Atminties turnyras sukvietė rajono futbolo komandas (video + foto) (0)

Publikuota: 2021-10-31 Kategorija: Sportas
Atminties turnyras sukvietė rajono futbolo komandas (video  + foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Atminties turnyro nugalėtojai SK Entuziastai.

Tradicinis Rokiškio futbolo klubo rengiamas Romano Zimariovo atminimo turnyras šiemet kiek pakeitė formatą. Jis tapo Atminties turnyru, skirtu atminti ne tik komandos lyderiui, pirmajam kapitonui R Zimariovui, bet ir kitiems klubo nariams, iškeliavusiems į Amžinybę: Gintarui Peciukoniui, Genadijui Fitingovui, Salvijui Mikulėnui atminti.

Idėja surengti Atminties turnyrą kilo rugsėjo pradžioje, per kasmetinį klubo narių susirinkimą. Jame, tradiciškai, tylos minute buvo pagerbti ir į Amžinybę išėję komandos nariai bei klubo bičiuliai. Prie klubo ištakų stovėję Romanas Zimariovas (futbolininko figūra klubo herbe simbolizuoja būtent pirmąjį klubo komandos kapitoną), Gintaras Peciukonis, Salvijus Mikulėnas. Taip pat ir daug savo jėgų, laiko futbolo populiarinimui rajone skyręs treneris Genadijus Fitingovas, kuris ne tik pats žaidė, bet į futbolininko kelią išlydėjo gausų būrį jaunųjų rokiškėnų, buvo daugelio turnyrų arbitru. Klubo prezidento Eriko Gaigalo idėją rengti Atminties turnyrą entuziastingai palaikė visa klubo bendruomenė.

Taigi, spalio viduryje startavo Atminties turnyras, kuriame varžėsi penkios rajono ekipos. Jų amžius ir sudėtis labai įvairi: nuo pirmuosius žingsnius ant vejos žengiančio jaunimo, iki patyrusių pagrindinės komandos žaidėjų bei veteranų. Simboliška, kad turnyras finišavo spalio 30-ąją, kaip tik prieš Visų šventųjų dieną ir Vėlines.

Rungtynes dėl trečiosios vietos užtikrintai laimėjo Kūno kultūros ir sporto centro-Tornado komanda, įveikusi Lituanicos žaidėjus.

O finalas buvo labai intriguojantis: Viltis – SK Entuziastai Pastaroji komanda dėl šio turnyro netgi paprašė atidėti Mažų miestelių krepšinio lygos rungtynes. „Dviejų rungtynių – ir futbolo, ir krepšinio – per savaitgalį negalėjome sužaisti“, – sakė komandos lyderis Tomas Trumpa.

Intrigą kėlė ir tai, kad abiejose komandose žaidė faktiškai pagrindinė Rokiškio futbolo komanda. Sirgaliai, kurie  į Juozo Tūbelio progimnazijos stadioną rinkosi labai gausiai, galėjo mėgautis puikiu oru ir puikiu futbolo reginiu.

Pirmosios pirmojo kėlinio minutės žadėjo ypatingą intrigą. SK Entuziastai futbolininkai Renatas Giriūnas ir Karolis Kvedaravičius puikiomis atakomis įtvirtino savo komandos pranašumą 2:0. Vilties žaidėjai skubėjo lyginti rezultatą. Tačiau entuziastų gynybos linija buvo sunkiai pramušama. Abi komandos didžiąją rungtynių dalį žaidė pozicinį žaidimą, ieškodamos spragų varžovų gynyboje. Saugi dviejų įvarčių persvara SK Entuziastai komandai leido ramiai žaisti kamuolį aikštės viduryje, pernelyg nesiveržiant prie varžovų vartų, o tuo pačiu neatidengiant savų pozicijų. Vilties komandos lyderiai ragino saviškius žaisti plačiau aikštėje. Įpusėjus antrajam kėliniui, Vilties žaidėjams nebeliko kur trauktis. Ir prie entuziastų vartų viena po kito buvo rengiamos atakos, keliami kampiniai. Kadangi į atakas jungėsi ne tik saugai, o neretai – ir gynėjai, atsirado spragų gynyboje. Besibaigiant antrajam kėliniui K. Kvedaravičiaus ir R. Giriūno duetas pavyzdinės kontratakos metu nuginklavo Vilties varitininką. Rezultatu 3:0 rungtynes laimėjo SK Entuziastai. Įvarčius pelnė: du – R Giriūnas ir vieną – K. Kvedaravičius.

Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas R. Giriūnas, geriausiu vartininku – entuziastų vartų sargas Ernestas Matiukas, o daugiausiai įvarčių pelnė Kūno kultūros ir sporto centro – Tornado komandos žaidėjas Erikas Matešiūnas.

Sk Entuziastams ši pergalė itin svarbi ir dėl to, kad jie šį turnyrą laimėjo po dešimties metų pertraukos.