„Entuziastų“ receptas: kaip pralaimėti... faktiškai laimėtas rungtynes (foto +video) (18)

Publikuota: 2019-12-16 Kategorija: Sportas
„Entuziastų“ receptas: kaip pralaimėti... faktiškai laimėtas rungtynes (foto +video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Rungtynių Obelių „Entuziastai“ (balta apranga) - Krinčino „Aukštaitijos mediena“ akimirka.

Kai komandos persvara prieš varžovus yra 11 taškų, kai varžovų atsarginių žaidėjų suolelis jau tuščias, o du aikštelėje esantys jų krepšininkai turi po 4 pražangas, pergalės receptas turėtų būti aiškus ir paprastas: lįsti po varžovų krepšiu, išprovokuoti bent vieną jų prasižengti penktąjį kartą ir įgijus kiekybinę persvarą ramiai sužaisti likusias rungtynių minutes. Tačiau „Entuziastai“ (šviesi apranga) ne tik įsigudrino išbarstyti persvarą, bet ir pralaimėję rungtynes iškirto į Mažų miestelių lygos B divizioną.Principinės rungtynės
Obelių „Entuziastų“ ir Krinčino „Aukštaitijos medienos“ (Kupiškio r. ) rungtynės buvo principinės. Abi komandos per penkerias Mažų miestelių lygos reguliariojo sezono rungtynes A diviziono Šiaurės grupėje buvo iškovojusios po vieną pergalę. Varžybų reglamentas aiškus: trys iš keturių grupės komandų tęs kovas A diviziono atkrintamosiose varžybose, ketvirtoji kris į B divizioną. Taigi, tik šios rungtynės lėmė, kuri komanda išliks A divizione.
Prastai sezoną pradėję obeliečiai savo sirgaliams lyg ir teikė vilčių. Neramino tik amžina „Entuziastų“ liga: prastai sužaisti ketvirtieji kėliniai, kuriuose paprastai būdavo išbarstoma tai, kas prieš tai buvo pasiekta sunkiu ir atkakliu darbu.

Sirgaliai saviškiais... netikėjo
Nors šios rungtynės turėjo būti rajono savaitgalio krepšinio bendruomenės „vinis“, visgi dėmesio jos sulaukė mažiau, nei buvo galima tikėtis. „Entuziastai“ žaidė pustuštėje salėje: rungtynių protokole užfiksuoti tik 25 žiūrovai.
Uteniškių teisėjų brigada Audrius Šalkauskas ir Tomas Juodis taip pat neslėpė, kad žiūrovų tikėjosi gerokai daugiau.
Įdomu ir tai, kad „Rokiškio Sirenos“ tiesioginės transliacijos metu Obelių „Entuziastų“ ir Krinčino „Aukštaitijos medienos“ dvikovą taip pat stebėjo mažiau žiūrovų, nei prieš tai transliuotas Mažų miestelių lygos B diviziono Panemunėlio „Fazės“ ir Pandėlio rungtynes. Gruodžio 16-osios rytą pastarąsias rungtynes peržiūrėjo 3,1 tūkst. internautų, o obeliečių – krinčiniečių – 2,5 tūkst.

Banguotos ir nervingos
Kad rungtynės bus nervingos, prognozavo ir arbitrų brigada. „Tačiau esame tam pasiruošęׅ“, – „Rokiškio Sirenai“ sakė A. Šalkauskas.
Nuo pat pradžių žaidimas buvo banguotas. Pirmojoje rungtynių pusėje nė viena komanda nesugebėjo įgyti didesnės persvaros. Pirmasis kėlinys baigėsi 20:20, o antrąjį vienu tašku 23:22 laimėjo svečiai.
Tačiau jau antrajame kėlinyje prasidėjo nervų karas. Nesportinę pražangą, gelbėdamas saviškius nuo greitos varžovų kontratakos, „užsidirbo“ „Entuziastų“ žaidėjas Nedas Diržys, į tai po poros minučių varžovai atsakė... technine pražanga. „Pasižymėjo“ Raimundas Keleris. Netrukus ir jo komandos draugas Vytautas Kanišauskas gavo tokią pat nuobaudą.

