Skaitytoja: Joneliškių kaimo kapinės panašėja į džiungles (17)

Publikuota: 2020-05-29 Kategorija: Savivalda
Skaitytoja: Joneliškių kaimo kapinės panašėja į džiungles
Skaitytojos nuotr. / Joneliškių kaimo kapinės

Lankydama savo artimųjų kapus, Rokiškio rajono Panemunėlio seniūnijos Joneliškių kaime esančiose kapinaitėse, moteris išvydo žole apaugusius kapus skiriančius takus. Aplink neseniai lankytas kapavietes žolės buvo nurautos žmonių, tą patį padariusi ir ji pati, tačiau kitur vaizdas primena džiungles.

Moteris kreipėsi į „Rokiškio Sirenos“ redakciją, teiraudamasi, kas yra atsakingi už kapinių teritorijos tvarkymą ir prašė viešumo. Situaciją sutiko pakomentuoti Panemunėlio seniūnijos seniūnė Dalia Dubenčiukienė.

Už kapinių priežiūrą yra atsakinga seniūnija, tačiau mes turime tik du darbuotojus, galinčius atlikti ūkio darbus, todėl nespėjame fiziškai. Karantinas mus labai suvaržė, todėl negalėjome priimti sezoniniam darbui daugiau darbininkų. Atlaisvinus karantino sąlygas, ėmėmės priežiūros darbų, tačiau viską darom eilės tvarka. Aplink kapinaites vakar jau buvo nupjauta žolė. Tai atliko darbuotojas su traktoriuku. Vakar ir šiandien sutvarkyta dalis kapinių teritorijos. Ten darbininkai žolę pjauna trimeriu, todėl darbai tikrai jau yra pajudėję.

Žmonės pyksta, kad pjaudami žolę su trimeriu darbininkai aptaško paminklus, tačiau su žirklėmis šio darbo neatliksim. Stumdoma žaliapjovė nepravažiuoja, kapai išsidėstę bet kaip, nėra tvarkos, eilių. Vieni pyksta, kad šienaujama, kiti kad nenušienauta.

Buvo didžiulis darbo jėgos trūkumas. Karantinas sustabdė visus darbus. Dabar kiek galim, tiek tvarkom. Seniūnijoje turim 7 ha šienaujamų plotų. Jei ne traktoriukas, pusė seniūnijos teritorijos dar būtų nenušienauta. Nei vienais metais nesame turėję tokios padėties, žmonių trūko, todėl ir darbas buvo sustojęs“ - situaciją komentavo seniūnė D. Dubenčiukienė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video