„Šermukšniukas“: ne visi automobiliai „išgyveno“ iki finalo (video +foto) (8)

Publikuota: 2020-08-11 Kategorija: Sportas
„Šermukšniukas“: ne visi automobiliai „išgyveno“ iki finalo (video +foto)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Vytautas Vainauskas sėdo už legendinės „Pobiedos“ vairo.

Rokiškio ekstremalaus sporto klubo rengiamos „Šermukšniuko“ autokroso ir bulių kautynių varžybos turi gilias tradicijas. Netgi gerokai trumpesnis, nei įprasta, autokroso sezonas nesumaišė automobilių sporto entuziastų planų: į Bajorų trasą suvažiavo varžytis žymūs šios sporto šakos meistrai. Tikru didvyriu tapo rokiškėnas Vytautas Vainauskas, kuris startavo net trijose automobilių klasėse. Ir netgi iš garažo ištraukė savo legendinę „Pobiedą“.

Gausus lenktynininkų ir žiūrovų būrys

„Šermukšniuko“ autokroso ir bulių kautynių varžybos yra tradicinės to paties vardo Bajorų šventės neatskiriamas elementas, savo istoriją skaičiuojantis dešimtmečiais. Varžybos turi gerą vardą ir sirgalių, ir sportininkų tarpe. Tad nenuostabu, kad vos praėjus kelioms savaitėms nuo Lietuvos autokroso čempionato etapo, vėl trasa buvo pilnutėlė. Varžytis suvažiavo rokiškėnai, Bajorų sportininkai, kupiškėnai, uteniškiai, ukmergiškiai, panevėžiečiai.

Kadangi autokroso ir bulių kautynių varžybos ilgos, tai ir žiūrovai ruošiasi joms tarsi iškylai. Bajorų trasos šlaituose išdygsta ištisos sulankstomų kėdžių tribūnos, nuo saulės saugo didžiuliai skėčiai, šašlykinėse kepa mėsa ir daržovės. O tiems, kurie skanėstais nepasirūpino, viešojo maitinimo įmonės siūlo įvairių karštų patiekalų: nuo kebabų iki šašlykų ar dešrelių. Taip pat ir kavos galima nusipirkti: ir karštos, ir su ledukais.

Autokroso trasa įprastinė. O štai bulių kautynėms šiemet buvo parinkta kita vieta: mažasis ratas, kuriame anksčiau šios varžybos apskritai nevykdavo. Įdomi trasa kėlė ir tam tikrų iššūkių.

Išretėjo gretos

Nors varžybos draugiškos, sportininkai negailėjo nei savęs, nei automobilių. Jau pirmuosiuose važiavimuose ne vienas jų gerokai nukentėjo. Po antrojo važiavimo labiausiai išretėjo lengvųjų bulių gretos: iš penkių liko tik du. Štai ir Robertas Strumskys, varžybų organizatorius, po šio važiavimo lenktynininko šalmą iškeitė į skrybėlę. „Pramušė karterį. Varžybos baigtos“, – nusišypsojo jis.

Finaliniame važiavime jų teliko tik du. Ir tai rokiškėnas Vytautas Vainauskas sugebėjo žiūrovus pradžiuginti: iš sudėtingo posūkio jo automobilis, padabintas virusų piešinėliais ir užrašų „Karone 99“ nuskriejo tiesiai į griovį. Ir visureigio, kokie paprastai gelbsti autokroso ir bulių kautynių dalyvius, ekipažui teko gerokai pavargti, kol „karonę“ išvilko iš griovio.

Sunkiųjų bulių kautynėse jau nuo antrojo važiavimo santykius aiškinosi dviese: V. Vainauskas su „Pobieda“ ir šiaulietis, Zoknių atstovas Mantas Šležas. Finalinė dvikova vyko faktiškai be kontaktų: lenktynininkai kad ir neilgoje trasoje vienas kito taip ir nepavijo.

Didžiausiu iššūkiu ir autokroso mašinų, ir bulių vairuotojams buvo ne varžovų meistriškumas, o klampus smėlis ir gana sudėtingi posūkiai, kurių įveikimas reikalavo preciziškos vairavimo technikos.

Prizininkų rikiuotė

Jaunimo-Moterų klasė

1 Ernesta Bliekienė Biržai

2 Matas Bielskis Ramygala

3 Gustas Skrebys Rokiškis

 

M-1600

1  Osvaldas Pukėnas Ukmergė

2  Mantas Gurkšnys Utena

3  Marius Kilbauskas Zarasai

M-2000

1  Nerijus Baikauskas Panevežys

2  Vytautas Strazdauskas Bajorai

3  Vytautas Vainauskas Rokiškis

 

Open

1  Mindaugas Maniušis Utena

2  Osvaldas Pukėnas Ukmerge

3  Gytis Strumskys Bajorai

 

Lengvieji buliai

1  Gaudentas Kavaliauskas Utena

2  Vytenis Achmedovas Utena

3  Robertas Strumskys Bajorai

 

Sunkieji buliai

1   Vytautas Vainauskas Rokiškis

2 Mantas Šležas  Zokniai

3  Aidas Kandroška Rokiškis

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video