Trečiasis kėlinys: ginčų apogėjus
Po didžiosios pertraukos įtampa nenuslūgo. Atvirkščiai, ginčų su varžovais ir arbitrais dar padaugėjo. Pykčiai išaugo„Entuziastams“ įgijus šiek tiek didesnę persvarą. Teisėjui sušvilpus mūsiškiams baudą, užvirė ginčai aikštelėje. Ten bemat sulėkė ir atsarginiai komandų žaidėjai. Krinčiniečių argumentai taip „įtikino“ arbitrus, kad pastarieji svečiams iš Kupiškio rajono iš karto skyrė net dvi pražangas: V. Kanišauskui – diskvalifikacinę, Daivarui Dulkei – techninę.
Šios varžovų klaidos obeliečiams leido pasiekti apčiuopiamą persvarą 71:63.
Žaidimas išsiderino
Rodėsi, kad rungtynės „Entuziastams“ klostosi puikiai. Varžovų ir taip trumpas atsarginių suolelis visiškai ištuštėjo: ten liko vienas atsarginis žaidėjas. Net trys iš likusių šešių krinčiniečių buvo surinkę po 4 pražangas. Rungtynių scenarijus turėjo būti akivaizdus: mūsiškiai spaudžia varžovus, nes šie turi vengti pražangų. O jei pavyktų kurį nors išprovokuoti prasižengti penktąjį kartą, akivaizdu, kad be keitimų žaidžiančius varžovus vertėtų pavaikyti.
Per pertraukėlę tarp trečiojo ir ketvirtojo kėlinių „Entuziastų“ lyderis Tomas Trumpa ramino saviškius: rungtynės klostosi gerai, tačiau reikia žaisti ramiau. Tačiau komanda kažkodėl jo nepaklausė.
Atrodė, kad šiose rungtynėse kartojamas pačių pirmųjų šio sezono „Entuziastų“ namų rungtynių su Parovėjos „Agaru“ scenarijus: varžovai ketvirtajame kėlinyje faktiškai nebeturėjo keitimų. Tas rungtynės „Entuziastai“ pralaimėjo paskutiniosiomis minutėmis. Tačiau panašu, kad iš tos klaidos nepasimokė.
Jau nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios žaidimas ėmė krypti varžovų naudai. Obeliečius tarsi kažkas užkerėjo: skuboti metimai, klaidos ir pražangos. Užtat krinčiniečiai, įsprausti į kampą, susitelkė ir ėmė žaisti gerokai ramiau, todėl ir skirtumą ištirpdė: komandas teskyrė keturi taškai.
Netrukus aprimo ir obeliečiai. Keli taiklūs metimai ir mūsiškių persvara išaugo iki 11 taškų. Ko daugiau bereikia? Tik ramiai sužaisti likusias pusšeštos minutės.
Bet kur tau... Rungtynių protokole „Entuziastų“ grafoje – ne sėkmingos atakos, o pramesti dvitaškiai ir tritaškiai. Kokio velnio atakuoti varžovų krepšį iš toli, kai pora jų žaidėjų turi po 4 pražangas, o pakeisti juos nebėra kam – atsarginių suolelis tuščias? Klausimas retorinis. Kol mūsiškiai mėtė iš toliau netaiklius dvitaškius ir tritaškius, svečiai sugebėjo išbauduoti visas rungtynes sėkmingai žaidimą stygavusį Egidijų Vilimą. „O čia tai bus. Tomas Trumpa neištemps visų rungtynių vienas“, – prognozavo du „etatiniai“ krepšinio sirgaliai. Jų prognozė pasitvirtino: kupiškėnai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą. Iškalbingas faktas: per paskutiniąsias pusantros minutės rokiškėnai apskirtai nepelnė taškų. Ketvirtajame kėlinyje, turėdami idealias sąlygas, „Entuziastaiׅ“ įmetė 16 taškų, jų varžovai... 28. Faktiškai neturėdami atsarginių žaidėjų ir tris žaidėjus, turinčius po 4 pražangas.

Jaunojo krepšininko solidus žaidimas
Jei „Entuziastų“ lyderių – Renato Jegorovo, T. Trumpos, E. Vilimo solidus žaidimas nestebina: šie žaidėjai turi ilgametę patirtį, tai jaunųjų sportininkų pasirodymas teikia vilčių.
N. Diržio žaidimas šiose rungtynėse buvo matomas ne tik suskaičiavus įmestus taškus. Jis jų pelnė daugiausia komandoje – net 20. Jis atliko bloką, perėmė du kamuolius, ne kartą stabdė greitas varžovų atakas.
Mūsiškių gretose pasižymėjo ir R. Jegorovas, pelnęs 16 taškų bei atkovojęs 12 kamuolių.
E. Vilimo sąskaitoje – 13 taškų bei 6 perimti kamuoliai.

Vienoje grupėje su Pandėliu
Po savaitgalio Mažų miestelių lygos komandos buvo suskirstytos antrajam turui. Baisogalos „Auridana“, Parovėjos „Agaras“ bei Krinčino „Aukštaitijos mediena“ pateko į A diviziono TOP-12.
O B diviziono komandos buvo suskirstytos taip: Pandėlys ir „Entuziastai“ pateko į diviziono B grupę kartu su Kavarsko ir Labūnavos komandomis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą