Šaldymo kilimėlių bandymai: baseinėlis ir fontanai (foto) (6)

Publikuota: 2019-07-20 Kategorija: Sportas
Šaldymo kilimėlių bandymai: baseinėlis ir fontanai (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Apie kilimėlių sandarumą kalbėti nebetenka...

Jei kas šiltą vasaros dieną norėjo pasigrožėti fontanais ir baseinėliu, tokį reginį būtų pamatęs ledo aikštelėje. Čia buvo atliekami šaldymo kilimėlių bandymai. Ir testas pateikė nemažai atsakymų į rūpimus klausimus.

Testo metas...

Šaldymo kilimėlių testavimui rajono ledo ritulio entuziastai atliko didelį namų darbą: sutvarkė statybininkų apšniaukštą aikštelę taip, kad buvo galima ištiesti visus 477 kilimėlius. Pastarieji kruopščiai sunumeruoti, ir ištiesti ne atsitktine tvarka, o iš eilės, kad būtų galima vėl tvarkingai pakloti. Atliekant bandymus šie kilimėliai pripildomi skysčio ir stebima, kur sistemoje yra nesandarumo. O nesandarumų čia daug. Teoriškai, jei sistema sandari, specialaus skysčio nuotekio būti neturėtų. O čia vos jį paleidus, ima švirkšti fontanai, daug fontanų.

Tuo savo akimis įsitikino rajono meras Ramūnas Godeliauskas. Vos pabandžius kilstelti vieną iš paklotų kilimėlių, jame buvęs skystis pradėjo švirkšti tokia srove, kad bandymų stebėtojams, įskaitant merą, teko skubiai pasitraukti, nes skysčiu būtų nuprausti nuo galvos iki kojų.

Neūkiškumo daug...

Nors kilimėlių nesandarumas matomas plika akimi, tačiau specialistams reikia ekspertų nuomonės. Tad kilimėlių testavimą stebėjo šios srities asas, UAB „Šaltoji banga“, kuri įrenginėja analogiškas ledo ritulio aikšteles ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, direktorius Vladislavas Laurinavičius. „Rokiškio Sirena“ klausė jo nuomonės, ką mano apie ledo ritulio aikštelę.

Pašnekovas neslėpė: iš pat pradžių ledo ritulio aikštelė buvo lyg ir neblogai įrengta. Tačiau jos didžiausia bėda – netinkama priežiūra arba jos nebuvimas. „Pažiūrėkite į jos aplinką. Tai labai daug pasako“, – nedaugžodžiavo ekspertas. Apie kilimėlių sandarumą jis irgi turi savo nuomonę: „Kaip dar aplinkosaugininkai jūsų baudomis neauklėjo“. Mat šaldant ledą, šie kilimėliai pripildomi specialaus skysčio – etilenglikolio. O kur nuteka jis iš nesandarių šaldymo kilimėlių? Etilenglikolis – brangus skystis, jo litras kainuoja keletą eurų. Taigi, nesandarių kilimėlių dėka aikštelės priežiūros kaštai smarkiai išauga. Be to, ekspertas daro prielaidą, kad kai kurie kilimėliai dar yra ir užkimšti į sistemą patekusių šiukšlių.

Apie tai, kad būtų galima bandyti paleisti testuoti šaldymo mašiną, ir kalbos nėra.

Tad ką daryti?

Pasak „Šaltosios bangos“ vadovo, yra dvi išeitys: atlikinėti bandymus ir tvarkyti kilimėlius vietoje, aikštelėje. Arba surinkti visus kilimėlius, sukrauti į sunkvežimį ir vežti testuoti į „Šaltąją bangą“, specialiame įmonės stende. Ir parsivežti jau testuotus ir sutvarkytus. Tačiau tai laikui labai imlus procesas, kuris truktų maždaug mėnesį. Kurį sprendimą geriau pasirinkti? Apie tai ir diskutavo rajono meras R. Godeliauskas, „Šaltosios bangos“ direktorius V. Laurinavičius ir Ledo ritulio klubo vadovas Rimantas Sakaitis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą