EEVZA finalinė diena (video+foto) (1)

Publikuota: 2019-07-07 Kategorija: Sportas
EEVZA finalinė diena (video+foto)
EEVZA finalinės dienos akimirka

EEVZA varžybų etapas Rokiškyje dovanojo puikią paplūdimio tinklinio šventę, įdomius ir įtemptus susitikimus. Juos vainikavo įspūdinga finalo dvikova, kurioje susitiko lietuvių Edvino Vaškelio bei Lino Petravičiaus ir latvių Haralds Rezga ir Toms Smedins duetai. Po labai atkaklios kovos vietos sirgalių džiaugsmui, pergalę išplėšė lietuviai.

Rytas nedžiugino

Jei šeštadienis buvo beveik ideali diena paplūdimio tinkliniui, tai sekmadienį jau nuo pačio ryto oras buvo permainingas: tai lijo, tai vėl išlįsdavo saulė. Rokiškio pakraščiais net perkūnija nugriaudėjo, tačiau ji Velykalnį aplenkė šonu ir varžybų stabdyti nereikėjo. O lietus sirgalių neišgąsdino: jie varžybas stebėjo susipietę palapinėse.

Džiugu, kad EEVZA varžybų etapas pritraukė sirgalių ir iš kaimyninės Latvijos. Nuolatos buvo girdimi palaikymo šūksniai sportininkams ir „braliukų“ kalba. Tuo stebėtis nereikėtų: Latvijos siena vos už 30 km nuo Velykalnio.

Latviams – pranašumas

Nuo pačio ryto Velykalnyje vyko ketvirfinalių susitikimai. Į juos pateko trys latvių ekipos, po dvi lietuvių ir ukrainiečių komandas ir rusų duetas. Po atkaklių susitikimų rokiškėnai sirgaliai turėjo būti labai patenkinti: į pusfinalius pateko abi lietuvių poros, latvių ir rusų duetai.

O štai pusfinaliuose jau teko pasinervinti. H. Rezga ir T. Smedins ganėtinai užtikrintai per maždaug pusvalandį 2:0 įveikė lietuvių Patriko Stankevičiaus ir Andriaus Knašo duetą. O štai jaunieji rusai Aleksejus Gusevas ir Pavelas Šustrovas gerokai išsekino E. Vaškelio ir L. Petravičiaus jėgas. Jų susitikimas truko net 46 minutes. 2:1 jį laimėjo lietuvių duetas ir pateko į finalą. Taigi, latviai, kurie žaidė pirmieji, išeikvojo mažiau jėgų ir turėjo maždaug valanda ilgiau poilsio.

Kovoje dėl trečiosios vietos A. Knašo ir P. Stankevičiaus duetas be vargo susidorojo su pavargusiais varžovais iš Rusijos 2:0, pastarieji rimčiau pasipiriešino tik pirmajame sete.

Nuostabi kova

Artėjant finalo susitikimui, gausiai susirinkę žiūrovai meldė vieno – kad tik nepradėtų lyti. Ir maldos, rodos, padėjo: nors virš aikštyno kybojo tamsūs debesys, lyti pradėjo tik besibaigiant apdovanojimų ceremonijai. Lietuvių E. Vaškelio bei L. Petravičiaus ir latvių H. Rezga ir T. Smedins duetai dovanojo nuostabią kovą. Pirmajame sete pranašesni buvo lietuviai. O štai antrajame susitikimas vyko taškas į tašką, tačiau latviams pavyko išsaugoti nedidelę persvarą. Viską lėmė trečiasis setas. Jame mūsiškiai ėmėsi reikalus tvarkyti nuo pat pirmųjų sekundžių ir netrukus įgijo solidžią penkių taškų persvarą. Latviams ėmus mažinti skirtumą, pastebimai atgijo žiūrovai. „Vaška, varai!“, – skandavo lietuvės aistruolės. Joms latviškai atitarė šios šalies sirgalių grupelė. Sirgalių gretas dar labiau įaudrino emocingas E. Vaškelio žaidimas. Atrodė, kad įtampa lietuviams nė motais: jie užtikrintai rinko tašką po taško. Ir komentatoriui Pauliui Čyvui uždavus klausimą: ar latviai dar pasipriešins, paskutinį užtikrintą tašką dvikovoje tiesiogine ir perkeltine prasme padėjo lietuvių duetas: jų paduotas kamuolys nusileido varžovų aikštelės viduryje ir rezultatas trečiajame sete buvo 15:10. Dvikova užtruko 45 minutes.

Vertėjo pasistengti

O kiek lėmė pergalė šiose varžybose? Nugalėtojų duetas gavo 1150 Eur bei rėmėjų prizus, antrosios vietos laimėtojai – 800 Eur ir rėmėjų prizus, o trečiosios – 600 Eur bei rėmėjų prizus. Ketvirtosios vietos laimėtojams atiteko 450 Eur, penktosios-aštuntosios vietų laimėtojams –250 Eur piniginiai prizai. Ne mažiau svarbūs ir reitingo taškai. Nugalėtojų pora jų gavo net 120. Antrosios vietos laimėtojai – 108, trečiosios –  96, ketvirtosios – 84, penktosios-aštuntosios – po 72, devintosios-dvyliktosios – po 60, o tryliktosios-šešioliktosios – po 54 taškus.

Taigi, ant nugalėtojų pakylos aukščiausios pakopos užkopė E. Vaškelis ir L. Petravičius. Jiems Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas įteikė medalius, o  Seimo narys Jonas Jarutis savąjį prizą – Mikasa kamuolį. Antrosios vietos laimėtojams T. Smedins ir H. Rezga duetui teko sidabro medaliai bei Seimo nario Raimundo Martinėlio prizas – taip pat Mikasa kamuolys. O P. Stankevičiui ir A. Knašiui buvo įteikti bronzos medaliai bei „Rokiškio mėsinės“ prizai. Visi prizininkai taip pat gavo „Rokiškio sūrio“ dovanas.

Po firminį „Rokiškio sūrio“ sūrį taip pat parsiveš ir šio turnyro arbitrai, Lietuvos tinklinio federacijos komanda, bei gausios savanorių pajėgos, kurias koordinavo Tomas Baltrukėnas.

Vienas iš šios didžiulės sporto šventės organizatorių, šeimininkų – Velykalnio bendruomenės vadovas, tinklinio entuziastas Stasys Mekšėnas, kuri renginio vedėjas P. Čyvas apibūdino taip: „Žmogus – siela, žmogus – Rokiškis, žmogus – Velykalnis“ nuoširdžiai dėkojo arbitrams už puikų darbą (per tris varžybų dienas nebuvo didesnių traumų, apsieita be ginčų ir neaiškumų), sportininkams, bendruomenės jaunimui.

Rezultatai:

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą