Dviračių krosas Velniakalnyje driekėsi ir senąja motokroso trasa (foto + video) (0)

Publikuota: 2020-07-07 Kategorija: Sportas
Dviračių krosas Velniakalnyje driekėsi ir senąja motokroso trasa (foto + video)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Gausus varžybų dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos būrys.

Rokiškio sporto klubas „Viesulas“ liepos 4-ąją pakvietė dviratininkus pasivaržyti į tarptautinių „Sėlių taurės“ varžybų antrąjį etapą. Tarp važiuojančiųjų: ir dviratukus minantys mažyliai, ir patyrę šios sporto šakos meistrai. Velniakalnio kalvų ir kalvelių nepaniekino ir didžiausi rajone dviračių kroso meistrai: Artūras Dilys bei Valdas Pipikas.

Trasa – visiems skirtinga

Pirmieji savo dviratukais į Velniakalnio trasą išmynė mažieji. Jiems teko įveikti maždaug 300 m ilgio ratą: įkalnę į kalvelę ir keletą vingrių posūkių. Mažesnieji mynė du ratus, vyresnieji  – penkis. Nesvarbu, kada ir kaip kirto finišo liniją, pralaimėjusiųjų nebuvo: kiekvieną įveikusį distanciją sveikino ir saldžia dovanėle – šokoladuku – vaišino motociklų ir dviračių sporto entuziastas Romas Kišūnas.

Įdomu tai, kad karštą dieną vaikai buvo tikri energijos užtaisai: dar iki lenktynių ne vienas jų jau buvo numynęs po kelis ratus, dar tiek pat mynė ir įveikę trasą.

Buvo iššūkių

Po vaikų į trasą išvažiavo suaugusieji lenktynininkai. Turistų grupėje besivaržiusiems bei damoms teko įveikti du ratus po maždaug 3 km, o visi likę mynė septynis tokius ratus Velykalnio kalvelėmis ir slėniais. Dviratininkai šią trasą įveikė maždaug per 1 val. Visų suaugusiųjų grupių dviratininkams buvo duotas bendras startas. Tad žiūrovai nekantriai laukė, kada apsukus ratą pasirodys lyderiai. Įdomiausia dvikova bendrojoje įskaitoje buvo tarp A. Dilio ir Irmanto Bartaškos. Pastarasis po starto turėjo nemenką pranašumą. Tačiau jau įpusėjus distanciją, A. Dilys perėmė lyderystę ir užtikrintai laimėjo.

Belaukiant apdovanojimų kilo nemažai diskusijų apie trasą. Varžybų šeimininkas, Velykalnio bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas kartu su čia lenktyniavusiu sporto klubo „Viesulas“ vadovu R. Kišūnu neslėpė: dalis trasos eina senąja motokroso trasa, tad joje išlikę ir buvusių tramplinų liekanų. Taigi, gerai įsibėgėjus, nuo jų dviratininkams ir į orą pakilti galima.

S. Mekšėnas neslėpė: jei varžybos taps nuolatinėmis, tai verta apmąstyti ir trasos patobulinimus. Visų pirma – jos ilgis. Planuojama, kad ją ramiausiai galima pratęsti bent dviem kilometrais. Kitas klausimas: jos lygumas. S. Mekšėnui užsiminus, kad galbūt ją derėtų kažkaip palyginti, protestuoti ėmė dviratininkai, tarp jų ir A. Dilys su I. Bartaška. A. Dilys pabrėžė, kad nelygus kraštovaizdis, miško takeliai, skirtinga danga yra didelis privalumas. Dėl to trasa tampa įdomesne. Jos įvairovė leidžia ne tik atskleisti sportininko greitį, bet ir jo važiavimo technikos tikslumą.

Juk ir ši trasa turėjo staigmenų: leidimasis nuokalnėn ties naujuoju tvenkinėliu ir staigūs posūkiai ne vienam sportininkui baigėsi griuvimu. O stačios įkalnės patikrino, ar per karantiną nenukentėjo sportinė forma.

Įdomu ir kaimynams

Gana gausus būrys buvo svečių iš Latvijos. Artimiausi kaimynai – vos už 12 km nuo valstybinės sienos esančio Aknystės miestelio ekipa. Dar gausesnis buvo Livani miestelio dviratininkų būrys, taip pat buvo Ilukstės, Jekabpilio sportininkų. Jie neslėpė: ir trasa, ir lenktynės jiems patiko.

Neoficiali dvikova

Belaukiant rezultatų, į varžybas atvyko dar vienas žinomas rajono dviračių sporto entuziastas – verslininkas Valdas Pipikas. Jis netyčia supainiojo starto laiką: anksčiau buvo planuota, kad varžybas suaugusieji pradės 14 val., tačiau vėliau startas buvo dviem valandomis paankstintas. O V. Pipikas į šiuos pakeitimus tiesiog neatkreipė dėmesio. Tad ir atvyko gerokai per vėlai. Kad nebūtų veltui sugaišta diena, su juo į vieno rato dvikovą, žiūrovų džiaugsmui, stojo A. Dilys. Varžytuvės buvo draugiškos, jose nežymia persvara laimėjo pastarasis sportininkas.

Varžybų rezultatai:

Moterų, vyresnių nei 35m., grupėje pirmąją vietą iškovojo rokiškėnė Žydrūnė Ališauskienė, antra atvažiavo viešnia iš Latvijos, Ilūkstės, Sandra Macijevska.

Moterų iki 18 m. grupėje vienintelė dalyvė buvo Ana Gabriela Skruzmane iš Livani miesto (Latvija).

Turistų grupės vienintelis dalyvis buvo Janis Macijevskis iš Ilūkstės.

Vyrų, vyresnių nei 55 m., grupėje varžėsi trys Latvijos dviratininkai. Pirmasis trasą įveikė svečias iš kaimyninės Aknystės Juris Kuznecovs, antras buvo Roberts Malnieks iš Livani, o trečias – Leonids Valdonis, taip pat iš Livani.

45-55 m. amžiaus vyrų grupėje varžėsi keturi dalyviai. Artūras Dilys užtikrintai įveikė taip pat rokiškėną Vygantą Ališauską (atvažiavo antras), taip pat ir du varžovus iš Latvijos: Dainį Skruzmanį, iškovojusį trečiąją vietą, ir Kaspars Lipskį iš Livani.

35-45 m. vyrų grupėje varžėsi keturi sportininkai. Pirmasis atvažiavo rokiškėnas Robertas Šnioka, antras – Mindaugas Šarkauskas, o trečias atmynė svečias iš Selonia komandos Juris Zlobins.

Gausiausia dalyvių buvo 18-35 m. vyrų grupė: joje lenktyniavo šeši dviratininkai. Pirmasis buvo uteniškis Irmantas Bartaška, antrasis – Livani atstovas Armandas Macijevskis, o trečias – Niks Zlobins iš Selonia komandos.

Jaunuolių iki 18 m. grupėje varžėsi ir pirmąją vietą iškovojo Arns Fjodorovs, o antras liko Kristians Lipskis (abu iš Livani).

Vaikų 10-12 m. grupėje pirma atmynė Katrė Lipska (Jekabpilio atstovė), antras buvo Matas Adomavičius iš Rokiškio.

5-7 m. vaikų grupėje nugalėtoju tapo Pavels Macijevskis iš Ilūkstės, antrąją vietą laimėjo vilnietis Henrikas Jermakovas, o trečiąją – rokiškėnas Matas Minkevičius.

Mažiausiųjų, iki penkerių metukų, dalyvių grupėje trasą užtikrintai įveikė vienintelis dalyvis Kristupas Aleksiejus.

Bendrojoje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo A. Dilys, antrąją – I. Bartaška, trečiąją – A. Fjodorovs.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video