Valstybės diena Velykalnio parke: mero padėkos ir „Tautiška giesmė“ (video +foto) (13)

Publikuota: 2021-07-07 Kategorija: Renginiai
Valstybės diena Velykalnio parke: mero padėkos ir „Tautiška giesmė“ (video +foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / „Tautišką giesmę“ rokiškėnai giedojo su Aiste Smilgevičiūte ir grupe „Skylė“.

Valstybės diena – sąlyginai nauja šventė, kuri švenčiama tris dešimtmečius. Jos tradicijos dar tik kuriamos ir valstybėje apskritai, ir mūsų rajone. Kertinis šių tradicijų akmuo, žinoma, yra „Tautiškos giesmės“ giedojimas, sujungiantis ne tik mūsų šalies kaimus, miestelius, bet ir po visą pasaulį išsisklaidžiusius kraštiečius, lietuvių kilmės žmones.

Antrus metus – Velykalnio parke

Valstybės dienos minėjimas jungia šiandienos piliečius su mūsų valstybės istorija – pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimu. Nors istorinių šaltinių apie tikslią karūnavimo datą 1253-aisiais ir jos vietą neišliko, visuotinai priimta istoriko Edvardo Gudavičiaus hipotezė, kad tai įvyko liepos 6-ąją. Mindaugo karūnavimas – vienas kertinių mūsų valstybės istorinių įvykių, jos valstybingumo, tautinės savimonės pamatas. Taigi, ši diena yra ypatingos svarbos tiek istorine, tiek moderniosios lietuvių tautos ir valstybės formavimosi prasme.

Mindaugo karūnavimo dienos šventiniai renginiai vyko visame rajone: kaimų, miestelių žmonės būrėsi švęsti, kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Tradiciškai ji buvo giedama ir ant Moškėnų piliakalnio, ir Struvės geodezinio lanko Gireišių punkte. Rokiškėnai „Tautišką giesmę“ anksčiau giedodavo prie Krašto muziejaus. Tačiau jau antrą kartą jie buvo pakviesti rinktis į Velykalnio parką. Pernai fantastišku šventės akcentu tapo režisieriaus Jono Buziliausko sukurtas spektaklis „Mindaugas“, kurio dekoracijomis ir prasminiais akcentais tapo Velniakalnio kalvos ir Kalvarijų koplyčia. Šiemet kaip išskirtinis akcentas buvo pasirinktas Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas.

Veiklų netrūko

Iki pat 20.30 val., kai buvo teikiamos mero padėkos, šventės grafikas buvo laisvas. Buvo numatyta mugė. Ji buvo nedidelė, bet smagi: karštą popietę siūlyta atsigaivinti ledais, įsigyti levandų ir jų pagrindu sukurtų produktų: kvepalų, hidrolatų, ant pievelės vyko jauki tautodailininkų darbų paroda-pardavimas bei edukacijos. O Bajorų damos susirinkusiems siūlė įsigyti tautiškos atributikos. Apie Rokiškio kraštą, jo grožybes, turistinius maršrutus pasakojo Turizmo intormacijos ir amatų informacijos centro komanda.

Dėkota rajonui nusipelniusiems žmonėms

Likus pusvalandžiui iki „Tautinės giesmės“ giedojimo, rajono meras Ramūnas Godeliauskas pakvietė prisiminti ir padėkoti mūsų kraštui nusipelniusiems žmonėms. Mero padėka įteikta AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus padėjėjai Aušrai Zibolienei už svarų indėlį į pačios didžiausios rajono įmonės darbuotojų vakcinaciją. Meras pabrėžė, kokios tai svarbos buvo uždavinys: sėkminga vakcinacija ten, kur telkiasi didžiuliai žmonių kolektyvai, iš esmės stabdė viruso plitimą rajone. A. Zibolienė teigė, kad tai didžiulės ir darnios „Rokiškio sūrio“ darbuotojų komandos nuopelnas. Ji taip pat dėkojo už didžiulį palaikymą ir įkvėpimą darbams savo šeimai.

Mero padėka pagerbta buvo ir Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro ilgametė direktorė Vilija Ališauskienė. Įvertintas buvo jos indėlis ugdant ir šviečiant jaunimą bei suaugusiuosius, kurie mokslo ir žinių siekia sudėtingomis socialinėmis ir ekonominėmis sąlygomis. Pedagogė, priimdama padėką, dėkojo šio centro kolektyvui.

Įvertinta buvo ir mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Romualda Cegelskienė. Ji padėkos nusipelnė už aukštus mokymo įstaigos ir jos auklėtinių pasiekimus, už modernią mokymosi aplinką, bendradarbiavimą su šalies ir užsienio mokymo įstaigomis.

Pagerbti buvo ir du ugniagesiai – Virginijus Juškevičius ir Alvydas Prokapavičius. Įvertintos jų pastangos gesinant gaisrą Kaštonų gatvėje.

Dovanojo Aukštaitijos vėliavą

Sveikindamas su Valstybės diena rokiškėnus, Seimo narys Vidmantas Kanopa įteikė rajono merui Aukštaitijos vėliavą. Dovana ne šiaip sau: šis Seimo narys inicijavo pasiūlymą, kad 2023-ieji būtų paskelbti Aukštaitijos metais. V. Kanopa neslėpė: tikimasi, kad jau Seimo Rudens sesijoje šis pasiūlymas sulauks kolegų palaikymo.

O lygiai 21-ą valandą grupės „Skylė“ solistė Aistė Smilgevičiūtė pradėjo giedoti „Tautinę giesmę“. Prie jų prisijungė darnus rokiškėnų choras. Jame – ir Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos dvasininkai, ir jaunimas, ir šeimos, ir senjorai. Po „Tautiškos giesmės“ žmonės nesiruošė skirstytis: juos džiugino patriotinės, gerai žinomos grupės „Skylė“ dainos ir nauji jų kūriniai. Ne vienas blaškėsi, ką pasirinkti: ir koncerto klausytis norėjosi, ir Europos futbolo čempionato pusfinalis Italija – Ispanija viliojo...

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video