Vyriausybė siūlo savo ir savivaldybių tarybų posėdžius leisti organizuoti nuotoliniu būdu (0)

Publikuota: 2020-03-16 Kategorija: Savivalda
Vyriausybė siūlo savo ir savivaldybių tarybų posėdžius leisti organizuoti nuotoliniu būdu
Rokiškio Sirena nuotr. / Televizorius

Vyriausybė siūlo leisti Ministrų kabinetui, taip pat šalies savivaldybių taryboms posėdžiauti nuotoliniu būdu.

Šie pakeitimai, kartu su kitais pirmadienį priimtais Vyriausybės siūlymais, yra reakcija į pasikeitusias darbo sąlygas dėl įvesto karantino ir koronaviruso grėsmės. Pataisos ypatingos skubos tvarka teikiamos Seimui. 

„Norėdami užtikrinti visų valstybės institucijų sklandžią veiklą, ir laiku priimamus sprendimus, teikiame Vietos savivaldos įstatymo pataisų projektą dėl galimybių savivaldybių taryboms organizuoti savo tarybų posėdžius nuotoliniu būdu ir priimti reikiamus sprendimus“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė R. Tamašunienė.

Ministrų kabinetas pirmadienį pritarė Vyriausybės įstatymo pakeitimui, siūlančiam numatyti, kad Vyriausybės posėdžiai ir pasitarimai gali būti organizuojami „nuotoliniu būdu realiu laiku elektroninėmis ryšio priemonėmis“.

Analogiški sprendimai siūlomi ir Vietos savivaldos įstatyme, kuris šiuo metu nuotolinio darbo galimybės nenumato, tad savivaldybių valdžios darbas, kai politikai negali fiziškai rinktis į posėdžius, anot Vidaus reikalų ministerijos, gali būti paralyžiuotas.

Tiek priimant sprendimus ministrams, tiek savivaldybių tarybų nariams, teisės aktuose keliama sąlyga užtikrinti jų tapatybės ir balsavimo rezultatų nustatymą.

 R. Tamašunienė dar kartą paragino sekti nuotolinio darbo pavyzdžiu ir įmones bei kitas institucijas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video