„Senos damos vizitas“ šiemetiniame festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ buvo paskutinis (0)

Publikuota: 2020-03-13 Kategorija: Renginiai
„Senos damos vizitas“ šiemetiniame festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ buvo paskutinis
L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Spektaklio „Senos damos vizitas“ akimirka.

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektakliu „Senos damos vizitas“ (režisierius Aidas Giniotis) festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ atsisveikina su žiūrovais. Gerokai anksčiau pirma laiko. Liko neparodyti šeši spektakliai: penki suaugusiesiems ir vienas – vaikams. Tačiau teatrai ir aktoriai be apdovanojimų neliks. Komisija, kaip sakė Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Baltrūnaitė-Kirstukienė, rinksis ir spręs, kam teks gausūs festivalio prizai.

Kol kas sekėsi neblogai

Trisdešimt šeštasis teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ turėjo baigtis lygiai po savaitės – kovo 19-ąją. Jo rezultatais rengėjai – Rokiškio kultūros centro vadovai – buvo patenkinti: kiekvienas spektaklis rinko daugiau nei po pusę salės žiūrovų. Buvo ir tokių, kurių bilietų neliko gerokai iki spektaklio dienos. Kaip sakė centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė, tikėtis sausakimšų salių į kiekvieną spektaklį nebuvo verta: žiūrovai iš gausaus repertuaro rinkosi maždaug po 4-5 spektaklius. O bandančiųjų įveikti visą festivalio maratoną – vienetai.

Nors teatrų festivalio rajono ekstremalių situacijų komisija bei epidemiologai nerekomendavo nutraukti, tačiau kovo 12-ąją šalies Vyriausybė nusprendė uždrausti rengti masinius renginius. Taigi, ketvirtadienio, kovo 12-osios vakarą, buvo parodytas paskutinysis festivalio spektaklis –  Nacionalinio Kauno dramos teatro „Senos damos vizitas“. Jis sulaukė rokiškėnų susidomėjimo: užpildyta buvo maždaug du trečdaliai salės.

Apie skurdo moralę

Spektaklis pasakoja apie mažą Vokietijos miestelį. Jame nebeliko nei plytų fabriko, nei spaustuvės. Vienintelė miestelėnų pramoga – spoksoti į pravažiuojančius blizgančius ekspresus. Mat traukiniai miestelyje nebesustoja... Bažnyčios varpai, ir tie užstatyti. Tačiau miestelis staiga sulaukia „gelbėtojos“ – kitados čia užaugusios Klaros, dabar tapusios milijardiere Kler (aktorė Jūratė Onaitytė). Ji pateikė miestelio žmonėms tokį pasiūlymą, kurio jie vargu ar atsisakys. Milijardas mainais už teisingumą. Arba tiksliau, vieno miestelėno Ilio (aktorius Liubomiras Laucevičius) gyvybę. Jis kitados padarė didžiulę neteisybę, sulaužė jaunos moters likimą. Iš pradžių miestelio žmonės išdidžiai atmeta pasiūlymą. Tačiau „Auksinio apaštalo“ viešbutyje apsistojusi ponia tiesiog laukia. Iš pradžių miestelėnai gundomi mažyčiais dalykais: geresnėmis cigaretėmis, šokoladu, juodai geltonais bateliais. Pamažu miestelio šventovėje ima skambėti vis daugiau varpų. Miestelyje pasirodo vis daugiau automobilių, damos tampa kailiniuotos. Skolon. O skolas atiduoti reikia. Ir į jas įklimpęs miestelis pamažu keičia savo nuomonę. Ir patetiškomis kalbomis apraizgytas, maldomis palydėtas nuosprendis atrodo neišvengiamu. Miestelio žmonės pasiryžę paaukoti savo kaimyną, bičiulį, draugą už tariamą klestėjimą, už naujus batus, automobilį ar kailinius. Net šeima, ir ta susigundo prabangaus gyvenimo skolon vilionėmis...

Verdiktas laukia pirmadienį

Ar senos „Senos damos vizitas“ pelnė rokiškėnų simpatijas, paaiškės netrukus. Kol kas absoliučiai visų žiūrovų teigiamus įvertinimus pelnė spektaklis „Tik suaugusiems“ – 100 proc. Antroje vietoje „Kaunas ZOO“ su 96,92 proc. teigiamų įvertinimų. Mažiausiai simpatijų – 68,68 proc. sulaukė atidarymo spektaklis „Miego brolis“. Apskritai, publika palanki teatralams: daugiau nei 90 proc. teigiamų įvertinimų surinko penki spektaliai, dar du spektakliai surinko kiek daugiau nei 87 proc. TAIP balsų, 75-77 proc. teigiamų įvertinimų surinko trys spektakliai.

Tarp keturių suvaidintų spektaklių jauniesiems žiūrovams, simpatijų lyderis yra spektaklis „Hop!“: jį teigiamai įvertino 97 proc. žiūrovų.

Pasak V. Baltrūnaitės-Kirstukienės, festivalio prizus autoritetinga komisija ketina dalinti pirmadienio posėdyje. Jau rasta forma, kaip apie sprendimą pranešti teatralams ir visuomenei. „Vos kilus grėsmei, kad festivalis gali būti nutrauktas, ėmėme apie tai galvoti“, – sakė pašnekovė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video