Autokroso ir „bulių kautynių“ varžybos: gausiai susirinkę žiūrovai gavo lauktą adrenalino dozę (video+foto) (4)

Publikuota: 2019-08-19 Kategorija: Sportas
Autokroso ir „bulių kautynių“ varžybos: gausiai susirinkę žiūrovai gavo lauktą adrenalino dozę (video+foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Autokroso ir „bulių kautynių“ varžybose netrūko adrenalino.

Jau du savaitgalius iš eilės rajono automobilių sporto mėgėjai gali džiaugtis įspūdingais reginiais.  Praėjusį savaitgalį rajoną drebino ralis, o šį – Lietuvos autokroso ir „bulių kautynių“ čempionato etapas Bajorų trasoje. Rokiškėnai įrodė, kad jie ištroškę aštrių reginių: link trasos nusidriekė automobilių eilės.

Varžybų ir iškylos hibridas

Autokroso ir „bulių kautynių“ varžybos imlios laikui: du kvalifikaciniai ir finalinis važiavimai, o pertraukose tarp jų dar lyginama ir laistoma trasa. Taigi, rokiškėnai, vykdami į šias varžybas pasiruošė tarsi iškylai. Kadangi trasa puikiai matoma nuo kelio, tai nemažai žiūrovų įsitaisė tiesiog savo mašinų bagažinėse ar netgi ant automobilių stogų. Tie, kurie paliko mašinas aikštelėse, galėjo varžybas stebėti tiesiog nuo Bajorų trasos šlaitų. Buvo matyti nemažai šeimų su mažyliais.

Žiūrovai atsivežė paplūdimio skėčius, sulankstomas kėdutes, pasitiesė patiesalus. Prie daugelio buvo matyti iškylų pintinaitės su maistu ir gėrimais, vėjas nešė kepamų šašlykų kvapą. Tie, kurie tingėjo maistą gamintis patys, galėjo jo nusipirkti lauko kavinukėse. Ypač populiari tarp poilsiautojų buvo kava su ledukais.

Dovanojo įspūdingų vaizdų

Kadangi Bajorų trasa rokiškėnams mintinai žinoma, tad gausi žiūrovų minia netruko „nusėsti“ geriausias vietas. Deja, jau netrukus daugeliui teko „nešti muilą“ iš pamėgtų vietų. Mat dėl sausų orų, nepaisant to, kad trasa buvo sulaistyta, pirmiesiems automobiliams pravažiavus pakilo toks dulkių tumulas, kad žiūrovams net kvapą užgniaužė ir akis ėmė graužti. O ir automobilius įžiūrėti šiame smėlio kamuolyje – sudėtinga. „Kažin, ar jie patys bent mato, kur važiuoja?“ – bambėjo atsitraukdami aukščiau ant šlaito, ten, kur dulkės nesiekia, žiūrovai.

Autokroso žinovai aptarinėjo šių metų naujienas. Įdomu, kad į šias varžybas atvažiavo nemažai svečių: ir sportininkų, ir aistruolių, iš kitų rajonų. Netgi iš kaimyninės Aknystės (Latvija). Taigi, svečiai teigė, kad Bajorų trasa įdomesnė ir sudėtingesnė, nei, pavyzdžiui, Biržų.

Gal todėl ir įspūdingų vaizdų netrūko jau kvalifikaciniuose važiavimuose: automobiliai aršiai konkuravo dėl geresnių vietų trasoje, netgi autokroso lenktynėse netrūko susidūrimų ir vertimų. O kai mašinos, blerbdamos atšokusiomis skardomis, lėkė dulkių debesyse, ne vienas čiupo mobilųjį, šiems įdomiems vaizdams užfiksuoti.

