Du rokiškėnai iškovojo kelialapį į šių metų olimpiadą (0)

Publikuota: 2024-05-20 Kategorija: Sportas
Du rokiškėnai iškovojo kelialapį į šių metų olimpiadą
delfi.lt nuotr. / Šarūnas Vingelis ir Gintautas Matulis

Debrecene, Vengrijoje, vykusiose finalinėse olimpinės trijulių krepšinio (3 prieš 3) atrankos varžybose Lietuvos vyrų rinktinė pasiekė savo tikslą ir vasarą debiutuos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Pirmą reitingą turnyre turėję lietuviai lemiamame etape, pusfinalyje, 21:15 nugalėjo Lenkiją ir išvengė žūtbūtinio mūšio dėl vienintelio likusio laisvo bilieto, kuris atiteks trečios vietos laimėtojams. Pergalingu tapo Evaldo Džiaugio tolimas šūvis. Po šio epizodo lietuviai parkrito aikštelės viduryje ir pasidavė euforijai.

E. Džiaugys pelnė 9, Aurelijus Pukelis – 6, Gintautas Matulis – 4, o Šarūnas Vingelis – 2 taškus.

Dainiaus Novicko auklėtiniai keliaus į Paryžių, kur olimpiniame turnyre dalyvaus tik aštuonios komandos. Praėjusiose žaidynėse Tokijuje, kuriose trijulių krepšinis ir debiutavo, triumfavo Latvijos vyrai.

Prieš tai ketvirtfinalyje Debrecene mūsiškiai net 21:9 sutriuškino Ispanijos atstovus.

Puikiai iš toli pataikę (7/9 dvitaškiai, 77 proc.) lietuviai greitai įgijo solidžią persvarą ir ją ne tik išlaikė, bet ir dar padidino. Ispanai prametė visus 7 metimus iš distancijos.

A. Pukelis sukaupė 8, Š. Vingelis – 5, o E. Džiaugys ir G. Matulis – po 4 taškus. Net ir pralaimėję pusfinalį, lietuviai būtų turėję dar vieną šansą – rungtynes dėl trečios vietos. Pirmame pusfinalyje Prancūzijos krepšininkai sulig sudėtingu paskutiniu metimu 21:20 parbloškė Mongolijos vyrus. Pastarieji vėliau apmaudžiai 20:22 pralaimėjo ir oponentams iš Lenkijos, sučiupusiems paskutinį bilietą į šią vasarą vyksiančias Paryžiaus olimpines žaidynes.

Gintautas Matulis ir Šarūnas Vingelis yra kilę iš Rokiškio rajono.

Tiek vyrų, tiek moterų atrankos turnyre dalyvavo po 16 rinktinių. Lietuvos moterų rinktinė, kurią sudarė Kamilė Nacickaitė-Horst, Gabrielė Šulskė, Monika Grigalauskytė ir Giedrė Labuckienė, net neišėjo iš grupės, kur liko trečios.Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video