Bulių kautynės – kol kas masiškiausias renginys rajone po karantino (foto+video) (3)

Publikuota: 2020-07-14 Kategorija: Sportas
Bulių kautynės – kol kas masiškiausias renginys rajone po karantino (foto+video)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Kai kam iš trasos išvažiuoti prireikė ir techninės pagalbos.

Gerokai pavėluotai dėl karantino startavo Lietuvos autokroso ir bulių kauntynių čempionatas. Pirmasis jo etapas, surengtas Bajorų trasoje, tapo kol kas masiškiausiu šių metų rajono renginiu. Renginio vedėjas teigė, kad susirinko per tūkstantį žiūrovų, tačiau patys žiūrovai juokavo, kad vien automobilių čia suvažiavo maždaug tiek.

Tarsi gyvenimo būdas

Bajorų trasa, kaip ir kasmet, sutraukė ne tik rajono sporto aistruolius, bet ir svečius iš visos Lietuvos. Kadangi šios varžybos trunka maždaug 5-6 val., tai į jas žiūrovai susirengė kaip į iškylą. Su šeimomis, augintiniais. Atsivežė ir šašlykinių, nešiojamų šaldytuvėlių su gaiviaisiais gėrimais. Automobilių stogai ir bagažinės tapo tribūnomis. O tie, kurie norėjo stebėti varžybas nuo šlaitų, atsivežė patiesalus ar sulankstomas kėdeles. Tradiciškai šventėje buvo gausu vaikų.

Varžybų organizatoriai didelį dėmesį skiria saugumui. Todėl visa trasa buvo aptverta stop juostomis, posūkiuose išdėliotos krūvos senų padangų. Kai kurie žiūrovai iš jų įsigudrino netgi krėsliukus pasidaryti. Pavojingiausiose vietose trasa buvo aptverta spygliuota viela, kad drąsuoliams nekiltų noro sutrumpinti kelią link viešojo maitinimo įstaigų palapinių ar lenktynių metu „pamedžioti“ įdomesnių kadrų mobiliaisiais.

Žiūrovai drausmingėja: renginio vedėjui vos porą kartų teko priminti, kad žiūrovai pasitrauktų toliau nuo trasos.

Plius dešimt taškų ir rizika teisėjams

Kaip įprasta tokiose lenktynėse, buvo du važiavimai ir finalinės lenktynės. Tik gausiausioje – automobilių, kurių variklio tūris 1,6 l, – autokroso grupėje prireikė trečiojo papildomo važiavimo: pirmieji aštuoni lenktynininkai kelialapius į finalą gavo po dviejų važiavimų, o dėl dar dviejų lėtesniems teko kovoti persirungime.

Visuomet tokiose varžybose laukiamiausia rungtimi būdavo sunkiųjų „bulių“ varžytuvės specialiai paruoštais automobiliais. Deja, šiemet šios varžybos kiek nuvylė. Mat sunkiųjų bulių varžėsi tik trys. Nors faktiškai tik du, nes rokiškėnas Aidas Kandroška vairavo paprastą volvo markės automobilį. Kadangi automobilių buvo tik trys, tai didžiąją važiavimo dalį jie vieni kitus vaikė po trasą. Kupiškėnas sportininkas „pagavo“ ir apvertė A. Kandroškos volvo tiesiojoje trasos viršuje. A. Kandroškos automobilio virtimas buvo efektingas: jis taip ir liko demonstruoti savo dugną. Renginio vedėjas paskelbė, kad jį apvertusiam vairuotojui skiriama dešimt taškų. O žiūrovai pridūrė: „dešimt taškų minus vienas teisėjas“. Mat automobilis nuvirto kaip tik ten, kur stovėjo du trasos arbitrai. Laimė, jie spėjo akmirką iki virtimo pasitraukti iš incidento vietos, ir nenukentėjo.

Kur kas įdomesnės buvo lengvųjų bulių kautynės: jose netrūko ir susidūrimų, ir virtimų.

Finaluose – ir rokiškėnų dvikovos

Moterų ir jaunimo grupėje dėl pirmosios vietos kovojo rokiškėnė, kuri šią trasą gali vadinti gimtąja – Eglė Strumskytė. Deja, ji turėjo pripažinti, kad uteniškė Monika Tutinaitė buvo greitesnė. O trečioji atvažiavo šiaulietė Ema Vitkauskaitė. 1,6 l klasės varžybose po atkaklios kovos pirmas atvažiavo Darius Januševičius, aplenkęs Dmitrijų Prokopovą, o trečias finišo liniją kirto Aidas Pukėnas. 2 l klasėje rokiškėnai sirgo už Vytautą Strazdauską. Jis atvažiavo antras, nusileidęs tik Andriui Lagunovui. Open klasės lenktynių pirmieji važiavimai rokiškėnui Žilvinui Lingei atrodė tik lengvas pasivažinėjimas: jau pirmajame rate nuo artimiausių persekiotojų jis atsiplėšdavo puse rato, o važiavimo pabaigoje kelis lėtesnius varžovus aplenkdavo visu ratu. Tačiau finale jis sutiko labai rimtą pasipriešinimą. Jis leido save aplenkti Artūrui Matuliui, o vėliau ir rokiškėnui Lukui Kirilovui. Ž. Lingė tik paskutiniajame rate susigrąžino lyderio poziciją, o antrasis atvažiavo L. Kirilovas, trečioje vietoje palikęs A. Matulį.

Lengvųjų bulių varžybos daugeliui sportininkų baigėsi anksčiau laiko. Kai kurie automobiliai po susidūrimų tiesiog nebevažiavo, o vienas netgi iš po kapoto „papylė“ baltų dūmų debesį. Išvažinėtoje trasoje net tokia menka problema, kaip atplėštas bamperis, kai kuriems lenktynininkams padarė nemažai bėdų. Nerijaus Petriškio „bulius“ apsivertė visai prie starto finišo linijos. Jis žiūrovų pastangomis vėl buvo pastatytas ant ratų. Tik tam, kad apsukęs ratą, vėl apvirstų, lygiai toje pačioje vietoje.

O štai sunkiųjų bulių važiavimas tapo A. Kandroškos keršto akcija. Vienas iš trijų bulių užgeso ir nebeužvažiavo į pirmąją įkalnę. Tad likęs važiavimas buvo kupiškėno, kuris antrajame važiavime apvertė A. Kandrošką, ir jo santykių aiškinimosi arena. Čia pravertė lengvesnio automobilio pranašumas: išsiveržęs į priekį, A. Kandroška kiekviename rate didino persvarą tam, kad pritykintų prie kupiškėno automobilio galo. Mat tik taip įmanoma tokį „bulių“ apversti. Taip ir įvyko. Po smūgio kupiškėno mašina nebeatsigavo ir A. Kandroška lydimas žiūrovų plojimų, apsuko dar porą ratų ir išdidžioje vienatvėje finišavo.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą