Sostinės centre tūkstantinė„vaivorykštės“ minia, joje – ir rokiškėnai (14)

Publikuota: 2019-06-08 Kategorija: Renginiai
Sostinės centre tūkstantinė„vaivorykštės“ minia, joje – ir rokiškėnai
BNS / „Baltic Pride“ eitynės

Vilniaus centre šeštadienį startavo ketvirtą kartą rengiamos lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų (LGBT) bei juos palaikančiųjų eitynės „Už lygybę!“. „Rokiškio Sirena“ rašė, kad joje žada dalyvauti ir rokiškėnai.

https://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/gyvenimas/lgbt-eitynse-ir-rokikn-pora

Nuo sostinės Bernardinų sodo pajudėjo tūkstantinė žmonių kolona, nešinų vaivorykštės spalvų vėliavomis, balionais, plakatais. Sostinės centras šurmuliuoja trankia muzika, iš atvirų autobusų eitynių dalyviai mojuoja praeiviams.

Renginio tvarką prižiūrintys policijos pareigūnai kol kas nesiima vertinti, kiek eitynėse dalyvauja žmonių, tuo metu  festivalio „Baltic Pride“ organizatorių Lietuvos gėjų lygos atstovų teigimu, eitynėse Gedimino prospektu dalyvauja apie 10 tūkst žmonių.

„Aš tikiuosi, kad susirinks daugiau nei 10 tūkst. žmonių. Prisiminkime 2010 - uosius, 2013- uosius, 2016 - uosius metus, aš matau, kai miestas ir žmonės keičaiasi. Ir aš manau, kad pokyčiai ne už kalnų. Tai yra politikai pradės galvoti mus, kad mes irgi taip pat esame jų rinkėjai. Už mano nugaros stovi 10 tūkst. žmonių, tai čia stipri žinia, kad mes esame visi šeima, nepriklausomai nuo to, kokios mes esame orientacijos“, – žurnalistams sekmadienį sakė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.   

Baltijos šalių seksualinių mažumų paradai kasmet vyksta kaskart kitoje šalyje – pernai Rygoje vykusiose eitynėse dalyvavo daugiau kaip 8 tūkst. dalyvių.

Eitynėse Vilniuje dalyvauja parlamentinių Liberalų sąjūdžio atstovai, Socialdemokratų partijų vadovai, taip pat daugelio Europos Sąjungos šalių, JAV, Kanados ambasadoriai, Švedijos užsienio prekybos ministrė Ann Linde, Nyderlandų europarlamentarė Sophie in 't Veld (Sofi Int Veld), Škotijos vyresnių žmonių ir lygybės ministrė Christina McKelvie (Kristina Mak Kelvi).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą