Bronis Ropė: kuo greičiau renovuosime daugiabučius, tuo daugiau pinigų sutaupysime (13)

Publikuota: 2018-10-27 Kategorija: Savivalda
Bronis Ropė: kuo greičiau renovuosime daugiabučius, tuo daugiau pinigų sutaupysime
Monikos Meilutės nuotr. / Bronis Ropė rokiškiečiams pristatė daugiabučių namų renovacijos subtilybes

Spalio 27 dieną Rokiškyje lankėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys Bronis Ropė. Ilgamečio Ignalinos mero vizito tikslas buvo papasakoti Ignalinos rajono „evoliuciją“ į renovuotų daugiabučių sostinę ir taip susirinkusiuosius supažindinti su daugiabučių namų renovacijos subtilybėmis.

Pavyzdys – Ignalina

Susirinkimas prasidėjo strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės Gražinos Švanienės trumpa kalba apie Rokiškio rajono problemą – didelį gyventojų nenorą renovuoti daugiabučius namus.

Po pristatytos problemos, pranešėjas B. Ropė papasakojo Ignalinos miestelio istoriją. „Dar 1992 metais Ignalina buvo šildoma dyzelinu – tai kainuodavo apie penkis milijonus litų. Vėliau buvo pereita prie mazuto, tačiau ir tai sutaupyti neleido. Jau tada supratome, kad reikia keisti šildymo pobūdį, kuris mažiau atsilieptų būsto savininko piniginei,“ – kalbėjo pranešėjas.  Pastarasis teigė, jog pradėjus vykdyti projektą ignaliniečiai į tai taipogi žvelgė skeptiškai, tačiau aktyvaus ir tiesioginio bendravimo dėka pavyko pakeisti gyventojų požiūrį. To pasekoje šiuo metu Ignalinos rajone daugiabučių ir viešųjų pastatų renovacijos procesas yra visiškai užbaigtas. Pilnai atnaujintas ir šilumos ūkis.

B. Ropė pasakojo, jog buvo pastebėta , kad šildymo sezonas renovuotuose daugiabučiuose namuose Ignalinos rajone sutrumpėja net pusantro mėnesio – ir prasideda, ir baigiasi 3 savaitėm ankščiau. Taipogi rajone šildymo sezono pradžią skelbia... patys gyventojai. “Nustatoma tik viešųjų pastatų šildymo sezono pradžia. Visą kitą kuruoja patys privačių būstų gyventojai,” – neigiamą žmonių požiūrį į renovacijas pakeisti mėgino B. Ropė.

Baisiausias rodiklis – kaina

Pranešėjas pasakojo, jog nereikėtų bijoti ir renovacijos kainos – ši išdalinta taip, jog mėnesinis paskolos mokestis prilygsta įprastinei šilumos kainai. “Patikinu, kad dvidešimt metų atsiperka visos renovacijos išlaidos: nerenovuotame name šildymo sezonu vienam kvadratiniam metrui apšildyti yra sunaudojama apie 120-130 kilovatų, po renovacijos 50-60 Kw,” – statistiškai kalbėjo “renovacijos tėvas”.

B. Ropė atkreipė dėmesį ir į tai, jog daugelis žmonių renovacijos vengia todėl, kad yra susidėję naujus plastikinius langus, susitvarkę balkonus – juk renovacijos metus viskas būtų “išlupta”, todėl kam už viską mokėti antrą kartą? Pastarasis teigė, jog kai kurių žmonių ankščiau įsidėti langai atitiko reikiamus renovacijos standartus, todėl renovacijos metu jie keičiami nebuvo. “Maža dalis langų tiko, todėl jų nekeitėme,” – sakė B. Ropė.

Susirinkimo pabaigoje “Renovacijos tėvu” dažnai vadinamas Bronis Ropė užtikrintai teigė: “Kuo greičiau Lietuva ir visa Europa pereis prie savo išteklių bei energijos, kurios nereikia gaminti, naudojimo – tuo greičiau sąskaitos už šildymą sumažės beveik per pus. Taip sutaupytume šimtus milijardų eurų”.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video