Vasaronės: kėdučių trūkumas ir šokiai su dokumentais (foto + video) (1)

Publikuota: 2020-07-17 Kategorija: Renginiai
Vasaronės: kėdučių trūkumas ir šokiai su dokumentais (foto + video)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Čir vir vyrai nuo kėdžių pakėlė nemažai šokėjų.

Liepos 16-ąją rokiškėnus į Liongino Šepkos parką sukvietė tradicinės „Vasaronės“, kuriose koncertavo zarasiškių kolektyvas „Čir vir vyrai“. Šių „Vasaronių“ ypatybė: dar prieš renginį prasidėjęs „šokis su kėde“: kuriame kiekvienas skuba kuo greičiau rasti laisvą kėdutę. Kultūros centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė neslėpė: kėdučių trūkumo klausimas vis aštrėja. Ir jį spręsti reiktų ieškoti rajono visuomenės paramos.

Anšlagas ir „šokis su kėde“

„Vasaronės“ su „Čir vir vyrais“ sutraukė kol kas didžiausią žiūrovų skaičių. Ketvirtadienis rajono žmonėms, ypač vyresniems, tampa mažaisiais atlaidais. Moterys išsitraukia iš spintų sukneles ir skrybėlaites, vyrai – kostiumines kelnes ir skrybėles. „Rokiškio Sirenos“ kalbinti rokiškėnai atviri: vyresniam žmogui yra mažai vietų, kuriose jis galėtų smagiai pasilinksminti. O čia – ir gana netoli ateiti, ir muzika tinkama. „Ir, sakykime atvirai, prieinama visiems norintiesiems, nes koncertai nemokami“, – sakė kalbinta vyresnio amžiaus ponia. Ji atėjo su bendraamžių kompanija: kartu tiesiog smagiau stebėti koncertą, be to, tai ir proga susitikti, pabendrauti.

Tad nenuostabu, kad „Vasaronės“ sutraukia vis didesnį žiūrovų ratą. O čia jau kyla ir tam tikros infrastruktūros problemos. Renginio organizatorė A. Gudgalienė neslepia: nemažai viešųjų erdvių, įskaitant ir Liongino Šepkos parką, nepritaikyti renginiams. Trūksta visko: nuo elektros įvadų iki papasčiausių suoliukų. Šią problemą Kultūros centras bando spręsti pristatydamas sudedamų kėdučių. Tačiau ketvirtadienio „Vasaronėsׅ“ parodė, kad žiūrovų buvo bent triskart daugiau nei kėdučių. Todėl iki renginio pradžios likus geroms 15 min. jų laisvų jau nebuvo. Ir jų dalybos priminė anksčiau šventėse populiarų „šokį su kėde“. Situaciją šiek tiek gelbėjo tai, kad buvo atvežta papildomai sėdmaišių, patiesalų. O ir žiūrovai į „Vasarones“ kviečiami atsinešti savo sulankstomas kėdutes. Deja, ne visi jas turi.

Todėl Kultūros centro direktorės pavaduotoja svarsto, galbūt reiktų pakviesti rajono visuomenę padovanoti tokiems renginiams sulankstomų kėdučių. Kiek kainuoja viena tokia? „Renginiams perkamos kėdutės iš tvirtesnio plastiko, kad ilgiau tarnautų. Todėl ir kaina nemaža: viena atsieina apie 30 Eur“, – sakė A. Gudgalienė. Ji mano, kad ir ateinančių medžio drožėjų plenerų tema galėtų būti meniškų suolelių kūrimas, kuriuos būtų galima išdėstyti apie salelę, kurioje vyksta renginiai. Žodžiu, idėjų daug, tačiau reikia visuomenės iniciatyvų ir paramos joms įgyvendinti. O štai statyti, pavyzdžiui, įprastinius suolus – ne pati geriausia idėja. Nes vis dar privalu laikytis saugumo taisyklių: nepažįstami žmonės gali sėdėti vieni nuo kitų ne mažiau kaip metro atstumu. Kėdutes tokiu atstumu išdėlioti paprasta. O štai ant suoliuko būtų galima pasodinti daugų daugiausia du žmones.

Valsas su dokumentais

Apie tai, kokie svarbūs vyresniems žmonėms tokie renginiai, kaip „Vasaronės“ liudija ir tai, kad viso „Čir vir vyrai“ koncerto metu buvo gausu šokančių porų. Nors muzikantai juokavo, kad šokti galima tik su savomis ir savais, arba reiktų patikrinti dokumentus. Šis reikalavimas perteklinis: kiekvienas, šokantis su svetimu ar svetima, greitai bus „užpelenguotas“: mat renginys filmuojamas. O jei rimtai, vyresniems žmonėms tiesiog smagu pasišokti. Mat progų tam yra tik „Vasaronėse“ ir Kultūros centro rengiamuose šokiuose vyresniesiems.

Apie pavadinimo paslaptį

Prikviesti vyrus koncertuoti: groti, ar tuo labiau, dainuoti – sudėtinga užduotis. Kadangi „Čir vir vyrų“ sudėtyje būna iki 8 atlikėjų, tai A. Gudgalienė paprašė pasidalinti paslaptimi, kaip pavyko zarasiškiams suburti tokį gausų vyrišką kolektyvą. Šie pasidalino paslaptimi, kurią „Čir vir vyrams“ atskleidė vieno Latvijos kolektyvo vadovė. Pasirodo, pavadinime būtinai turi būti žodis „vyrai“. Mūsiškiams teko pripažinti, kad netgi mišrių kolektyvų pavadinimai dažniausiai moteriški: „Vėtrungė“, „Saulala“. Teks dabar galvoti, kaip pervadinti bent jau vyrų vokalinį ansamblį, kad jo pavadinime atsispindėtų ši veiksminga priemonė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video