad saldus pergalės skonis atperka kiekvieną varginančių treniruočių valandą.

Aistra sportui neišblėso

Ž. Skavičienė pasakojo, jog jėgos trikove susidomėjo dar prieš dvidešimt metų. „Man visada patiko raumeningi vyrai, norėjau ir pati tapti kultūriste, todėl dar prieš dvidešimt metų nužingsniavau į sporto klubą JTK „Grizlis“. Jokių didelių užmojų neturėjau – viską dariau dėl savęs, savo malonumui,“ – atviravo pašnekovė. Pastaroji teigė, jog tuometinį norą sportuoti užgožė visai kiti gyvenimiški planai: „Norėjau šeimos, vaikų. To pasekoje nustojau sportuoti, tačiau tai nereiškė, kad mano aistra sportui užgeso“.

Pasaulio čempionė, į sporto klubą JTK „Grizlis“ vėl sugrįžo 2013 metais. “Grįžusi į klubą stebėjau vaikinus kaip jie kelia, spaudžia be proto sunkias štangas. Taip jėgos trikove susiviliojau ir aš,” – šypsojosi Ž. Skavičienė. Deja, tačiau laikui bėgant moteris pastebėjo, jog sunkūs svoriai atsiliepė sveikatai – ėmė skaudėti kojas, sąnarius. “Savęs kankinti tikrai nenorėjau, todėl nusprendžiau pasilikti tik vieną jėgos trikovės veiksmą – štangos spaudimą atsigulus ant suolo,” – teigė ji.

Nors sportininkė klube JTK “Grizlis” itin dažna lankytoja patapo prieš šešerius metus, pati čempionė teigia, kad rimtai šiuo sportu užsiima tik ketvirtus metus. “Klubą lankau jau šešerius metus, tačiau aktyviau štangos spaudimu susidomėjau 2015 metais – iš pradžių ėmiau važinėti į Lietuvos, po to į Europos ir pasaulio čempionatus,“ – kalbėjo pašnekovė.

Pergalė nustebino

Žaneta Skavičienė savo, kaip sportininkės, karjeroje jau yra pagerinusi Lietuvos štangos spaudimo rekordą, o pernai metais vykusiame pasaulio štangos spaudimo čempionate pelnė ketvirtąją vietą. Sportininkė teigia, jog aukso medalis Europos čempionate – aukščiausias pasiekimas, kuris nustebino ir pačią čempionę. „Vykdama į Liuksemburge vykusį Europos čempionatą galvojau apie antrą, trečią vietą. Bet toli gražu ne pirmą,“ – juokėsi Ž. Skavičienė.

Atvykusi į čempionatą moteris stebėjo savo konkurentes, stebėjosi jų pasiekimais, o su sporto klubo vadove Ala Sketeriene užkulisiuose kalbėjosi, jog svarbiausia nepadaryti „barankos“ (štangos spaudimo rungtyje vyksta trys priėjimai. Kiekvieno priėjimo metu didinamas štangos svoris, jei ankstesnis būna iškeltas. Jei štangos nepavyksta iškelti nė vienu iš trijų priėjimų sportininkas yra diskvalifikuojamas – sportininkų tarpe tai liaudiškai vadinama „baranka“ – aut. past.). „Stebėdama priešininkes mintyse sukosi mintis užimti antrą vietą, trečia manęs nebūtų džiuginusi. Na, bet pasirodžiau geriau, nei pati tikėjausi – vis dar negaliu patikėti, tačiau užėmiau pirmą vietą ir tapau visos Europos štangos spaudimo čempione,“ – džiaugsmo neslėpė Ž. Skavičienė.

Aukso medalis ir Lietuvos rekordas

Liuksemburge vykusiame čempionate pirmu spaudimu čempionė išspaudė 135 kg sveriančią štangą. Tai – Letuvos rekordas. Antru bandymu sportininkė išspaudė 145 kg štangą taip ne tik užtikrindama sau aukštą poziciją, bet ir pagerindama šalies rekordą net dešimčia kilogramų. “145 kg ir yra mano maksimumas. Kartą pavyko išspausti 150 kg štangą, tačiau tai nutiko tik kartą, todėl čempionate tokio rezultato tikrai nesitikėjau,“ – apie varžybas pasakojo Europos čempionė.

