Estijoje savo jėgą demonstravo Rokiškio sunkiaatlečiai (foto) (0)

Publikuota: 2024-05-14 Kategorija: Sportas
Estijoje savo jėgą demonstravo Rokiškio sunkiaatlečiai (foto)
Asmeninio archyvo nuotr. / Rokiškio sunkiaatlečiai dabinasi medaliais.

Savaitgalį Estijos Johvi mieste vyko tarptautinis sunkiosios atletikos turnyras, skirtas Aleksandro Rumyantsevo atminimui pagerbti. Čia, tarp 60-ies dalyvių – 5 Jono Aleksiejaus auklėtiniai. Namo rokiškėnai grįžo pasidabinę I-II vietų medaliais.

Visi su medaliais

Pasak Rokiškio sunkiaatlečių trenerio J. Aleksiejaus, turnyre varžėsi Estijos, Lietuvos ir Suomijos sportininkai. Turėjo būti ir Latvijos atstovų, tačiau pastarieji neatvažiavo, nes patys tą dieną rengė čempionatą.

Moterų grupėje, svorio kategorijoje iki 59 kg, dalyvavusi vienintelė rokiškėnė Germantė Laucytė užėmė II-ąją vietą, rovimo veiksmu pakėlusi 44 kg, o stūmimo – 58 kg svorius.

Vyrų grupėje, svorio kategorijoje iki 61 kg varžęsis Lukas Paulauskas užėmė II-ąją vietą. Vaikino rezultatai: rovimo veiksmu – 32 kg, stūmimo – 43 kg.

Svorio kategorijoje iki 73 kg Airingas Jasaitis iškovojo I-ąją vietą, pademonstravęs puikią sportinę formą: rovimo veiksmu pasiekęs 89 kg, stūmimo – 108 kg svorius.

Svorio kategorijoje iki 89 kg Emilis Mikalkevičius buvo II-as. Rovimo veiksmu iškėlęs 61 kg, stūmimo – 76 kg svorį.

Svorio kategorijoje iki 96 kg nugalėtoju tapo Gytis Matešiūnas, kurio rovimo veiksmo rezultatas buvo 58 kg, stūmimo – 83 kg.

Tikisi tęstinumo

Anot J. Aleksiejaus, Aleksandro Rumyantsevo vardo čempionatas buvo pirmasis, bet tikėtina, kad taps tradiciniu: „Šiam sportininkui iki 75-erių metų sukakties pritrūko vos trijų dienų... Deja, žmogus mirė ir jo atminimui pagerbti buvo surengtos jo vardo varžybos“.

24-is sportininkus treniruojančio J. Aleksiejaus teigimu, jis stengiasi „pakaitalioti“ į varžybas vežamus auklėtinius, kad būtų lygybė ir visi turėtų galimybę kažkur pasirodyti, sudalyvauti ir kažką laimėti.