Atkaklumas puošia

Viena iš tų akimirkų, kai žiūrovai sustingo iš siaubo, buvo dar kvalifikaciniuose važiavimuose. Atkakliausiu varžybių dayviu pelnytai vadintinas 2 l darbinio variklių tūrio automobilių autokroso klasėje 91-uoju numeriu pažymėtu automobiliu startavęs Deividas Cibulskis. Jis trasoje lėkė ganėtinai agresyviai, todėl  automobilis po sudėtingo posūkio pakilo į orą, apsisuko ir vertėsi į trasos pakraštyje sukrautą padangų krūvą. Ir įstrigo joje aukštyn ratais. Kelias akimirkas, kurios, atrodė kaip visa amžinybė, trasoje tvyrojo mirtina tyla. Pralėkus pro šalį kitiems automobiliams, grupė žiūrovų nubėgo žiūrėti, kas nutiko vairuotojui. Dideliam žiūrovų palengvėjimui, jis pats išlindo iš automobilio. Pasirodo, lenktynininkas po tokio virtimo buvo net nesužeistas. Akivaizdu, kad kvalifikacinį važiavimą lenktynininkas turėjo stebėti kartu su žiūrovais. Užtat traktoriumi išvilkus automobilį iš padangų krūvos, D. Cibulskis gerokai suplota mašina kovas tęsė jau kitame kvalifikaciniame važiavime. Ir pasirodė jame gan sėkmingai. Ir finaliniame važiavime jis įveikė daugiau nei pusę trasos ratų, deja, apgadinta mašina neatlaikė finalo įtampos ir po jo buvo išvilkta visureigio.

Įdomių virtimų buvo ir kitose grupėse. Ne vieną automobilį pertraukose tarp važiavimų teko reanimuoti mechanikų komandai. Kai kurie buvo sugadinti nepataisomai, pavyzdžiui, nuo varžovų smūgių išmušti ratai, kitam smūgis buvo toks stiprus, kad iškrito kuro bakas. Kiek bamperių ir kitų apdailos detalių buvo palikta trasoje, žino tik greiderio vairuotojas, kuris šiuos trofėjus nustumdė nuo važiuojamosios dalies.

Rokiškėnams nepasisekė

Moterų ir jaunimo klasėje rokiškėnai audringais plojimais palaikė Eglę Kundrotienę. Ši trasa jai, galima sakyti, gimtoji. Tad ir kvalifikaciniuose važiavimuose ji po atkaklios kovos už nugaros paliko visus varžovus. Jos 80-uoju numeriu pažymėtas „golfas“ tiesiog skriejo trasa. O kas nutiko finaliniame važiavime, sunku pasakyti. Mat sėkmingai startavusi rokiškėnė dar gerą trečdalį ratų buvo lyderė, paskui ją aplenkė šiaulietis Dovydas Domarkas. Tačiau kuo toliau, tuo labiau rokiškėnės tempas lėtėjo: akivaizdu, kad kažkodėl „nebetraukė“ automobilis. Ir, galutinėje etapo įskaitoje, ji taip ir liko be medalio.

Nepasisekė ir „Open“ klasės vienam lyderių – Žilvinui Lingei. Dėl pirmosios vietos abiejuose kvalifikaciniuose etapuose konkuravęs rokiškėnas finalinio važiavimo, deja, nepabaigė.

Automobilių, kurių variklių darbinis tūris yra 1,6 l, autokroso varžybas laimėjo Egidijus Nevulis. Automobilių, kurių variklių darbinis tūris yra 2 l, varžybų nugalėtoju tapo šiaulietis Raimundas Montvila. Šioje kategorijoje trečiąją vietą laimėjo rokiškėnas Gražvydas Strazdauskas. Open klasės nugalėtoju tapo Pakruojo atstovas Paulius Šniukas.

„Bulių kautynės“ ar lenktynės?

„Bulių kautynės“ vyko dviejose kategorijose: lengvųjų ir sunkiųjų „bulių“. Lengvųjų gretos buvo gausesnės, tad ir varžybose buvo daugiau kontaktų ir įspūdingų akimirkų. Sunkiųjų „bulių“ kautynėse rokiškėnai išvydo legendinį „Vampyrą“ – Vytauto Vainausko „Pobiedą“. Jei kvalifikaciniuose važiavimuose ji buvo lėta ir ganėtinai neaktyvi, tai finaliniame važiavime būtent ji ir kėlė daugiausiai intrigos. Mat „bulių“ gretos šiame etape buvo negausios: tik šeši sunkiasvoriai. Ir pirmąjį kvalifikacinį važiavimą iš jų baigė tik vienas. Finaliniame išlikimo kovą laimėjo trys. Jie pusę finalo laiko taip ir vaikė vienas kitą po trasą. Kaip jau minėta, charakterį finale pademonstravo būtent „Vampyras“, kuris gerokai aplamdė varžovams šonus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą