„Tiesiog Šrekas“. Anšlagas, galvosūkiai ir užuominos (video) (1)

Publikuota: 2019-12-23 Kategorija: Renginiai
„Tiesiog Šrekas“. Anšlagas, galvosūkiai ir užuominos (video)
L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Žaviojo princo vaidmuo teko savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Valerijui Rancevui. O koks vaidmuo spektaklyje teko merui?

Spalvingas, emocingas, muzikalus: toks naujametinis Rokiškio kultūros centro spektaklis „Tiesiog Šrekas“. Kuris rokiškėnus džiugins gruodžio 28-ąją.  Jame – per 60 aktorių, tarp kurių – viena ryškiausių šiandienos operos žvaigždžių Rafailas Karpis. Nuo jo balso skambant garsiajai „Aleliuja“ traška mikrofonai ir laksto šiurpuliukai. Menka paslaptis, koks vaidmuo teko garsiajam tenorui. Buvo šiokia tokia intriga, kam atiteks jo draugo asiliuko vaidmuo. Kadangi buvo užsiminta, kad spektaklyje vaidins ir rajono savivaldybės atstovai, rokiškėnai bandė spėlioti, gal šmaikštųjį asilėlį vaidins vienas jų… Ir neatspėjo. Jį vaidins žinomas kraštietis režisierius Rytis Saladžius. O dėl savivaldybės atstovų, tai menka paslaptis: žavųjį princą įkūnys savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas. O štai koks vaidmuo teko merui, lieka intriga. Galime tik užsiminti, kad meras vaidins personažą, kuris atlieka vieną iš savivaldybei patikėtų funkcijų…
Operos tenoras R. Karpis prisiminė, kad kartą jau stovėjo Rokiškio kūno kultūros scenoje. Prieš gerą dešimtmetį, jis dainavo operos „Eugenijus Oneginas“ spektaklyje. Jis džiaugėsi neprofesionalių aktorių, šokėjų pastangomis, nuoširdžiu požiūriu į spektaklį.
Šreko vaidmuo, R. Karpio manymu, yra smagus, įkvepiantis. Ir ruoštis vaidinti jį nėra sudėtinga: Rokiškyje buvo sutiktas labai smagiai, geranoriškai, pabrėžė, kad daug skirtingų kolektyvų kruopščiai ir įdomiai atliko „namų darbus“.
„Iš žiūrovų tikimės geros nuotaikos, fantazijos, atsipalaiduoti ir linksmai palydėti metus. Ateikite, bus labai smagu, gerai praleisite laiką“, – sakė R. Karpis..
Asilėlį vaidinantis R. Saladžius juokavo, kad pasižiūrėjęs į veidrodį, nusprendė, kad šis vaidmuo kaip tik jam. Kaip ir kino filmas, taip ir Rokiškio kultūros centro scenoje pasakojama Šreko istorija tinka vaikams, bet subalansuota ir suaugusiesiems. Kiekvienas ras, ko joje pasimokyti, kuo pasidžiaugti. „Visos pasakos yra visiems. Yra ne pasakos, o filosofijos, kurios daug ko moko“, – sakė R. Saladžius ir pabrėžė: „Svarbiausias dalykas šioje pasakoje: nereikia žmonų priimti tokiais, kokie atrodo,  o kokie yra“. Intrigos, kam bus skiriti vieni ar kiti vaidmenys, jis sakė nejautęs.
O kol kas seka įtemptas darbas, repeticija po repeticijos. Mat rokiškėnų laukia net trys įspūdingi spektakliai. Režisierė Neringa Danienė neslėpė: daugiau nei 60 aktorių kurs įspūdingą reginį.
Nors spektakliai prasidės tik popietę, tačiau jau nuo ankstyvo ryto Kultūros centre virs darbas: bus grimuojami, šukuojami, puošiami aktoriai. O ir visą šventinį laikotarpį  Kultūros centras gyvens repeticijų ritmu, kad spektaklis žavėtų publiką įdomiais sprendimais, smagiais pokštais, įžvalgomis...
Spektaklis unikalus ir įspūdinga scenografija, vaizdo efektais, nekalbant jau apie garsiąsias dainas...

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą