Bėgimo takelis gali tapti pirmu žingsniu pradedant aktyvų gyvenimą (0)

Publikuota: 2021-09-10 Kategorija: Sportas
Bėgimo takelis gali tapti pirmu žingsniu pradedant aktyvų gyvenimą
Asociatyvi nuotr.

Visi norime būti sveiki ir laimingi. Tam pasiekti yra daugybė skirtingų būdų ir priemonių, tačiau ne veltui pirmąsias sąrašo pozicijas užima aktyvus gyvenimo būdas. Teigiama, kad būtent judėjimas gerina tiek fizinę, tiek psichologinę savijautą, didina ištvermę ir energingumą. Bėda ta, kad žengti pirmąjį žingsnį ir pradėti aktyvų gyvenimą, pasirodo, dažnai esanti ne lengva užduotis. Tam, kad neliktų noro atidėlioti, pristatome 6 priežastis, kodėl bėgimo takeliai turėtų tapti pirmu žingsniu pradedant aktyvų gyvenimą.

Priežastis nr. 1: paprasta naudotis

Pradedant gyventi aktyvų gyvenimą, norisi, kad pirmieji žingsniai būtų kaip įmanoma lengvesni ir nesukeltų nemalonių pojūčių. Pripažinkim, įvairūs raumenų patempimai ir skausmai ne vieną mūsų atbaido nuo sporto. Viso to galima išvengti renkantis paprastus, tačiau efektyvius kardio treniruoklius, tokius kaip bėgimo takelis.  Juk kas gali būti lengviau nei užlipti ant bėgimo takelio, spustelėti kelis mygtukus valdymo skydelyje ir pasirinkus patinkančią programą leistis bėgti?

Priežastis nr. 2: bėgimo takeliai taupo laiką ir yra patogūs

Turint bėgimo takelį namuose, nereikia gaišti laiko važiuojant į sporto salę, o subjuręs oras nebetampa priežastimi praleisti sporto dieną. Ant bėgimo takelio namuose galima bėgioti tiek ryte, tiek vakare, žiūrint televizorių, klausantis mėgstamos muzikos ar tinklalaidės. Daugeliui profesionalūs bėgimo takeliai net tampa virtualių maratonų pradžia.

Jeigu nerimaujate, kad bėgimo takelis namuose užims per daug vietos, specializuotose fizinėse ar internetinėse sporto parduotuvėse galite rasti sulankstomų bėgimo takelių. Tad jeigu iki šiol nepirkote treniruoklio dėl vietos trūkumo kambaryje, šią problemą paprastai išspręsite įsigiję sulankstomą bėgimo takelį.

Priežastis nr. 3: judėjimas gerina nuotaiką

Taip, jūs tikrai perskaitėte teisingai – bėgiodami lauke ar ant bėgimo takelio būsite laimingesni. Bėgiojimas yra aerobinis pratimas, panašiai, kaip važiavimas dviračiu, kuris skatina smegenis gaminti daugiau už laimę atsakingų cheminių medžiagų endorfinų. Dėl to bėgiodami mechaniniu ar elektriniu bėgimo takeliu ne tik jausitės geresnės nuotaikos, bet ir lengviau atsikratysite nerimo ar depresijos. Taigi, kuo daugiau bus naudojamas treniruoklis – bėgimo takelis – tuo laimingesni jausitės.

Priežastis nr. 4: padeda numesti svorio

Pagalba atsikratant nepageidaujamų kilogramų – tai dar viena priežastis, kodėl verta rinktis bėgimo takelius aktyvaus gyvenimo pradžiai. Ant bėgimo takelio nubėgę 16 km sudeginsite maždaug 100 kalorijų. Tai išties nemažai, žinant, kad šį skaičių nesunku padidinti, jeigu treniruotės metu bėgsite pilnu greičiu ir/ar pasinaudoję bėgimo takelių siūlomomis funkcijomis padidinsite treniruotės intensyvumą.

Priežastis nr. 5 – bėgiojimas didina kaulų tankį

Reguliariai sportuodami su bėgimo takeliu ne tik padidinsite raumenų masę ar numesite papildomą kilogramą, bet ir padidinsite mineralų kiekį kauluose. Didesnis mineralų kiekis kauluose, geriau žinomas kaip kaulų tankis, užtikrina, kad pastarieji išliktų tvirti. Paprasčiau tariant, reguliariai naudodami bėgimo takelį, atitolinate tokių ligų, kaip osteoporozė riziką.

Priežastis nr. 6 – bėgimo takeliai stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą

Bėgiojimas ar net vaikščiojimas ant bėgimo takelio turi teigiamos įtakos širdies veiklai. Mokslininkai įrodė, kad naudojant bėgimo takelį sumažėja blogojo cholesterolio kiekis ir padidėja gerojo gamyba. Tai tik dar kartą patvirtina, kad reguliarus sportas pagerina kraujotaką ir stiprina širdies veiklą.

Išdrįskite žengti pirmus žingsnius aktyvaus gyvenimo link

Bėgimo takelių kaina ne vieną sulaiko nuo pirmojo žingsnio aktyvaus gyvenimo link. Visgi profesionaliose internetinėse sporto parduotuvėse visada galima rasti patrauklių pasiūlymų populiariausiems prekiniams ženklams – inSPORTline, Nordic Track, Reebok, TechnoGym ir kt. Jeigu nuolaidos norimam treniruokliui nerandate, arba ji vis tiek neatitinka jūsų biudžeto, visada galima pasinaudoti galimybe bėgimo takelį pirkti išsimokėtinai. Kokį bėgimo takelį pasirinksite – mechaninį, elektrinį, mini ar profesionalų, priklausys tik nuo jūsų poreikių ir išsikeltų tikslų. Tačiau galite būti tikri, pradėję aktyviau judėti iš karto jausitės laimingesni.

 

Užs. nr. 1447.

Dalintis naujiena

Sponsored Video