Į Europos čempionatą išlydimas rokiškėnas Tomas Zavarskis – žvaigždė už Lietuvos sienų (0)

Publikuota: 2019-05-30 Kategorija: Sportas
Į Europos čempionatą išlydimas rokiškėnas Tomas Zavarskis – žvaigždė už Lietuvos sienų
L. Dūdaitė-Kralikienė / Tomo Zavarskio bagis traukė rokiškėnų dėmesį.

Kai bagi lenktynininkas Tomas Zavarskis pergalingai kirto Bauskės (Latvija) trasos finišą, jam atsistoję plojo minios žiūrovų. Baltijos ir Europos autokroso čempionatuose pergales skinantis rokiškėnas savajame krašte beveik nežinomas. Šią neteisybę linkęs ištaisyti pub‘as „Gnomas“, pakvietęs į lenktininko išlydėtuves. Jau šį savaitgalį galite sportininką išvysti lenktynių trasoje visai šalia Lietuvos – Bauskėje.  Vos už šimto kilometrų, kurie šiais technikos laikais, yra visiškai menkas atstumas.

Su tuo pačiu automobiliu

Tomas Zavarskis, kaip pats sako, bagi lenktynėmis susidomėjo senokai. Iš pradžių buvo tik žiūrovas, o štai prieš septynerius metus pats įsigijo savąjį bagį ir pirmą kartą išvažiavo į lenktynių trasą. Ir šiandien, po septynerių metų, jis lenktynėse pasikliauja tuo pačiu ištikimu bagiu. Tiesa, kad jis kaip lygus su lygiais lenktyniautų trasoje su turtingesnių šalių lenktynininkais, tenka įdėti nemažai darbo ir pastangų. Tad T. Zavarskio dienos ir vakarai dažnai leidžiami garaže, ruošiant lenktynėms ištikimąjį bagį.

Meistriškumas lemia pergales

Banali tiesa, kad automobilių sportas yra labai brangus. Kiek kainuoja vienerios varžybos, lenktynininkas nelinkęs kalbėti. Daug... Kaip pavyzdį jis pateikia vienos lenktynėms skirtos padangos kainą – 250 Eur. Pašnekovas sezonui perka keturias padangas. Ar užtenka? Kaip čia pasakius... T. Zavarskis prisipažįsta, kad sezoną ištempia kombinuodamas senas ir naujesnes padangas.

O juk varžovai Europos čempionate tikriausiai sau gali leisti kiekvienoms varžyboms naujas padangas? T. Zavarskas neslepia: lyginant su Vakarų Europos lenktynininkais, mūsiškiai gerokai atsilieka automobilių techninėmis galimybėmis.

Tad sėkmės paslaptis yra meistriškumas? Pašnekovas nelinkęs savęs girti... Jis mandagiai atsako, kad trasos lydi sėkmė. Tačiau ta sėkmė neįmanoma be talento ir milžiniško įdirbio.

Juolab, kad konkurencija milžiniška. Pašnekovas aiškina: Baltijos šalių čempionate šioje bagių klasėje yra maždaug trylika varžovų. Trys yra kiek menkesnio meistriškumo, o štai pirmasis dešimtukas labai stiprus. Čia nėra ypatingai ryškių lyderių, visi varžovai labai pajėgūs, taigi pergalę lemia daugelio meistriškumo niuansų derinys.  O Europos čempionate su lyderiais dar sunkiau konkuruoti, nes vakarų europiečiai šiai mėgiamai sporto šakai skiria daug dėmesio ir lėšų. Taigi, ir sportininkų bagių techninių galimybių nėra ko lyginti su mūsiškių. O T. Zavarskis šias lenktynes laimi.

O kur treniruotis? Pašnekovas atviras: treniruojasi namie ir garaže. Mat vienintelė autokroso trasa mūsų rajone yra Bajorų. Tačiau ir joje dažnai nepavažinėsi: ji nepritaikyta tokiam bagiui.

Kiek trunka varžybos?

Autokroso sezonas, pasak pašnekovo, trunka apie pusę metų. Prasideda jis balandžio pradžioje ir paprastai užsitęsia iki spalio. Per tą laiką sportininkai dalyvauja maždaug 7-10 įvairiausių varžybų. Štai ir šiemet T. Zavarskis laimėjo pirmąjį Baltijos šalių autokroso čempionato etapą Pavilniuose. Šį savaitgalį – Europos čempionato varžybos Bauskėje.

Vykstant į varžybas reikia tam paaukoti visą savaitgalį: išvykstama penktadienį, o grįžtama tik sekmadienio vakarą. Lenktynininkas su didžiausiais savo fanais – žmona Gintare ir dukrelėmis Gabija, Karina bei Marija, varžybų dienas leidžia gyvenamajame automobilio vagonėlyje. Kitas vagonėlis skirtas bagio remontui. Į varžybas vykstama su poros mechanikų komanda. Už techninę pagalbą varžybų metu sportininkas dėkingas mechanikui Dariui Valiuliui.

T. Zavarskis turi ir palaikymo komadą – į varžybas lenktynininką lydi 10-14 sirgalių grupė.

Kiekvienose varžybose būna mažiausiai 4 važiavimai, kurių vienas būna 7-8 trasos ratai (priklausomai nuo varžybų rango). Pašnekovas teigia, kad sėkmingas startas lemia 50 proc. pergalės: kuo greičiau pralėksi pirmuosius posūkius, nepakliūdamas į bagių sangrūdą, tuo sėkmingesnės bus lenktynės. O patekus į spūstį, sėkmingai iš jos išsisukti jau reikia ir daug meistriškumo, ir elementarios sėkmės...

Žmona palaiko

T. Zavarskis neslepia: pasirengimas varžyboms, dalyvavimas jose imlus laikui. Ar jo žmona nepyksta, kad užuot leidęs valandas su šeima, jis ilgam išnyksta garaže? Pašnekovas sako: žmona Gintarė nepyksta. Dar daugiau – ji ir dukrelės yra prisiekusios jo gerbėjos. Jos lydi lenktynininką į visas varžybas ir nuoširdžiausiai linki jam sėkmės.

Svarbus įvykis

Kodėl buvo pub‘e „Gnomas“ surengtos išlydėtuvės? Pub‘o šeimininkai atviri: reikia palaikyti žmones, ginančius Lietuvos ir rajono garbę. Juk daug pasiekę žmonės yra savotiškame šešėlyje: T. Zavarskiui it didžiausiai žvaigždei atsistoję ploja trasos Latvijoje žiūrovai, o savame rajone paklausus, kas jis toks, atsakymas būna tyla...

Ir toks pristatymas sėkmingas: rokiškėnai noriai bendravo su lenktynininku, o prie jo bagio fotografavosi ištisos šeimos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą