Vasario 16-osios minėjimas Rokiškio kultūros centro salėje (video+foto) (12)

Publikuota: 2019-02-16 Kategorija: Renginiai
Vasario 16-osios minėjimas Rokiškio kultūros centro salėje (video+foto)
Rokiškyje buvo siekiama rekordo- vienu metu užgrojo 110 smuikų.

 

Šimto dešimties smuikų orkestras pretenduoja į Lietuvos rekordą

Vasario 16-oji Rokiškyje pretenduoja tapti rekordine. O kad ji jau tapo netradicine – nenuginčijamas faktas. „Taško“ teatras, išjudinęs žiūrovus Nepriklausomybės aikštėje, Kultūros rūmų scenoje parodė kamerinę programą lietuvių liaudies dainų motyvais. O rajono mero padėkų atsiimti apdovanotieji žengė griaudint mušamiesiems. Tačiau didžiausia staigmena susirinkusiesiems buvo ilgai lauktas 110 smuikininkų atliekama Juozo Naujalio „Lietuva brangi“. Scenoje netilpo visi smuikininkai: šalia pačių mažiausiųjų stovėjo garsiausi virtuozai, o dalis smuikininkų stovėjo ant žiūrovų salės laiptelių pakopų. Kaip smuikininkai netilpo scenoje, taip žiūrovai netilpo salėje, nors ir buvo pristatyta papildomų kėdžių.

„Taško“ teatro įdomybės

Klaipėdiškiai, „Taško“ teatras buvo viena iš rokiškėnams Kultūros centro pasiūlytų naujovių. Šventinių renginių organizatorė Aušra Gudgalienė neslėpė, kad šventėms ieškoma netradicinio, rokiškėnams patrauklaus formato. Jaunų aktorių atliekamos savaip interpretuojamos liaudies dainos žavėjo įdomiais sprendimais, nauju skambesiu. Palydimu netradicinių mušamųjų ritmų. Beje, jie buvo šios šventės ženklas. Jei prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino Vasario 16-ąją švęsti išradingai, tai rokiškėnai ją šventė neabejotinai išradingai ir gerokai trankiai.

Beveik dviejų valandų trukmės šventiniame renginyje buvo visko: ir jaunatviškos energijos, ir virtuoziškumo, ir pokalbių apie aukštąją kultūrą.

Gėlių teikimo instrukcija

Kiekvieną atėjusįjį į Kultūros centrą pasitiko pačiose matomiausiose vietose – ant drabužinės stalo, durų iškabinti skelbimai, kad norintieji pasveikinti mero padėkomis apdovanotuosius, nepultų jų sveikinti tiesiog ant scenos. Gėles teikti sveikintojai buvo prašomi po to, kai bus įteiktos visos padėkos, ir apdovanotieji įsiamžins bendroje nuotraukoje. Tokia tvarka leido išvengti kone kaskart apdovanojimus lydinčios sumaišties, kai pro apdovanotuosius sveikinančiųjų pulką kitiems padėkų gavėjams buvo sunku prasibrauti iki scenos.

Mero padėkomis buvo įvertinta sportininkė Vaiga Čečytė –už Pasaulio jaunių sambo imtynių čempionate iškovotą trečiąją vietą ir Rokiškio vardo garsinimą pasaulyje. Už sportininkės parengimą, padėkos nusipelnė ir jos trenerė bei mama Gita Čečienė.  Vos atsiėmusi padėką, aktyviu ir sportišku gyvenimo būdu garsėjanti trenerė skubėjo,  mat jos nekantriai laukė komanda tinklinio varžybose.

Padėka meras apdovanojo ir Brigitą Čeponytę –Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokinę, Rokiškio jaunimo reikalų tarybos narę, už savanorystės puoselėjimą, aktyvią projektinę ir visuomeninę veiklą. Zitą Jurgelionienę –rajono ligoninės bendrosios praktikos slaugytoją, už kvalifikuotą ir ilgametį nepriekaištingą darbą, pareigingumą, atsidavimą profesijai neskaičiuojant darbo valandų, iniciatyvumą, nuolatinį žinių gilinimą, naujų technologijų įvaldymą, aktyvų dalyvavimą studentų mokyme, nuoširdų bendradarbiavimą su pacientais ir kolegomis. Padėka buvo įvertina ir jos kolegė Daiva Urbonaitė –rajono ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja, už kvalifikuotą ir ilgametį nepriekaištingą darbą, pareigingumą, atsidavimą profesijai neskaičiuojant darbo valandų, iniciatyvumą, nuolatinį žinių gilinimą, naujų technologijų įvaldymą, aktyvų dalyvavimą studentų mokyme, nuoširdų bendradarbiavimą su pacientais ir kolegomis. Ant scenos atsiimti apdovanojimo buvo pakviesta ir Jelena Seibutienė –rajono ligoninės operacinės medicinos seserį, už kvalifikuotą ir ilgametį nepriekaištingą darbą, pareigingumą, atsidavimą profesijai neskaičiuojant darbo valandų, iniciatyvumą, nuolatinį žinių gilinimą, naujų technologijų įvaldymą, aktyvų dalyvavimą studentų mokyme, nuoširdų bendradarbiavimą su pacientais ir kolegomiis. Padėka įvertintos ir Vilijos Jočienės – Juodupės bendruomenės narės aktyvus dalyvavimas miestelio visuomeniniame gyvenime.  Pagerbta buvo ir Vanda Kilienė, Kriaunų seniūnijos Lašų seniūnaitijos seniūnaitė, už bendruomenę telkiančią veiklą, aktyvų dalyvavimą visuomeniniame gyvenime, nepriekaištingą Lašų seniūnaičio pareigų atlikimą;

Meno gerbėjams puikiai žinomas drožėjas Saulius Lampickas gavo padėką už indėlį kuriant Liongino Šepkos parką ir medžio drožybos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje. Padėka pagerbta ir Lietuvos skautijos, Panevėžio krašto, Rokiškio ,,Jurgio Kairio“ skautų draugovė (vadovė Eleonora Baršienė) – už nuoširdų rūpestį, saugant Lietuvos karių ir savanorių, kritusių už mūsų Tėvynės laisvę, atminimą;

Meras dėkojo ir Nijolei Mateikienei –Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui, už sklandų ir kūrybišką ugdymo proceso organizavimą bei įvairų muzikinių projektų rengimą ir kuravimą. Neliko neįvertintas ir Giedros Markevičienės – Rokiškio kultūros centro moterų choro vadovės indėlis į chorinio žanro puoselėjimą Rokiškio rajone bei 10-ties metų kūrybinį darbą Rokiškio kultūros centro pirmos kategorijos moterų choro veikloje. Apdovanodamas Algirdą Seibutį – UAB ,,Alfa idėjos“ direktorių, už nesavanaudišką, nuoširdų ir neatlygintiną darbą Obelių krašto žmonėms, meras patikslino, kad apdovanojimas – ir už Rokiškio baseiną. Meras pagerbė ir Mindaugą Šedį – Žiobiškio kaimo bendruomenės narį, už aktyvią sportinę veiklą ne tik vietos bendruomenėje, bet ir atstovaujant Rokiškio kaimiškąją seniūniją tarptautinėse sporto varžybose. Padėka įvertintos ir Aurelijos Trasykės  –mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ ir Juodupės gimnazijos muzikos mokytojos didžiulis pedagoginis darbas, kurio dėka jaunieji rajono talentai garsina mūsų miestą tarptautiniu lygmeniu.  

Kamajų, Duokiškio ir Salų klebono Andriaus Šukio aktyvi, inovatyvi sielovadinė veikla plačiai žinoma už Rokiškio dekanato ir Panevėžio vyskupijos ribų. Dvasininkui padėka skirta už aktyvią, inovatyvią, edukacinę sielovadinę veiklą Rokiškio dekanato parapijose, Rokiškio rajono ir šalies visuomenei, perteikiant šiuolaikiniu būdu pastoracinius principus nūdienos aplinkai ir kuriant strateginius bei aktualius švietėjiškus projektus, edukacines programas.

Garbės piliečio svajonė – dailės galerija

Pagausėjo ir Rokiškio garbės piliečių gretos. Dailininkui Algimantui Stanislovui Kliaugai iškilmingai įteiktos garbės piliečio regalijos. Padėkos kalboje garsusis dailininkas užsiminė, kad jo, kaip ir kitų kraštiečių menininkų, svajonė – dailės galerija Rokiškyje. Ir šis tikslas nėra per daug ambicingas. Dailininkai kaupia darbus, kuriuos galėtų eksponuoti gimtojo miesto žmonėms ir jo svečiams. Ir tai būtų ne tik garsių autorių paveikslų kolekcijos, bet ir grafikos darbai, skulptūros, vitražai. Garbės pilietis teigė, kad prieš du dešimtmečius buvo suskaičiavęs per pusę šimto iš Rokiškio ir jo apylinkių kilusių garsių menininkų. O jų gretos per tą laiką dar pasipildė jaunaisiais talentais.

Kaip ir dera garbės piliečiui, A. S. Kliauga savajam miestui taip pat suteiks galimybę pasigrožėti savo kūriniais: jo paveikslų paroda, numatoma, lankytojus pakvies birželį.

Kultūros ambasadoriaus pokštai

Charizmatiškasis obelietis, Valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos laikinai einantysis viršininko pareigas Donatas Smalinskas buvo inauguruotas Rokiškio – Lietuvos kultūros sostinės ambasadoriumi. Kaip ir dera diplomatui, jis parengė keletą įdomių staigmenų. Pirmiausia, apie numatomą didžiausio Lietuvoje smuikų orkestro atliekamą kūrinį jis pranešė rekordus fiksuojančiai agentūrai. O antroji staigmena – jis šią įdomią iniciatyvą užregistravo Prezidentūros puslapyje. Čia kasmet daugybė bendruomenių ir ogranizacijų varžosi, kuri įdomiau, išradingiau švęs Vasario 16-ąją. „Taigi, jei kartais gautumėte kvietimą į Prezidentūrą, nenustebkite. Prisipažįstu, aš dėl to kaltas“, – sakė D. Smalinskas.

Kultūros ambasadoriumi inauguruotas ir Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai“ vadovu sausį tapęs Vytautas Butėnas. O štai didžiuliai mūsų krašto draugai Aldona ir Filipas Šapiro, savo gražiomis iniciatyvomis draugaujantys su Rokiškio krašto muziejumi bei teatro asociacija.

O štai kultūros ambasadorės seserys Simona ir Justina Zajančauskaitės savajam miestui dovanojo įspūdingą Balio Dvariono kūrinį „Prie ežerėlio“. Šis jautrus kūrinys buvo savotiška įžanga šventės kulminacijai – įspūdingo smuikų orkestro pasirodymui.

Nors idėjos sumanytoja Rudolfo Lymano muzikos mokyklos smuiko mokytoja Laima Kanopienė baiminosi, kad nepavyks sutelkti planuojamo 101 smuikininko, tačiau norinčiųjų groti rekordiniame orkestre atsirado daugiau, nei tikėjosi. Jų – net 110! Tarp jų ir tarptautinių konkursų laureatė virtuozė Justina Zajančauskaitė, ir kamerinių vakarų mėgėjams puikiai žinoma Oksana Sadauskienė, ir Robertas Ruželė, ir gausybė kitų puikių smuikininkų. Šalia jų – pirmuosius žingsnius scenoje žengiantys ir jaudulį sunkiai tvardantys patys mažiausieji muzikos mokyklos smuikininkai, griežiantys mažyčiais smuikeliais. Ir štai J. Zajančiauskaitė mirtinoje tyloje pradeda griežti J. Naujalio „Lietuva brangi“. Salėje sumirga mobiliųjų telefonų švieselės: žiūrovai nori įamžinti šią įspūdingą akimirką. Pamažu įsijungia vis daugiau smuikų, ir gerai žinoma melodija galingai suskamba po Kultūros centro skliautais. Užkandusi žadą publika tyli, kol suvirpa paskutinis akordas. Ir salė pratrūksta ovacijomis. Visi kaip vienas, pagerbdami smuikininkus, pakyla iš savųjų vietų.

Ir žmonės šypsosi: ne taip svarbu, bus tas rekordas, ar ne – įspūdingas rajono talentų pasirodymas ilgam įsirėš į žiūrovų atmintį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą