Vertinamosiose pratybose – sėkmingai atliktos užduotys ir gyventojų palankumas (foto) (19)

Publikuota: 2020-10-15 Kategorija: Renginiai
Vertinamosiose pratybose – sėkmingai atliktos užduotys ir gyventojų palankumas (foto)
Rokas Pauliukas / Pratybose kariai savanoriai dalyvavo gausiai.

Gyventojų nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos kariuomenė nuolatos patenka į trejetuką Lietuvos valstybės institucijų, kuriomis pasitikima labiausiai. Gyventojų pasitikėjimo bei palankumo atmosfera lydėjo ir spalio 9-11 d. Obelių krašte vykusias Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos ataskaitines vertinamąsias pratybas.

Pratybose demonstravo žinias ir įgūdžius
Kaip „Rokiškio Sirenai“ pratybas komentavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos vadas kapitonas Sergejus Afanasjevas, jose mūsų kariai ne tik demonstravo savo per ilgametę tarnybą sukauptą patirtį, bei nuolat atnaujinamas žinias bei įgūdžius. Kadangi pratybų vertintojais buvo žvalgai, jie ne tik tikrino ir vertino karių veiksmus tam tikrose situacijose, bet ir patarė, perdavė patirtį. „Mokomės iš geriausiųjų“, – neslėpė kuopos vadas. Žvalgai dalinosi savo žiniomis bei individualiais įgūdžiais, mažų padalinių taktikos niuansais, pritaikytais būtent pėstininkams. Po pratybų surengtame aptarime savo požiūrį į 506-osios kuopos karių atliktas užduotis, jų asmeninius ir komandinio darbo įgūdžius išsakė tiek vertintojai, tiek priešų veiksmų imitavimo grupės (VIG) vaidmenį atlikę 504-osios pėstininkų kuopos kariai savanoriai kupiškėnai. Kuopos vadas neslėpė, jog išgirsti įvertinimai džiugina: ir VIG, ir vertintojai akcentavo rokiškėnų karių tobulėjimą, išradingumą, gerus įgūdžius.

Pratybose – nelengvos užduotys
Už ką buvo įvertinti rokiškėnai kariai? Pavojingiausias buvo pirmasis užduoties etapas. Karius lengviausia pamatyti tuomet, kai jie juda. Taigi, kariai turėjo susirinkti saugiame rajone, iš jo nuvykti į veiksmų rajoną, kontroliuojamą VIG. Ši užduotis reikalavo ir taktinio judėjimo įgūdžių, ir tinkamai atlikti žygį išsilaipinus.
Slapto taktinio judėjimo tikslas buvo pasiekti ir užimti patrulio bazę, iš kurios buvo vykdoma VIG žvalgyba: sekamas jų judėjimas, keliai, VIG, susirinkimų vietos. Šios žinios pravertė dviem aspektais: analizuodami VIG judėjimą, patys skyriai planavo kuriuose jų veiklos rajonuose galima surengti pasalas. Be to, žinias apie VIG judėjimą 506-osios kuopos skyriai siuntė kuopos valdymo grupei, kuri apdorojo ir sistemino informaciją. Atgal į skyrius jau grįžo informacija, pateikianti bendrą vaizdą: priešų kiekį, sudėtį, ginkluotę, judėjimo maršrutus, atliekamus veiksmus.
Turėdami šią informaciją, 506-osios kuopos skyriai planavo tolimas pasalas, kuriose panaudodami prieštankinę ginkluotę, kulkosvaidžius, inžinerines užtvaras, naikino VIG. Po kontakto sekė kita užduotis: atsitraukti į slaptavietes, o iš ten išsiskirstyti ir saugiai pasiekti susirinkimo vietas saugioje vietovėje.
Po pratybų buvo surengtas aptarimas, kuriame savo pastebėjimus apie pratybų eigą, tam tikrus veiksmus išsakė ir vertintojai, ir VIG. Buvo kalbama, kur reiktų išlaikyti jau pasiektą kuopos pasirengimo lygį, o kuriuos veiksmus dar būtų galima ir kiek patobulinti.

Dėkingi gyventojams, ūkininkams
Kuopos vadas kapitonas S. Afanasjevas akcentavo, kad mūsiškiai kariai Obelių krašte vykdo jau nebe pirmas pratybas. „Norime padėkoti šio krašto gyventojams už paramą ir palaikymą, kurį juntame kiekvienų pratybų metu“, – sakė jis.
Kariai savanoriai dėkingi už palaikymą bei pasitikėjimą ir Obelių krašto ūkininkams, neprieštaravusiems, kad kariai ėjo jų laukais. Žinoma, kariai stengiasi saugoti svetimą turtą, negadinti jo, tad ir žalos nebuvo pridaryta.

Kiekvieno didžiulis indėlis
Ką reiškia būti kariu savanoriu? Kodėl visuomenei taip svarbus jų mokymas, o kariams – visuomenės parama?
Tos žinios ir įgūdžiai, kurie demonstruojami pratybose – tai didžiulio ilgamečio darbo, pastangų dalis. Visos šios žinios, įgūdžiai, patirtis ant sofos, žiūrint filmukus ar žaidžiant kompiuterinius žaidimus neatsiranda. Jie įgyjami tik dalyvaujant mokymuose, pratybose, kurioms aukojamas poilsio, laisvalaikio metas. Juk ir į šias pratybas Rokiškio vyrai ir moterys rinkose po sunkios darbo savaitės. Ne kartą pasitaikė atvejų, kai į pratybas kariai atėjo tiesiai iš naktinių pamainų rajono įmonėse, nė akimirkai nesudėję bluosto. Kai visuomenė mėgaujasi poilsiu su šeima, prie televizoriaus ant sofos, kariai ruošiasi ją ginti miškuose, laukuose, ant galvos lyjant lietui.
O grįžusiųjų iš pratybų taip pat nelaukia atostogos: telieka vos kelios valandos poilsio prieš naują darbo savaitę.
Kai kurie dirbantieji, kad galėtų mokytis ginti savo valstybę ir jos žmones, keičiasi darbo grafikus su kolegomis. Todėl labai svarbus ir bendradarbių, vadovų supratimas ir palaikymas. O ir karių šeimos aukoja visuomenės labui brangų laiką su artimaisiais. Juk ir per šias pratybas ne vieno kario šeima kėlėsi paryčiais, kad išlydėtų savo artimą žmogų, keitė savo poilsio planus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video