Ekstremalus plaukimas Rokiškio ežere sulaukė didelio dėmesio (video) (10)

Publikuota: 2021-03-06 Kategorija: Sportas
Ekstremalus plaukimas Rokiškio ežere sulaukė didelio dėmesio (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Rasa Šiaulienė neslėpė: plaukti eketėje buvo smagu.

Ištvermės plaukimas lediniame vandenyje šešiems entuziastams tapo smagiomis žiemos palydėtuvėmis, o bene dešimt kartų didesniam žiūrovų būriui – puikiu reginiu. Rokiškėnai išgarsėjo ir Lietuvoje: jų plaukimo įamžinti atvyko ir šalies televizijos.

Trasą įrengė patys

Kovo ketvirtąją, vidurdienį Rokiškio ežere buvo surengtas „ruonių“ ištvermės plaukimas. Oras džiugino:  protarpiais švietė saulė, buvo pora laipsnių šilumos. Įdomu tai, kad oro ir vandens ežere temperatūra buvo panaši. Plaukimą kiek apsunkino vėjas: ilgoje eketėje buvo matyti nemažos bangelės. Plaukimo trasa – kiek daugiau nei 150 metrų. Tokio ilgio ir poros metrų pločio eketę per visą ežero plotį iškirto patys vandens sporto entuziastai. Kas penkiasdešimt metrų eketėje buvo sužymėta, kiek plaukikas jau nuplaukė. Tačiau kitą kartą, ruošdami trasą, ryškiais mėlynais dažais Rokiškio „ruoniai“ žada atstumą žymėti toliau nuo eketės krašto: mat dabar skaičius plovė iš jos tykštantis vanduo.

Plaukiojo net šalčiausiomis dienomis

Plaukti lediniame vandenyje nėra paprasta. Todėl kiekvieną plaukiką lydėjo mažiausai du pagalbininkai, pasirengę bet kada padėti. Jie sekė eidami ledu. Ledas Rokiškio ežere, beje, buvo tvirtas: išlaikė ne tik pagalbininkus, bet ir netoliese poledine žūkle besimėgaujantį rokiškėną.

Pagalbos plaukikams neprireikė. Kaip sakė Rasa Šiaulienė, įveikti 150 metrų trasą labai motyvavo ir vidinis nusiteikimas, ir žiūrovų palaikymas, skanduotės, šiltas sutikimas. Ji neslėpė: plaukti dabar – ne pats didžiausias išbandymas. Mat eketėje šie rokiškėnai plaukiojo net šalčiausiomis metų dienomis.

Apie tai, kad plaukimas lediniame vandenyje dovanoja geras emocijas, liudijo ir visą 150 metrų trasą nuo Agnės Mackuvienės veido nedingusi šypsena. Ją plaukiančią labai palaikė lydėję vyras ir sūnelis.

Įdomu tai, kad šiame plaukime nebuvo fiksuojami greičio rekordai: kiekvienas plaukė savo ritmu, pagal galimybes. Rasa Šiaulienė neslėpė: tai iššūkis kiekvienam iš dalyvių. Ir rimtas išbandymas: mat tokios distancijos jie nebuvo plaukę.

Atsirado ir pora žiūrovų, kurie išdrįso įlįsti į ledinį vandenį. Tačiau jie taip pat sveikuoliai. Plaukti tokią ilgą trasą lediniame vandenyje reikia specialaus pasirengimo: grūdinimosi, nuolatinių treniruočių.

Žiūrovai palaikė skanduotėmis ir plojimais

Nors renginys nebuvo iš anksto reklamuotas, pasižiūrėti plaukimo susirinko nemažai rokiškėnų. Daugelis jų – plaukikų šeimos nariai, bičiuliai. Jie plojimais, skanduotėmis palaikė kiekvieną plaukiką. Kiekvieno laukė ir šilti drabužiai, rankšluosčiai, ir termosuose karšta arbata.
Kalbintos plaukikės neslėpė: po maudynių eketėje pajuto ir adrenalino antplūdį, ir dilgčiojimą visame kūne. O sušilti tėra vienas būdas: aktyviai judėti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video