Laukė ir trečiasis bandymas. Kaip galvojo pati sportininkė tai – 147,5 kg sveriančios štangos spaudimas. “Eidama prie suoliuko net nežiūrėjau į ant štangos uždėtus svorius. O mane lydėjęs Nojus Konstantinas Čypas ir Robertas Bartkevičius sakė – na, Žaneta, turi pasistengti. O aš nesupratau kodėl, juk ten viso labo 147,5 kg štanga,” – šypsodamasi pasakojo čempionė. Moteris teigė, jog atliekant trečią bandymą mintyse ėmė suktis mintys, kodėl taip sunku, kodėl ta štanga nekyla, o likus sprindžiui iki to, kad rezultatas būtų užfiksuotas, sportininkės jėgos neatlaikė. „Nustebau, kodėl taip sunku kelti tą štangą. Ir tik į užkulisius grįžusi sužinojau, kad kėliau 152,5 kg štangą… Man net žandikaulis atvipo – skambinau ir tiesioginę transliaciją stebėjusiam vyrui, klausiau, ar tikrai tiek svorio ant štangos uždėta buvo. Jis mano žodžius patvirtino. Juk mano didžiausias rekordas yra 150 kg ir tą iškelti tik kartą pavyko. Be galo keista, kad nepastebėjau to svorio skirtumo, o iki rezultato fiksavimo sprindžio tetrūko,” – stebėjosi moteris.

Į Europos čempionatą viso atvyko 16 moterų iš Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos. Žanetos Skavičienės atstovautoje kategorijoje rungėsi tryse: antrą ir trečia vietas užėmė Didžiosios Britanijos atstovės. Ž. Skavičienė džiaugėsi, jog visos varžybose pasirodžiusios moterys buvo be galo draugiškos, palaikė viena kitą, nerodė konkurencijos.

Kelionė buvo sklandi

Žaneta Skavičienė be galo džiaugėsi, jog kelionė į čempionatą vyko sklandžiai. Nors skrydžiai lėktuvu nėra didelė moters aistra, puikiai pasirodyti čempionate tai nesutrukdė. „Kelionės metu turėjome vieną persėdimą. Tačiau viskas vyko sklandžiai, turėjome ir laisvadienį,“ – kalbėjo ji.

Apsistoję viename Liuksemburgo viešbutyje sekmadienį, kitą dieną atvykėliai susipažino su miestu bei senamiesčiu, turiningai praleido dieną. O antradienio rytą išvyko į čempionatą. Kiek pailsėję kitą dieną keliavo stebėti jaunimo čempionato, o naktį sėdo į lėktuvą ir grįžo atgal namo į Lietuvą.

Tingisi, bet reikia…

Europos čempionatui Ž. Skavičienė ruošėsi nuo balandžio mėnesio – kiekvieną savaitę į sporto salę moteris žingsniuodavo net keturis kartus. “Būdavo, kad ateini į salę, žiūri į štangą ir galvoji – kaip nenoriu, kaip nenoriu… Tačiau automatiškai mauniesi sportbačius ir eini apšilimą daryti. Paskui žodis “nenoriu” tiesiog išgaruoja, supranti, kad reikia, todėl eini ir darai, ir visai pamiršti, kad kažko nenorėjai,” – pasakojo Europos čempionė.

Sportininkė teigė, jog būna dienų, kada kojos tiesiog neklauso ir į salę “neneša”: “Yra tekę kokią vieną treniruotės dieną praleisti. Tačiau kaip vėliau sąžinė graužia…”.

Ž. Skavičienė atviravo, jog vykdama į čempionatą tikėjosi išspausti 150 kg štangą ir taip pasiekti elito kategoriją (pagal išspaustą svorį su specialia apranga (ekipiruote) sportininkai patenka į 1, 2, 3, 4 klases. Išspaudęs 130 kg sportininkas patenka į meistro kategoriją, o 150 kg – į elito – aut. past.), tačiau šios minties neapleidžia. Artimiausiuose sportininkės planuose – gruodžio mėnesį vyksiantis Lietuvos čempionatas. “Čempionatui ruošiuosi stipriai, kad galėčiau didžiuotis elito kategorija,” – pokalbį užbaigė Europos čempionė Žaneta Skavičienė.

Ž. Skavičienė dėkoja savo rėmėjams Rimgaudui Kilui, UAB “Rokauta”, UAB “Rokvesta”, Vaivai Muralytei, Ramūnui Godeliauskui, Vidmantui Kanopai, Rokiškio rajono savivaldybei, sporto klubo JTK “Grizlis” vadovei Alai Sketerienei, bei lydėjusiems sportininkams Nojui Konstantinui Čypui bei Robertui Bartkevičiui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą